Skocz do zawartości

badanie na VAT


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

(Dz.U. nr 54 poz.535 z 2004r z pózniejszymi zmianami)

i u mnie właśnie jest taki zapis, w porównaniu do starego chyba właśnie doszło "z późniejszymi zmianami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy na pewno zmieniamy w pkt. 2 cała ta notatkę? przecież to nie jest nowa ustawa tylko nastapisly zmiany do wcześniejszej. Moim zdaniem pozostaje tak jak było tylko można by było dopisać "z pożniejszymi zmianami"

Zgadzam się z przedmówcą - to jest tylko DZU amieniający ustawy o podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej aktualizacji patronatu są zawarte formułki wszystkich vat.cit itd. formułka podana wyżej odpowiada tej z ITS powstaje pytanie tylko,którą zastosować gdy klient nie bardzo wie o jakie badanie chodzi vat,cit ,pit czy uc i przyznam sam,że do końca nie wiem,które w jakich przypadkach stosować może ktoś kto płaci haracz dla piskp lub its to wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg najnowszej wersji PATRONAT

VAT - 1

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonych w

art.3 ust.2 pkt 1 (jeden) ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i

usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652).

VAT - 2

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonych w

art.3 ust.2 pkt 2 (dwa) ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i

usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652).

VAT - 3 i 4 analogicznie

 

PIT (w sekwencji abcd wykreślamy zbędne litery)

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonych w art. 5a pkt 19 lit. abcd ustawy z

dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. nr 51 z 2010 r. poz. 307 z póź. zm.)

CIT (w sekwencji abcd wykreślamy zbędne litery)

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonych w art. 4a pkt 9 lit. abcd ustawy

z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. nr 54 z 2000 r. poz. 654 z póź. zm.)

Badanie dla Urzędu Celnego

Badanie techniczne pojazdu wykonano dla Urzędu Celnego w ... ul. ... na podstawie ... nr ...z dnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dla Urzędu Celnego

 

A jakie to jest? :D

 

Do nas tez przyłażą klienci i trują "... bo urząd celny chce...", a celny może sobie chcieć co chce a i tak kończy się ustaleniem danych na wniosek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dla Urzędu Celnego

 

A jakie to jest? :D

 

Do nas tez przyłażą klienci i trują "... bo urząd celny chce...", a celny może sobie chcieć co chce a i tak kończy się ustaleniem danych na wniosek...

 

 

Też nie wiem jakie to jest, bo jeszcze pisma żadnego nie miałem od nich. Ale jakby jakieś skierowanie dali to by się wyjaśniło może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież za dużo to się nie zmienia.
:ok

Art. 3.

3. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 2 pkt 1-4 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu, zawierającego właściwą adnotację o spełnieniu tych wymagań.

 

Art. 4. W okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2012 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 3 ust. 1.

 

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2010/1652.htm

I co do tej ustawy mam pytanie.

Historyjka taka. Miałem mieć w grudniu autko typu Dacia Logan pick-up - ładowność AFAIR 800kg. Odliczyłbym VAT od zakupu bez problemu. Dealer lub Renault Polska nawaliło i autko będzie w lutym 2011. Wg wspomnianej ustawy autko się łapie po zwrot VATu od zakupu (jakieś 8600PLN).

Z racji że dostawa autka się opóźnia dealer chce mi jakoś to zrekompensować i jedną z propozycji jest zrobienie BT odnośnie VAT.

I teraz pytanie - czy może zrobić gdy pojazd nie jest jeszcze zarejestrowany?

Jak jest z hakiem?

Idzie o to że normalnie musiałbym kupić autko czyli jechać 100km. Następnego dnia do WK 30km po DR i blachy, później do dealera znowu 100km i kolejny dzień w plecy, zabieram autko, i do SKP gdzie zrobią mi badanie co do haka i VAT i z tego co mi księgowa mówiła to z tym badaniem znowu do WK aby wbili mi to do DR (znowu dzień w plecy).

I co oznacza zapis właściwą? Autko biorę w mieście wojewódzkim oddalonym o 100km ode mnie. Czy "właściwa" stacja to ta położona w powiecie gdzie jest US (bo badaie jest dla nich tak naprawdę) czy "właściwa" to taka posiadająca możliwość zrobienia takiego badania i wydania stosownego zaświadczenia. Sorki jak pytania są głupie ale jeżeli homologacja jest ciężarowa ponoć, to nie kapuję czemu US neguje to i każe robić dodatkowe badania.

 

Idzie mi głównie o to że coś załatwić w WK gdzie mieszkam to dzień zmarnowany nieważne co chce się załatwić. Zastanawiam się czy jest jakaś opcja aby dealer zrobił badania na SKP a ja z kwitami poszedł tylko raz (do pań z PRLu) do WK i załatwił wszystko za jedną wizytą. VIN pojazdu się nie zmienia przecież.

Dlatego pytam o to was, bo tak naprawdę to może oszczędzicie mi dzień stania w WK ;)

Thx za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.