Skocz do zawartości

Kierowca tira usłyszał zarzuty.


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie będzie zgodny z PORD to diagnosta ma obowiązek wyznaczyć nowy termin w zaświadczeniu

 

Przy dodatkowym :? Ja wykreślam pkt.1 i 2 i nie wpisuje TNBT robi to za mnie WK (przynajmniej tak to u mnie działa :) ) a czy dobrze, kurde doczytałem źle robiłem :( bo za Dz.U. nr 155

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawą, następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    9

  • Psuj

    7

  • Bogusław Maćkowski

    6

  • Regan55

    6

Ja wykreślam pkt.1 i 2 i nie wpisuje TNBT robi to za mnie WK

 

Jest dobrze dopóki jest dobrze... Gorzej jak kiedyś zapomną i będzie jakaś kolizja albo cuś to odepchną od siebie twierdząc, że to diagnosta powinien. Co gorsze będą mieli rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gorsze będą mieli rację...

A jeszcze gorsze, że Psuj ma rację, bo będą mieli ,,,

 

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawà, następuje

zmiana terminu kolejnego okresowego badania

technicznego, uprawniony diagnosta określa termin

następnego okresowego badania technicznego.

 

[ Dodano: 10-04-2011, 10:32 ]

I jak się to ma do zapisu, że przy dodatkowym nie ustalamy TNBT ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się to ma do zapisu, że przy dodatkowym nie ustalamy TNBT ???

 

No właśnie do tej pory nie zmieniałem terminu przy dodatkowym :) a teraz zmieniłem zdanie :-P i jak będzie trzeba to zmienię termin :D

 

A dla Psuja :pada: za nawrócenie na prawdziwą wiarę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zmieniłem zdanie :-P i jak będzie trzeba to zmienię termin :D

Nie weź tego dosłownie, bo tu chodzi tylko o przypadki kiedy należy termin skrócić (jeśli jest termin na 3 lub 2 lata),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się to ma do zapisu, że przy dodatkowym nie ustalamy TNBT ???

 

Nijak. Jedno nie wyklucza drugiego bo oba zapisy są w jednym akcie prawnym, więc są równorzędne

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania

technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawą, następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania

technicznego, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego.

 

Więc badanie dodatkowe nie wpływa na termin, ale jeśli gryzie się z ustawą to wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc badanie dodatkowe nie wpływa na termin, ale jeśli gryzie się z ustawą to wpływa.

Gdy jeszcze do dwóch cytowanych przez Ciebie punktów dodamy wyjaśnienie nr 2 do zaświadczenia z badania technicznego(zawarte w tym samym rozporządzeniu) to przyznasz, że niektórym może się to wydać niejasne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jeszcze do dwóch cytowanych przez Ciebie punktów dodamy wyjaśnienie nr 2 do zaświadczenia z badania technicznego(zawarte w tym samym rozporządzeniu) to przyznasz, że niektórym może się to wydać niejasne ,,,

 

Chodzi Ci o wynik P lub N? (nie mam w tej chwili pod ręką Dz.U.) Nic nie jest niejasne, wykreślasz oba punkty i wyznaczasz termin badania, jeśli nie w odpowiedniej rubryce to w uwagach można zapisać.

 

Wiesz, są tacy co przy N wpisują TNB na 14 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykreślasz oba punkty i wyznaczasz termin badania,

W rubryce termin wypadałoby zaznaczyć nie dotyczy, a robimy różnie,,,

są tacy co przy N wpisują TNB na 14 dni

Tu też pół Polski zaleca a druga połowa zabrania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są tacy co przy N wpisują TNB na 14 dni
Są też tacy, którzy wypisują całą listę usterek typu: nadmierne luzy w zawieszeniu, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, uszkodzone amortyzatory, nierównomiernie działające hamulce i dają wynik P :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy, którzy wypisują całą listę usterek typu: nadmierne luzy w zawieszeniu, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, uszkodzone amortyzatory, nierównomiernie działające hamulce i dają wynik P
Albo przy wymienionych tych wszystkich usterkach dają N, a na poprawkowym kasują 20 zł ,,,można i tak

Co się nie robi dla tzw."stałego"klienta..... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy, którzy wypisują całą listę usterek typu: nadmierne luzy w zawieszeniu, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, uszkodzone amortyzatory, nierównomiernie działające hamulce i dają wynik P

 

:shock::shock::shock::shock: i jeszcze wpisują to do rejestru :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglądała tak: samochód miał drobną stłuczkę. Uderzony lekko w prawy przód. Pogięty błotnik, potłuczony reflektor, ślady na kole. Już po stłuczce skończyło się badanie techniczne więc właściciel podjechał do zaprzyjaźnionego diagnosty aby udokumentować ogrom strat a ten wypisał mu te usterki na zaświadczeniu z wynikiem pozytywnym. Tam był jeszcze skrzywiony wahacz i skrzywiony drążek kierowniczy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po stłuczce skończyło się badanie techniczne więc właściciel podjechał do zaprzyjaźnionego diagnosty aby udokumentować ogrom strat a ten wypisał mu te usterki na zaświadczeniu z wynikiem pozytywnym.

 

No jak już chciał być taki uprzejmy to mógł wypisać ale z wynikiem N, a po za tym diagnosta nie jest od wypisywania uszkodzeń do jakiś ubezpieczeń itp. jak klient chciał to rzeczoznawca. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.