Skocz do zawartości

Quad zarejstrowany jako ciągnik rolniczy


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

W uwagach jest info o max prędkości 30km/h. Mam rozumieć, że pojazd posiada ogranicznik prędkości? Tabliczka znamionowa wygląda jakby była naklejona na inną, która wystaje po prawej stronie spod niej. Lekko śmierdzi mi ten pojazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ITS zakwestionował pojazd jako ciągnik rolniczy bo w pozycji T (czyli prędkość) ma 92km/h. Uwagi i wszelkie jakieś niemieckie dopuszczenia czy zezwolenia nie mają u nas znaczenia. Jak dla mnie to pojazd może być ciągnikiem rolniczym , jeśli zostanie wyposażony w ogranicznik prędkości do max 40km/h , najlepiej potwierdzonym opinią rzeczoznawcy i zostanie przystosowany /oznaczony zgodnie z warunkami technicznymi  co do ciągnika rolniczego. Kwestia późniejszych OBT na stacjach już dziś wiem że będzie kiepska bo wiekszość diagnostów odgoni to od bramy. Najpierw się zasięga informacji co w Polsce można zarejestrować a później kupuje

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Rafi90 napisał:

jeśli zostanie wyposażony w ogranicznik prędkości do max 40km/h

po co ci ten ogranicznik prędkość?

kategoria T5: ciągniki kołowe o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej przekraczającej 40 km/h.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek bo po homologacji całkowicie inne dane. W Niemczech nagle wzrosła moc, masa własna czy urosła masa przyczepy z hamulcem. Jakieś zmiany w pojeździe musiały zajść. Ciekawe jakie. Pierwsza rejestracja w 2015 roku czyli już pewnie dostosowali do 167/2013 i do pojazdów kategorii T3b ale jak oni to robią to ja tego już nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamos napisał:

W uwagach jest info o max prędkości 30km/h. Mam rozumieć, że pojazd posiada ogranicznik prędkości?

Nie, to jest tylko prędkość w jakichś tam warunkach. Maksymalną prędkość masz w rubryce T.

46 minut temu, Logen napisał:

k oni to robią to ja tego już nie wiem

Dopuszczają "jednostkowo" na własny kraj. Dlatego nic nie zwalnia tego pojazdu z wymogu spełnienia polskich warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tutaj nie ma tylko zmiany rodzaju pojazdu z czterokołowca na ciągnik rolniczy. Została zwiększona moc, zwiększyła się masa własna, zwiększono maksymalną masę przyczepy z hamulcem. Nie wiem jak to w Niemczech wygląda ale chyba nie czarują nowych parametrów z palca tylko na jakiejś podstawie ustalają nowe dane. Moim zdaniem coś tam w tym pojeździe musieli zmienić, jakieś zmiany konstrukcyjne zaszły, dlatego nie ma co szukać numeru homologacji czy kategorii pojazdu w dowodzie, ponieważ po tabliczce znamionowej widać, że nie było tutaj 2 etapu homologacji tylko zmiany konstrukcyjne. 

Aktualnie pojazd nie spełnia wymagać ani na czterokołowca L7e według 2002/24 bo ma za dużą moc. Do L7e-B1 według 168/2013 też go nie można zaliczyć, tam może i nie ma ograniczenia mocy ale jest ograniczenie prędkości maksymalnej do 90 km/h. 

Z aktualnymi parametrami technicznymi idzie to tylko zakwalifikować do T3b według 167/2013. Natomiast jak w Niemczech wygląda procedura takich zmian to nie wiadomo.

Motocykle którym zmniejszano moc zazwyczaj miały jakieś informacje o dokonanych zmianach w karcie pojazdu. Może tam trzeba poszukać jakichś informacji :P 

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, michal_k napisał:

Maksymalną prędkość masz w rubryce T

i w uwagach: do T z ograniczeniem prędkości ,ale do ilu to już nie określili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobili to zrobili. Ich dopuszczenia itd nie mają znaczenia. Można to coś dostosować jedynie do wymagań ciągnika rolniczego, wyżej pisałem jak i zarejestrować, albo nie robić nic i jeździć po polu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamos napisał:

W uwagach jest info o max prędkości 30km/h. Mam rozumieć, że pojazd posiada ogranicznik prędkości? Tabliczka znamionowa wygląda jakby była naklejona na inną, która wystaje po prawej stronie spod niej.

Tak, posiada ogranicznik prędkości zgodnie z dokumentami T: ogranicznik prędkości, do 30km/h. Faktycznie niemiaszki nalepili jedną tabliczkę na drugą, ale nie zamierzam tego zrywać.

 

3 godziny temu, Logen napisał:

Ciekawy przypadek bo po homologacji całkowicie inne dane. W Niemczech nagle wzrosła moc, masa własna czy urosła masa przyczepy z hamulcem. Jakieś zmiany w pojeździe musiały zajść. Ciekawe jakie. Pierwsza rejestracja w 2015 roku czyli już pewnie dostosowali do 167/2013 i do pojazdów kategorii T3b ale jak oni to robią to ja tego już nie wiem :P

A gdzie tam jest napisane, że mu moc wzrosła? Chociaż nie miałbym nic przeciwko :) i może w związku z tymi zmianami zmienili tabliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, czesterek4 napisał:

A gdzie tam jest napisane, że mu moc wzrosła? 

Na tabliczce znamionowej jest numer homologacji: e9*2002/24*0407 czyli pojazd został z fabryki wypuszczony jako samochodowy inny, czterokołowiec. Przepisy te ograniczają moc takich pojazdów do maksymalnie 15 kW. Aktualnie w dowodzie znajduje się moc 52 kW.

Dodatkowo według tabliczki znamionowej badano głośność pojazdu przy 2750 obr/min. Czyli Moc maksymalna 15 kW była osiągalna przy 5500 obr/min. Aktualnie maksymalna moc jest osiągana przy 6870 obr/min. Czyli coś tam w silniku musiało być grzebane.

W Niemieckich dokumentach w Marce pojazdu jest ARTIC ?? Czy to tylko tłumacz dał ciała i w Niemieckich dokumentach jest ARCTIC ??

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz się pomylił. W dowodzie marka to Arctic Cat, ale pomyłka jest w nazwie skróconej ARTIC CAT,  dlatego w dodatku do DR jest poprawione. IMG_7838.thumb.jpg.d2d6e2c3016203dce89ec7061defa3fc.jpgIMG_7839.thumb.jpg.4ca4a8fcaf4ab25758eb7e59a8ed35f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam,może ktoś z szanownego grona sprawdzić,jak to wychodzi po homologacji ?

Przepraszam uzupełniam- e13*167/2013*00157*02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, IVVO napisał:

Po 02 nie ma nic - po01 New Holland T1a

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarek68 napisał:

e13*167/2013*00157*02

Sprawdz czy dobrze odczytałes ten numer . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dawid_J napisał:

Sprawdz czy dobrze odczytałes ten numer . 

Na tą chwilę tak podał klient.Pojazdu jeszcze nie widziałem.Na tabliczce odczytał T3b,czyli traktor.Nierejestrowany za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.