Skocz do zawartości

Problem z rejestracją pojazdu - masa własna


deluge

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiłem obt . kilkunastu aut sprowadzonych z Holandii .W dip wpisywałem dane z 12.1 gdyż były zbliżone do pomiaru wagowego na linii diagnostycznej i zgadzały się z katalogiem ITS.W WK nie było problemów z rejestracją tych samochodów. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem w uwagach masę własną pojazdu z adnotacją "ustalono po zważeniu pojazdu". A i zbiornik paliwa był niemal pełen. Żadnych problemów z WK.

To, że w WK coś przechodzi to nie znaczy, że jest dobrze i zgodnie z przepisami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za wielki wyznacznik ta masa własna.

W trakcie użytkowania auta każdy właściciel pojazdu najczęściej nieświadomie ją zmienia montując rożnego rodzaju akcesoria, sprzęt, osprzęt itp.

Czy ktoś przy zdrowych zmysłach biegnie i wymienia DR z powodu zmiany danych w nim zawartych?

Wreszcie, czy WK kieruje na BT 'podejrzewając', że masa ta się zmieniła np. przy montażu haka czy instalacji lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wskazujesz jest to nic szczególnego ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. W tym konkretnym przypadku jest to czkawka dla klienta, który za tym duperelem musi chodzić od Annasza do Kajfasza bo ktoś nie do końca zrobił zgodnie z przepisami naszymi i wyłapał to urząd i się zaczęło... a poszkodowany jak zwykle najmniej zainteresowany w tym przypadku klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ktoś nie do końca zrobił zgodnie z przepisami naszymi i wyłapał to urząd i się zaczęło

Wyjaśnij proszę - dlaczego niezgodnie z przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że jak wspomina klient w DR jest "rozpiska" (...12.1 Masa pojazdu z nadwoziem gotowym do jazdy: 1540

12.2 Masa pojazdu (bez kierowcy, chłodziwa, środków smarujących, paliwa): 1440...), to diagnosta wpisując parametr wraz z kierowcą (jak wynika z objaśnień, już pomijając inne ilości materiałów ) ustalił masę niezgodnie z naszymi przepisami. Stąd wątpliwości WK co do zgodności danych, skoro z dokumentów wynika, że ktoś wykonał swoją robotę nie do końca rzetelnie a na dokładkę nie potrafi obronić swojego postępowania wypisując między innymi coś czego na oczy nie widział ("...diagnosta napisał w uwagach że masa została ustalona na podstawie świadectwa homologacji..."), to WK chce to wyjaśnić i póki co wg mnie jest na pozycji wygranej (na podstawie tych informacji jakie mamy dostępne w postach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeśli przyjąć że masa 1540kg. jest razem z kierowcą to masz rację.

Ale jeśli jest bez kierowcy i po zważeniu i ewentualnie porównaniu z danymi z katalogu wychodzi 1540 kg. To i tak wpiszesz 1440kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli jest bez kierowcy i po zważeniu i ewentualnie porównaniu z danymi z katalogu wychodzi 1540 kg. To i tak wpiszesz 1440kg?

Jeżeli wykonał swoją robotę rzetelnie i zważył pojazd z zachowaniem ilości płynów i wyposażenia i wyszła mu taka a nie inna masa to taką powinien wpisać (ja bym tak zrobił) i przy wątpliwościach urzędu podparł się wynikiem rzeczywistym, który potwierdzi każdy rzeczoznawca bądź inna osoba kontrolująca bo tak jest faktycznie. Natomiast jak widzę, że parametr wpisany jest wyższy i diagnosta wpisuje ustalenie parametru z kosmosu (świadectwo homologacji??) to nie dziwię się, że urząd ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

sprawa w końcu się kończy. Ostatecznie zostało wysłane zapytanie przez wk do Mazda Polska o masę pojazdu. Mazda Polska z tego co wiem potwierdziła masę 1540 kg dzięki czemu został złożony wniosek o nowy dr (z poprawioną masą pojazdu) za tydzień idę po odbiór. Tylko po co ta cała machina i procedura :(

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.