Skocz do zawartości

nowe auto a termin badania techn


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak byście ustalili termin badania? Przyjechal gość na zmiane z ciezarowego na osobowy. kia ceed rok 2009. data I rej 17.04.2010, badanie wazne do 17.04.2013r. Jaki teraz termin ustalic ? kwota do pobrania to 98+82 zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki teraz termin ustalic ?

 

W takiw wypadku nie ma potrzeby ustalania terminu BT, bo ten co jest w DR jest zgodny z ustawa i nie trzeba go zmieniać.

 

kwota do pobrania to 98+82 zl?

 

Z ta kwota to bywa róznie. Są SKP co pobieraja 82 zł, inne pobierają 82+98 a jeszcze innym TDT zaleciło pobieranie 82+94+98 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze innym TDT zaleciło pobieranie 82+94+98 zł.

 

Widziałeś ,czytałeś to pismo??

 

Ja mam na piśmie 82+98

 

Zależy na ile klient da sie naciągnąć ,,,

 

A czytają to nie tylko diagności... :P;) -klienci też :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytają to nie tylko diagności... :P;) -klienci też

A jak to inaczej nazwać???

skoro nawet nie do końca wiadomo czy 98 powinno się kasować jeśli to badanie dodatkowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 94 to skąd wynika?

Najgorsze jest to, że nikt do tej pory nie odważył się, by to ujednolicić , czyli nadal wszyscy robią źle, gdyż zależy to tylko od interpretacji kontrolującego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 94 to skąd wynika?
5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego ( 98 zł )oraz zakres czynności określonych w pkt 1 ( pokolizyjne 94 zł) i 2 ( zmiany konstruk. 82 zł) działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego w sposób określony w dziale II załącznika nr 4 do rozporządzenia oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest dokładnie to samo co tu ,,,

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego

obejmuje:

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów,

określonych w rozporządzeniu o warunkach

technicznych.

Jeśli to takie proste to dlaczego jedni kasują a inni nie,

w jednym regionie TDT każe kasować a w innym nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba zapomniał o skanie protokołu pokontrolnego :D

 

Sorry :( -zapomniałem :P .

Żyjemy w innych krajach :razz:

Kiedy będzie "JEDNO" ,jak to ktoś ,gdzieś pisze??

Mam zupełnie inną interpretację -i kto kasuje prawidłowo? ::?:shock:

 

.......

"Badanie techniczne, które jest przedmiotem Pana zapytania, to dodatkowe badanie techniczne na podstawie art. 81 ust. 11 pkt 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo

o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.). Zakres tego badania, zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. Nr 155, poz. 1232) obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego oraz zakres czynności określonych w pkt 1 i 2 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia (...). Jak wynika z powyższego, diagnosta wykonuje także zakres czynności określonych w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia, który to zakres dotyczy m. in. dodatkowego badania technicznego na podstawie art. 81 ust. 11 pkt 1 litera b) ustawy. Na uwagę zasługuje fakt, że wspomniany zakres czynności nie stanowi tu odrębnego dodatkowego badania technicznego, ale dodatkowe czynności kontrolne, które jednak nie są uwzględnione w obowiązującym cenniku.

Zatem sugerowana przez Pana dodatkowa opłata za przeprowadzenie przedmiotowego badania w wysokości 94 PLN może zostać pobrana jedynie w przypadku wykonania dodatkowego badania technicznego, m. in. pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego na podstawie art. 81 ust. 11 pkt 1 litera b) ustawy (pozycja 4.2 cennika badań)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie inną interpretację

W taki sposób możemy równie dobrze załatwić trzecią interpretację, która pozwoli na skasowanie tylko 82 zł jako że jest to badanie dodatkowe, w którego zakresie są czynności dwóch pozostałych.

Sami widzicie, że zależy to tylko od fantazji i odwagi autora interpretacji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki chory cennik narzucili nam chyba za karę i ciekaw jestem kiedy jakiś MĄDRY w końcu to zrozumie i go zmieni. :shoot: Ja w tym momencie robię reset i otwieram :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega JANUSZ 60 opisuje popieram mozna by skasoac tylko za 82 zł kiedy te przepisy benda jasniejsze ? chyba nigdy POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie stacje co tyle własnie biorą za zmiany konstrukcyjne.

I właśnie tego nie mogę zrozumieć, że w dobie internetu nie można ustalić, by wszyscy robili tak samo, zwłaszcza, iż TDT robi kontrole w całym kraju ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tego nie mogę zrozumieć,

 

Ja natomiast nie mogę zrozumieć dlaczego praktycznie wszyscy właściciele SKP narzekaja, że BT są za tanie, bo nie było podwyżki cen BT od kilku lat a jednoczesnie prawie wszyscy z nich rozdają na SKP prezenty klientom. Sami sobie zaprzeczają a do tego sami popsuli rynek BT przez przymykanie oka na usterki i przez rozdawanie gratisów. Gdyby wszyscy restrykcyjnie przestrzegali przepisów to było by dużo więcej BT z wynikiem N z czego też są pieniądze za badania poprawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie mogę zrozumieć dlaczego praktycznie wszyscy właściciele SKP narzekaja, że BT są za tanie, bo nie było podwyżki cen BT od kilku lat a jednoczesnie prawie wszyscy z nich rozdają na SKP prezenty klientom. Sami sobie zaprzeczają a do tego sami popsuli rynek BT przez przymykanie oka na usterki i przez rozdawanie gratisów. Gdyby wszyscy restrykcyjnie przestrzegali przepisów to było by dużo więcej BT z wynikiem N z czego też są pieniądze za badania poprawkowe.

 

Trafiłeś w samo sedno :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.