Skocz do zawartości

Quad zarejstrowany jako ciągnik rolniczy


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pikkolle! Zaraz wam wyjdzie, że traktora nigdzie indziej nie wolno użuwać jak tylko w lesie i ogrodzie, bo tak pisze... pisze... pisze... pisze...:lol:

Po niemieckich przepisach zrobili z Quada traktorek i gra gitara! 👍

Po co szukać drugiego dna?:zzz:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko może być ciągnikiem rolniczym przy takich wymaganiach

Teraz, Paprock napisał:

Po co szukać drugiego dna?:zzz:

No to powiedz mi. Przybywa do Ciebie ten pojazd z briera powyżej. Robisz bez żadnych ale jako Ciągnik rolniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

A jakich warunków dla ciągnika nie spełnia?

A mój Opel Astra jakich warunków nie spełnia dla ciągnika rolniczego?

Ten quad nie został homologowany jako ciągnik rolniczy więc zastanawiam się jaki ZK są wymagane u sąsiadów za Odry aby zmienić rodzaj pojazdu.

Edit.
A odnośnie quadów itp., które przyjeżdżają do mnie na przegląd to dla świętego spokoju wymagam aby w DR był numer homologacji. Nie krytykujcie mnie, ja po prostu chce spokojnie spać.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego zmierzam. Przyjeżdża na OBD przed 1-szą rejestracją Opel Astra, a w niemieckim DR ciągnik rolniczy. Ja się zastanawiam jakich dokonano w nim ZK, że stał się ciągnikiem. Tak samo ten quad.

Dla mnie to są rozważania czysto akademickie bo wiem, że nikt do mnie nie przyjedzie takim quadem, a tym bardziej Oplem Astrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekd2 napisał:

Ja się zastanawiam jakich dokonano w nim ZK, że stał się ciągnikiem.

A mnie to nie interesuje. Mnie interesuje czy, to co stoi przede mną spełnia WT dla ciągnika rolniczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiecie, że są UNIMOGI porejestrowane wedle potrzeb, raz ciągnik, a raz samochód ciężarowy.. Były i są w Niemczech Pomoce Drogowe w nadwoziach furek luksusowych. Każdy za uszami ma swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 45:

"...
maksymalna prędkość konstrukcyjna ciągnika rolniczego i leśnego nie przekraczała o więcej niż 3 km/h wartości 40 km/h, zmierzonej zgodnie z przepisami o homologacji pojazdów; nie dotyczy ciągnika kategorii T5. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Są wyłączenia od maksymalnej prędkości. Skoro opel astra może być ciągnikiem rolniczym. To może i być ciągnikiem rolniczym kategorii T5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczegółowe wymagania jak prześwit nie przyszedł nikomu do głowy? Może z hulajnogi zrobicie ciągnik!

Poniżej dwa bliźniaki i co któremu przeszkadze, żeby nie być ciągnikiem?

Jeden homologowany po wytycznych dla pojazdów leśnych, a drugi po wytycznych dla czterokołowców.

Można zrobić czary-mary, żeby rodzaje pojazdów pozmieniać, czy się nie da?

 

 

czterokołowiec vel ciągnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Może Opel Astra jest ciągnikiem kategorii T5?

Jeżeli potwierdzisz to ŚH to żadnych zastrzeżeń co do tego miał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.