Skocz do zawartości

Vectra A coupe


stas239

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw sprawdź czy ma podłogę i podłużnice....

jak ma w porządku i robota fachowa, to ja nie widzę przeciwwskazań,

po to mamy uprawnienia, że na podstawie tego co widzimy i jakiejś ewentualnej dokumentacji przeprowadzonych przeróbek robimy opis zmian konstrukcyjnych i dziękuje.

mój jeden znajomy teraz przerabiał sierre kombi na 2d pickup`a a drugi sedana na 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma w porządku i robota fachowa, to ja nie widzę przeciwwskazań

 

Ja jednak widzę pewne przeciwskazania polegające na nadmiernej ingerencji w strukturę nośną nadwozia. Auto na pozór może być OK, ale w przypadku kolizji bywało już, że takie samochody rozpadały się na kilka części.

 

robimy opis zmian konstrukcyjnych i dziękuje.

W takich przypadkach często nie trzeba dokonywać żadnego opisu zmian, bo istotne parametry auta nie musiały uledz zmianie. Zarówno wymiary zewnętrzne jak i masa nie musiały zmienić się istotnie, jeżeli pozostała niezmieniona liczba miejsc a silnik jest ten sam, tylko nieco podrasowany (zwiększonej mocy i tak nie można wpisać do DR, bo wymagało by to przynajmniej poddania samochodu próbom na hamowni i wiarygodnego okreslenia jej wartości). Pozostaje jeszcze kwestia zmienionej liczby drzwi (zmiana rodzaju nadwozia) ale na OBT i tak niewielu diagnostów potrafi wychwycić taka niezgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma w porządku i robota fachowa, to ja nie widzę przeciwwskazań

 

Ja jednak widzę pewne przeciwskazania polegające na nadmiernej ingerencji w strukturę nośną nadwozia. Auto na pozór może być OK, ale w przypadku kolizji bywało już, że takie samochody rozpadały się na kilka części.

 

słuchaj wyspawana i dobrze zrobiona/przerobiona Vectra A przeżyje dużo więcej niż nie jeden trup na pozór zdrowy i z połatanymi gazetami i konserwacją progami i podłogą...

to są akurat najbardziej "papierowe" ople, znajomy nie tak dawno porąbał takie coś siekierką, szło jak w masło, kiedyś próbował ten sam numer powtórzyć z fordem i wolał użyć flex`a, bo nie szło już tak łatwo...

 

dlatego piszę, że warto przy takich zmianach konstrukcyjnych poprosić właściciela o dokumentację przynajmniej fotograficzną do wglądu... i sami ocenicie jak wam takie "coś" przyjedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj wyspawana i dobrze zrobiona/przerobiona Vectra A przeżyje dużo więcej niż nie jeden trup na pozór zdrowy

 

Może i przeżyje więcej niż jakiś trup ale czy przezyje więcej niż Vectra nie przerobiona to bym nie był tego taki pewny. Wg mojej oceny takie przeróbki powinny być zabronione a jeżeli ktoś już sie decyduje na takie zmiany w pojeździe to powinien go przedstawić do ponownej homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że opinie co do legalności przeróbki są podzielone.

Czyli sprawa ma się tak, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podjechać na stację gdzie zrobiłbym przegląd i omówić sprawę,albo można zaryzykować jadąc na stację "na wariata'' zrobić przegląd z myślą że się uda.

A jak jest z ubezpieczeniem takiego auta:

- czy w razie kolizji firma nie wykręci się tym że pojazd jest zmodyfikowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ubezpieczeniem takiego auta:

- czy w razie kolizji firma nie wykręci się tym że pojazd jest zmodyfikowany?

 

Trzeba uwaznie przeczytać umowe ubezpieczeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze popytam się w ubezpieczeniach co i jak z takim autem.

 

Ale dalej nie wiem czy taka przeróbka będzie do przyjęcia?

Opel swojego czasu robił tak że praktycznie wersja 4D od 2D różniła się tylko progiem i tu tylko miejscem słupka B, a drzwi były tak że za ich miejsce była blacha praktycznie tak jak by je zaspawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do foteli w oplach to w 4D sa wyposażone w możliwość ich pochylania tylko nie jest wyprowadzone na zewnątrz. A drzwi to sa w środku takie same jak do 4D tylko sa wydłużone tak jak byś zamontował wstawke.

 

[ Dodano: 24-07-2011, 22:31 ]

A jak jest z szybami bocznymi w takiej przeróbce bo podobno idzie zamówić szyby na zamówienie albo jakiś plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.