Skocz do zawartości

Renault Scenic


Andrzej3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w Renault Scenic z roku 2001 (być może 2000r, tutaj jest wątpliwość) numer znajduje się pod kołem zapasowym i jak on wygląda, bo już sam się zgubiłem ..... czy jest nabijany w jednym rzędzie, czy nabijany numeratorem czy wypalany, czy na początku i na końcu numeru są znaki firmowe, czy ten numer jest bliżej brzegu tej wnęki na koło, czy raczej bliżej środka ____ chyba klient chce mnie zakręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest nabijany w jednym rzędzie, czy nabijany numeratorem czy wypalany

Jeżeli w kole zapasowym to w dwóch rzędach,wypalany.

SCENIC.jpg.8ac51d69460df95b1eb7beec1928ef0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w kole zapasowym to w dwóch rzędach,wypalany.

 

.... dzięki ___ tak mi się wydawało

.... w związku z wątpliwościami odnośnie roku produkcji i numeru odesłałem klienta do rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Scenicu z 2001r. spotkałem się z trzema miejscami, w których występuje nr. nadwozia.

1 - podłoga bagażnika - strona prawa

2 - podłoga bagażnika - pod kołem zapasowym z prawej strony

3 - przegroda czołowa - strona prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

a spotkał się ktoś (megane scenic 2000rok )numer wybity z lewej strony bagażnik w jednym rzędzie półkole i to kiepskim numeratorem?? ( nie wypalany)

Proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to nie,ale jest opcja że numer został nadany na podstawie obowiązujących przepisów w danym kraju w przypadku np.kradzieży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spotkał się ktoś (megane scenic 2000rok )numer wybity z lewej strony bagażnik w jednym rzędzie półkole i to kiepskim numeratorem?? ( nie wypalany)

Proszę o odpowiedź...

 

Spotkałem w scenicu ( z Holandii i z gazem) numer wypalany w jednym rzędzie z prawej strony bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wybity i to jak pisałem kiepsko... a on jest z Belgi.

 

Jeśli został nabity

na podstawie obowiązujących przepisów w danym kraju w przypadku np.kradzieży .

 

To jest na to odpowiedni papier. Jeśli nie ma, to klient ma poważny problem. Oczywiście nie możemy nikogo o nic oskarżać ani zakładać, że to jest BE, ale klient powinien udokumentować taki stan numeru identyfikacyjnego.

 

Były już kilka razy opisywane na forum takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje Psuj jeżeli został ukradziony albo w razie wypadku( uszkodzenie), ale nie ma nigdzie nabitego innego numeru w tym miejscach co możliwe że powinny być. Tabliczka jest oryginalna, a serwis gdzie dzwoniłem westchnął oh te francuzy :) .... Auto bez wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w Renault Megane lub Scenicu sprowadzonym z Holandii z zamontowaną inst. LPG i zbiornikiem zamontowanym w miejscu koła zapasowego gdzie jest umieszczony nr. VIN, ten właśnie numer jest niejako skopiowany w miejsce widoczne jak na zdjęciu, które zamieścił Irenty. W dokumentach nigdzie nie odnotowano z jakiego powodu numer został nabity "dodatkowo", chyba jedynie w celu potwierdzenia tego znajdującego się pod zbiornikiem LPG - być może u nich taka procedura jest dopuszczona :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to a może tamto :-P , my nie jesteśmy od snucia domysłów jak Ci numer VIN (jego sposób nabicia) nie pasuje i klient nie ma papieru na to że coś było "grzebane" to sru go do rzeczoznawcy niech się wypowie co i jak. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick..... i o to chodzi :) ja się tylko spytałem czy ktoś miał taki przypadek nabicia numeru VIN w scenicu ale widzę że nikt :(. Ale co prawda z tymi "francami" to prawda, każdy zresztą wie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tylko spytałem czy ktoś miał taki przypadek nabicia numeru VIN

 

Widzisz ja miałem Scenica z Hiszpani gdzie był nabijany numer VIN bo oryginalny skorodował. Numer był nabity w taki sposób że na podłodze w bagażniku nabito 17 znaków (jak oryginalny VIN) do tego 2 znaczki jakieś dziwne i z 10 znaków dodatkowych chyba oznaczenie tego kto to robił i gdzie. Klient miał do odpowiednie zapisy w DR i przetłumaczone na nasz oraz zaświadczenie z polskiej Policji że to auto nie jest skradzione ani poszukiwane :shock: byłem w szoku że chciało mu się za tym chodzić. Był problem jaki VIN wpisać w zaświadczenie ale po ustaleniu z WK wpisałem normalny 17 znaków a w uwagach pełne dwadzieścia kilka znaków. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem na badaniu renault megane scenic z gazem 1998rok numer vin był wypalany w dwóch rzędach pod butlą w kole zapasowym ledwo widoczny zasłonięty przez butlę pewnie miałbym kłopoty ze znalezieniem gdybym wcześniej nie czytał tego forum DZIĘKI :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie pytanie jak w temacie.

 

Gdzie jest VIN w Renault Megane Scenic I z roku 1999 benzyna 1,6, krajowy i ponoć nie bity z tyłu.

 

Obszukałem wnękę koła zapasowego (nawet nie było rdzy) i ani śladu numeru nawet jakiegoś zaczepienia. Kontrolnie poszukałem jeszcze pod fotelem pasażera i w komorze silnika i zonk nic nie znalazłem :shock: więc klient udał się na poszukiwania owego numeru w domu i ma wrócić jak znajdzie ::D Pewnie już go nie zobaczę bo DR był występlowany z innej SKP od góry do samego dołu :mrgreen:;D ale zapytać warto bo może czegos nie wiem. Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem taką i miała numer -jak podniesiesz klapę silnika po stronie pasażera poniżej przedniej szyby , na przegrodzie w plastikach małe wycięcie było -tez trochę się naszukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem taką i miała numer -jak podniesiesz klapę silnika po stronie pasażera poniżej przedniej szyby , na przegrodzie w plastikach małe wycięcie było -tez trochę się naszukałem

 

A to chyba laguna, pod uszczelką jeszcze schowane.

Bo w SCENICU jeszcze tak nie widziałem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w SCENICU jeszcze tak nie widziałem

To chyba jeszcze mało widziałeś :-D

fiedorowicz napisał/a:

Wczoraj robiłem taką i miała numer -jak podniesiesz klapę silnika po stronie pasażera poniżej przedniej szyby , na przegrodzie w plastikach małe wycięcie było -tez trochę się naszukałem

Dokładnie tak jest jak pisze Jacek niektóre Sceniki tak maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.