Skocz do zawartości

zatrzymany DR oddać nie oddać?


zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

O wszystkim pisał nie będę

Chodzi mi o to czy zostaje na komendzie czy jest wysyłany niż to w której jest szufladzie :D

Mogę się tylko wczuć w oddającego bo sam tego nie przerabiałem,ale u nas takim"odpowiednim miejscem" jest rejestr badań technicznych i jeśli zrobi tak jak Mirek to zostaje po tym ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy zostaje na komendzie czy jest wysyłany niż to w której jest szufladzie

Idzie dalej.... :x:oops::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto to samo robi Policja - zabiera DR np. za brak BT, a jak klient zrobi BT to oddają.

Z zycia wzięte.Rano zatrzymany DR za brak BT a po wykonaniu w naszej SKP BT klient wrócił z DR po pieczatke.Oczywiscie DR został zwrócony przez Policję....

Złamali prawo... :x

 

Rzadko zdarza mi się zatrzymywać DR, ale jak już się zdarzy i klient wróci z usuniętymi usterkami to oddam DR wpisuję w uwagach tylko, że zwrócono DR seria i numer po ustaniu przyczyn zatrzymania DR.

Inne SKP nie zabierają nawet za niezgodny VIN :shock: , a WK :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co oddają DR po ustaniu przyczyny. Powiedzcie mi na jakim druku to robicie, czy może tak na "gębę"?

Oczywiście wszystko jest zapisywane w rejestrze badań.

 

Nie wiem jak u was, ale w tej firmie gdzie pracuję wszystko opiera się o dokumenty, wpisy, itd. Jeżeli oddajemy DR należy wypełnić druk, gość go podpisuje. Następnie ten druk jest rejestrowany, trafia w odpowiednie miejsce. Tak też powinno być u was. Czy tak jest? Czy macie procedurę postępowania w takim przypadku? Chodzi o to, że musi być ślad w kwitach, że taka czynność nastąpiła.

Zapewne nie pracujesz jako diagnosta bo byś tak banalnych pytań nie zadawał. Jeden wpis w rejestrze badań jest z N i informacja o zatrzymanu DR. Po ustaniu usterki jest ponowny wpis ( który nie wymazuje poprzedniego) , tylko nawiązuje do porzedniego że usterka ustała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustaniu usterki jest ponowny wpis ( który nie wymazuje poprzedniego) , tylko nawiązuje do porzedniego że usterka ustała.

Czyli..."Ponowne BT do BT nr. xxxx/xxxx z dn.xx/xx/xxxx "Bynajmniej ja robię w ten sposób-stosuje taki zapis na poprawkowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wpis w rejestrze badań jest z N i informacja o zatrzymanu DR. Po ustaniu usterki jest ponowny wpis ( który nie wymazuje poprzedniego) , tylko nawiązuje do porzedniego że usterka ustała.
brodatymazur, pyta o to (tak myślę), czy masz potwierdzenie od klienta, że oddałes mu DR "do łapy" i nie wyniknie problem, że zgubiłeś klientowi dowód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustaniu usterki jest ponowny wpis ( który nie wymazuje poprzedniego) , tylko nawiązuje do porzedniego że usterka ustała.

Czyli..."Ponowne BT do BT nr. xxxx/xxxx z dn.xx/xx/xxxx "Bynajmniej ja robię w ten sposób-stosuje taki zapis na poprawkowym....

 

Ja na poprawce piszę "Ponowne do xxxx/xxxx" nie piszę dat przecież numery w rejestrze się nie powtarzają a i pisać za dużo też czasem nie dobrze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tej dyskusji w ogóle nie rozumiem ,,,

 

3. Zatrzymany dokument, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4, 6 i 7, odpowiedni

organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał, z zastrzeżeniem ust. 5.

 

Jak diagnosta może oddać DR przed odesłaniem do WK ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodatymazur, pyta o to (tak myślę), czy masz potwierdzenie od klienta, że oddałes mu DR "do łapy" i nie wyniknie problem, że zgubiłeś klientowi dowód.

Jak zatrzymuje DR , dostaje zaświadczenie o tym .Gdy przyjedzie na poprawkę (a DR jeszcze nie został wysłany) zabieram mu te zaświadczenie , on nie ma dowodu ,że miał zabrany DR ( są zapisy w rejestrze o zatrzymanu i oddaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zatrzymujecie DR dajmy na to miesięcznie

 

eee... to musiał byś się zapytać Berta ( 08/15 ) - to na niego mówili dowodowstrzymywacz...

 

u nas to od wielkiego święta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie pracujesz jako diagnosta bo byś tak banalnych pytań nie zadawał.

:-):):-D:D Czekaj niech pomyślę ... k015.gif Może troszkę Cię nakieruję. Ten banerek w podpisie to nie jest wyraz miłości kibola do ...

Pytałem pod kątem tego:

brodatymazur, pyta o to (tak myślę), czy masz potwierdzenie od klienta, że oddałes mu DR "do łapy"

 

Gdy przyjedzie na poprawkę (a DR jeszcze nie został wysłany) zabieram mu te zaświadczenie , on nie ma dowodu ,że miał zabrany DR ( są zapisy w rejestrze o zatrzymanu i oddaniu).

k020.gif Podaj mi podstawę prawną takiego działania. To tak jakbym (chyba wiesz co robię) zatrzymał kierującemu pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny gdy upłynął termin ważności pokwitowania. Nie ma takiej możliwości by zrobić to zgodnie z prawem.

Jak diagnosta może oddać DR przed odesłaniem do WK ???

Też dziwię się takiemu postępowaniu. Dlatego pytałem o to co się dalej dzieje, jakie kwity sporządzacie, by "zalegalizować" tą czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.