Skocz do zawartości

wystawienie dodatkowego że ciężarówka jest ciężarówką


daniel69

Rekomendowane odpowiedzi

witam był u mnie gościu który chciał potwierdzenia że ma samochód ciężarowy jest zgodny ze świadectwem homologacji, był to nowy samochód kupiony w salone nie spełmiający ustawy o VAT-2 gość się upierał ażebym napisał mu badanie dodatkowe albo ustalenie danych że samochód ciężarowy jest zgodny z homologacją bo on potrzebuje to do urzędu skarbowego, co panowie na to? ja mu pokazałem że nie ma takiego badania w/g przepisów i odesłałem go z kwitkiem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam był u mnie gościu który chciał potwierdzenia że ma samochód ciężarowy jest zgodny ze świadectwem homologacji, był to nowy samochód kupiony w salone nie spełmiający ustawy o VAT-2 gość się upierał ażebym napisał mu badanie dodatkowe albo ustalenie danych że samochód ciężarowy jest zgodny z homologacją bo on potrzebuje to do urzędu skarbowego, co panowie na to? ja mu pokazałem że nie ma takiego badania w/g przepisów i odesłałem go z kwitkiem. :evil:

 

również miałem taki przypadek, auto dwa dni wcześniej odebrane z salonu.

doszło do tego, że urzędnicy podlegli pod jedno ministerstwo nie wierzą w dokumenty wystawione przez inne ministerstwo-wystawiające homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że urzędnicy podlegli pod jedno ministerstwo nie wierzą w dokumenty

a co szkodzi zniechęcić klienta, może zrezygnuje ? i parę groszy wpłynie do budżetu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że im nie chodziło o VAT-1,2,3,lub 4 , zresztą i tak nie podchodziły pod to, tylko o zaświadczenie, że ciężarowy jest ciężarowy, czyli o zwrot VAT od zakupu auta nie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba znają grę w głuchy telefon,zanim klient dojedzie do nas to przekręci to co w skrócie zostało mu powiedziane i stąd teksty 'chciałem homologację na ciężarowy'' lub "chciałem VAT-1'' i robi wielkie oczy jak mu mówisz że to jest VAT-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drążyłem temat badań VAT-owskich w nowych pojazdach i ustaliłem, że źródłem całego zamieszania bywają firmy leasingowe, bo jako załącznik do umowy nadal drukują oświadczenie, które zobowiązuje klienta do dostarczenia badania VAT niezwłocznie po zarejestrowaniu pojazdu. Po prostu firmy te nie zmieniły wzoru umów leasingowych po zmianie przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio dwóch klientów, że chcieli badania prawie nowiutkiego samochodu, że ciężarowy bo księgowa chce(nie spełniają warunków VAT 1 2 3 4). Powiedziałem, że na SKP nie ma takich badań, niech jedzie do US i tam się pyta. Nie wrócili więc sądzę, że jakoś sobie poradzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaświadczenie potrzebne jest księgowym żeby odpowiednio naliczać amortyzację i kwalifikować koszty np. napraw, przeglądów itp. ja robię to jako dodatkowe i opieram się na homologacji wpisując jej nr i rodzaj pojazdu , i z grubsza o to im chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rozjaśni nieco Wasze wątpliwości:

 

To pismo nie jest do nas kierowane ,,,

 

12) dla którego okreÊlono wymagania techniczne

w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku

od towarów i usΠug, ustawy z dnia 26 lipca

1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku

dochodowym od osób prawnych — obejmuje

sprawdzenie i ocen´ speΠnienia dodatkowych warunków

technicznych, w sposób okreÊlony w pkt 1

dziaΠu I zaΠàcznika nr 1 do rozporzàdzenia oraz

w pkt 7 dziaΠu I zaΠàcznika nr 4 do rozporzàdzenia;

 

Nie wiem jaki macie problem wystawic zaświadczenie,,, nie spełnia warunków art.86 ust.4 pkt. 1-4 i skasować 50 zł,,,przecież to jest wasze zadanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo autorstwa prawnika PISKP nie jest skierowane do nas? :shock: To do kogo? :o

Do swoich stacji zrzeszonych w izbie być być może tak, tylko co to pismo wniosło nowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki macie problem wystawic zaświadczenie,,, nie spełnia warunków art.86 ust.4 pkt. 1-4 i skasować 50 zł,,,przecież to jest wasze zadanie,,,

 

tak, tylko klient nie chciał, żadnego VAT 1,2,3,4 tylko, że ciężarowy jest ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

tak, tylko klient nie chciał, żadnego VAT 1,2,3,4 tylko, że ciężarowy jest ciężarowy.

Widzę, że nie czytasz wszystkiego ,,,

 

12) dla którego okreÊlono wymagania techniczne

w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku

od towarów i usΠug, ustawy z dnia 26 lipca

1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych

lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku

dochodowym od osób prawnych obejmuje

sprawdzenie i ocen´ speΠnienia dodatkowych warunków

technicznych, w sposób okreÊlony w pkt 1

dziaΠu I zaΠàcznika nr 1 do rozporzàdzenia oraz

w pkt 7 dziaΠu I zaΠàcznika nr 4 do rozporzàdzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie czytasz wszystkiego ,,,

 

no dobra , przyjeżdżam do Ciebie i chcę badanie, że moje auto jest ciężarowe, mam świeżą homologację, że jest ciężarowy i nie chcę żadnego badania dodatkowego na VAT, tylko potwierdzenia że ciężarowy co robisz? może skorzystamy na Twoim doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może skorzystamy na Twoim doświadczeniu.

doświadczenia akurat nie mam, bo nie robię vatu, jednak w przepisach nie widzę możliwości innej niż badanie dodatkowe o którym cały czas mówimy. Dotyczy ono trzech różnych zagadnień ale poświadczyć możesz tylko spełnienie, bądź nie warunków art.86 ust. 4 pkt 1-4 , bo tylko o tym jest mowa tu;

w pkt 7 dziaΠu I zaΠàcznika nr 4 do rozporzàdzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenia że ciężarowy co robisz

 

W zależności jaki pojazd posiadasz czyli, przyjechałeś pojazdem np. 5 miejsc ciężarowy+kratka , klient nasz pan pisze zaświadczenie ze nie spełnia warunków do VAT

Jeżeli pojawiasz sie pojazdem spełniającym warunki VAT wypisuje zaświadczenie określam "kategorie" 1,2,3 lub 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miejsc ciężarowy+kratka , klient nasz pan pisze zaświadczenie ze nie spełnia warunków do VAT

 

Aż taki zły nie jestem :D jak trafi się takie auto to "grzecznie tłumaczę" że nie ma sensu robić BT bo i tak z tego nic nie będzie i wysyłam do US bo zdobycie wiedzy co można z takiego auta odliczyć. No ale jak klient mocno chce zrobić to to oczywiście czemu nie piszemy że nie spełnia dodatkowych warunków dla Vat i kasujemy talary za badanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też klientowi wytłumaczyłem, że nie ma takiego badania (że ciężarowy to ciężarowy) i mówię, że zrobię mu że nie spełnia VAT i będzie pisać że ciężarowy.

Klient na to " ja nie chcę, żeby na zaświadczeniu pisało, że auto nie spełnia czegoś tam, tylko że jest ciężarowe i tyle" więc grzecznie przeprosiłem i powiedziałem że tak się nie mogę. Zresztą poczynając od 1 postu to pewnie wielu kolegów spotkało coś podobnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja rozjaśnię pytaniem bardzo prostym:

Czy wykonacie mi badanie CIT lub PIT? Co to jest za badanie i na podstawie czego?)

 

Nawiasem mówiąc to błąd klienta, że nie wie jakie badanie chce wykonać - bo na pewno w opisanych przypadkach nie chce VAT-owskiego badania - choć w sposobie badania jest takie samo :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.