Skocz do zawartości

przebudowa z ciężarowego izoterma na camping


marekszu3

Rekomendowane odpowiedzi

Może któryś z kolegów miał taki przypadek.

Dzwonił do mnie interesant że ma izoterme powyżej 3,5dmc i chce zrobić z tego samochód kampingowy by zmniejszyć koszty (podatki winiety).

Co potrzeba do takiej przebudowy? Oświadczenie przedsiębircy o dokonanych zmianach konstrukcyjnych to podstawa. Na co zwrócić uwagę - liczę na wasze sugestie i porady.

Jeszcze jedno pytanko. Jak sklasyfikować takie ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie interesant że ma izoterme powyżej 3,5dmc i chce zrobić z tego samochód kampingowy by zmniejszyć koszty (podatki winiety).

 

 

Źle się to zapowiada. Chce zrobić przekręt przy pomocy diagnosty żeby zaoszczędzić na podatkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód będzie w porządku to podatkami niech się inni martwią.

Może ktoś ma doświadzczenie z podobnym przypadkiem i podpowie zgodnie z moim wcześniejszym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemping jako specjalny
a może być inaczej :?::?:

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 27 września 2003 r.

 

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

(tekst jednolity) Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 137 poz. 968

 

 

Tabela nr 3 - Przeznaczenia pojazdów specjalnych

Lp. Kod - Nazwa

14. 514 - kempingowy

 

[ Dodano: 28-03-2011, 14:34 ]

Dzu w pdf http://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet?id=WDU20031921878&type=11&isNew=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być inaczej :?::?:

No właśnie się o to rozchodzi że nie może być inaczej, przez to napisałem ciężko będzie, Jacdiag nie zaprzeczyłem co by nie było spójności w przeznaczenie kemping= specjalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izoterme powyżej 3,5dmc i chce zrobić z tego samochód kampingowy

 

Jeśli miałby służyć jako kempingowy, to tylko jako specjalny. Ja bym zażądał opinii rzeczoznawcy w której zawarte byłyby wszystkie nowe dane techniczne po zabudowie, oraz zaświadczenia wystawionego przez warsztat który dokonał zabudowy na kempingowy w końcu to zmiana konstrukcyjna powodująca zmianę danych zawartych w DR.

 

Odpowiedź moja z pierwszego postu dotyczyła przypadku kiedy "przedsiębiorca" próbował załatwić taka "przebudowę" nie robiąc nic przy aucie tylko po to aby właśnie zaoszczędzić na opłatach, miałem właśnie już kilka takich zapytań u siebie ale wszystkich tych Panów posłałem na drzewo :razz:

 

A i jeszcze jedna ważna informacja niech się dowie najpierw klient ile zapłaci za ubezpieczenie od poj. specjalnego bo ostatnio dokonywałem właśnie zmiany konstrukcyjnej ze specjalnego na ciężarowy bo ubezpieczenie było za drogie, ale było to Ducato czyli do 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też pamiętać, że samochód kempingowy musi być kategorii M. - Dz.U. z 2005r., nr 238, poz. 2010, pkt 5

 

Możesz ten punkt zacytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"5.1. "Samochody kempingowe" - pojazdy kategorii M przeznaczone do czasowego zamieszkania w nich osób, wyposażone co najmniej w:

a) stolik i miejsca siedzące przy nim,

b) miejsca do spania, które mogą powstawać z miejsc siedzących,

c) urządzenia kuchenne,

d) szafki.

Wyposażenie to powinno być na stałe zamontowane w pojeździe, z tym że stolik może być łatwo demontowany."

Chyba o to chodziło koledze

Odnośnie urządzeń kuchennych to może ktoś się orientuje co jest wymagane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesant że ma izoterme powyżej 3,5dmc
chłodziarkę też ma? może chodzi o takie igloo na kółkach, :-)

A tak poważnie to bardziej pasuje mi tu

Chce zrobić przekręt przy pomocy diagnosty żeby zaoszczędzić na podatkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
"5.1. "Samochody kempingowe" - pojazdy kategorii M przeznaczone do czasowego zamieszkania w nich osób, wyposażone co najmniej w:

a) stolik i miejsca siedzące przy nim,

b) miejsca do spania, które mogą powstawać z miejsc siedzących,

c) urządzenia kuchenne,

d) szafki.

Wyposażenie to powinno być na stałe zamontowane w pojeździe, z tym że stolik może być łatwo demontowany."

Chyba o to chodziło koledze

Odnośnie urządzeń kuchennych to może ktoś się orientuje co jest wymagane ?

 

Witam,

 

czy istnieją jakieś przepisy informujące o konkretnych wymaganiach jakie musi spełniać te wyposażenie, np. czy szafki/stoliki może wykonać zwykły zakład stolarski (z zachowaniem zasad sztuki) czy muszą być specjalnie homologowane?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieją jakieś przepisy informujące o konkretnych wymaganiach jakie musi spełniać te wyposażenie, np. czy szafki/stoliki może wykonać zwykły zakład stolarski (z zachowaniem zasad sztuki) czy muszą być specjalnie homologowane?

 

Homologowane to raczej nie muszą być,ale powinien to zrobić zakład który ma kod PKD 5020A lub 4520Z.

Tak przynajmniej jest w moim WK.

Stolarz zrobi, ale montuje uprawniony zakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz zrobi, ale montuje uprawniony zakład.

 

A proszę mi jeszcze powiedzieć który to zakład jest tm uprawnionym. Chętnie usłyszę podstawę prawną na ten temat 8) Skoro to kemping to niby czemu właśnie stolarz nie jest uprawniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli zmiany konstrukcyjne (zmiana rodzaju z N1 lub N2 na M1 lub M2 > samochód specjalny>bez podziału>kempingowy) dlatego musi być dokument z PKD 45.20.Z.

 

Zastanawia mnie natomiast sposób montażu szafek czy np. łóżka. Przecież auto nie ma fabrycznych otworów montażowych. Jak oceniać prawidłowość montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli zmiany konstrukcyjne (zmiana rodzaju z N1 lub N2 na M1 lub M2 > samochód specjalny>bez podziału>kempingowy) dlatego musi być dokument z PKD 45.20.Z.

 

Ma być dokument (oświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy - reszta z tym PKD to bzdura). Twoim zdaniem zakład naprawy alternatorów (z pewnością łapie się pod 45.20Z) ma większe prawo do takich przeróbek niż np. zakład zajmujący się produkcją nadwozi samochodowych? (który absolutnie nie łapie się pod 45.20)?

Popadacie sami w paranoję Panowie, a zdrowy rozsądek w polu...

 

Zastanawia mnie natomiast sposób montażu szafek czy np. łóżka.

 

Słusznie! Zatem każdy z tych elementów powinien być homologowany, nie? Na badaniu jednostkowym przed pierwszą rejestracją z pewnością by tego wymagali 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blakop masz rację ale przy zmianie rodzaju ma być dokument z warsztatu z takim PKD i nie jest to mój wymysł.

 

A wracając do tematu: auta jeszcze nie widziałem ale najprawdopodobniej jest to samochód ciężarowy, jakieś IVECO do 3,5T, cały blaszak, kategoria N1, z tył drzwi i z boku przesuwne. Jeden rząd siedzeń i przegroda. Boczne okna tylko przy przednim rzędzie siedzeń. Zmiana na M1 samochód specjalny>bez podziału>kempingowy.

 

Przegroda zdemontowana i co dalej? Zapewne będzie miał jakieś szafki, stolik i łóżko. Jak byś Ty do tego podszedł aby miało to "ręce i nogi"?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być dokument z warsztatu z takim PKD

 

Czyli z jakim konkretnie? Wskaż mi podstawę prawną na to konkretne akurat PKD, skoro twierdzisz, że:

 

nie jest to mój wymysł.

 

 

Co do reszty - pozostaje zdrowy rozsądek i własna odpowiedzialność. Nie oczekuj gotowych odpowiedzi bo w temacie zmian konstrukcyjnych ich nie ma!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi jeszcze powiedzieć który to zakład jest tm uprawnionym. Chętnie usłyszę podstawę prawną na ten temat 8) Skoro to kemping to niby czemu właśnie stolarz nie jest uprawniony?

Stolarz nie jest uprawniony bo nie ma odpowiedniego PKD potrzebnego dla WK jako dupochron

.

Popadacie sami w paranoję Panowie, a zdrowy rozsądek w polu..

W paranoję to wpada WK,któremu rozsądku zawsze brakowało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

W paranoję to wpada WK,któremu rozsądku zawsze brakowało :razz:

 

 

Ale ja rozumiem, że to Ty tego wymagasz!! :x

 

Kiedyś taki jeden mądry gość z WK(mało już takich) powiedział ,że diagnosta jest oczami dla niego a on pisze to co ja widzę.

To ja odpowiadam za OBT i ja wymagam ,jeżeli o to ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiadam za OBT i ja wymagam ,jeżeli o to ci chodzi.

 

No to trochę Janie przeczysz sam sobie :) To pogadaj z tym WK, że odpowiedni, to odpowiedni od przypadku. Raz to będzie warsztat, raz zakład hydrauliki siłowej itd. itp... Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju to zabudowa - jakie założenie konstrukcyjne i technologia jego wykonania! A nie sztywno trzymać się jednego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.