Skocz do zawartości

PSKP a zmiany konstrukcyjne


lobos

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzecie - Ignorantia iuris nocet

Dokładnie, szkodzi wszystkim,,,

 

 

Art. 5. 1. Poświadczenia, o których mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1, wydane dla podmiotów prowadzących stację kontroli pojazdów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność przez okres, na który zostały wydane.

2. Podmioty, o których mowa w ust. 1, przeprowadzają badanie techniczne pojazdów w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1.

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

 

[ Dodano: 07-07-2011, 13:54 ]

Po drugie nie mam pewności czy SKP kolegi JANUSZA ma aktualne zaświadczenie wpisu przedsiębiorcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, na podstawie którego Starosta określa jaki rodzaj badań dodatkowych mogą wykonywać Podstawowe SKP.

Nie, bo po co ???

Widzę, że łatwiej Ci bawić się Łaciną , niż przeczytać Art. 83 PoRD z przed i po zmianach w 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, jak dobrze rozumiem pracujesz na stacji podstawowej z rozszerzeniami i nie posiadasz literki "c" w tych rozszerzeniach i wykonujesz badania techniczne pojazdów z gazem, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracujesz na stacji podstawowej z rozszerzeniami i nie posiadasz literki "c"

Nie, pracuję na PSKP otwartej po zmianie przepisów w 2009r. i nie mając żadnych literek wykonuję wszystkie badania oprócz tych zastrzeżonych dla Okręgowej SKP, art. 83,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie - Ignorantia iuris nocet

Dokładnie, szkodzi wszystkim,,,

 

 

Art. 5. 1. Poświadczenia, o których mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1, wydane dla podmiotów prowadzących stację kontroli pojazdów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność przez okres, na który zostały wydane.

2. Podmioty, o których mowa w ust. 1, przeprowadzają badanie techniczne pojazdów w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1.

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

 

Refleksja zmusza mnie do odpowiedzi na zarzuty z Twojej strony pod moim adresem!!! Widać, że dość niedokładnie czytasz posty na forum i to nie tylko te, które ja napisałem. Pytanie "lobos-a" było jasno sprecyzowane (może nie dla Ciebie, no cóż...), i brzmiało :

"Mam pytanie czy PSKP z literką "e" może wykonać dodatkowe badanie zmiany konstrukcyjne ?" Moja odpowiedź była jasna i konkretna w stosunku do tego pytania i brzmiała: "Witam !!! Odpowiedź na pytanie zawiera Dz.Ust. Nr 223, poz. 2264 (czytaj objaśnienia !) z 2003 r oraz Dz.Ust.. Nr 155, poz. 1232 (objaśnienia do załącznika nr 9 !)." Nie trudno więc zauważyć, że chodziło o symbol "e", a nie o symbol "c", który sam " ni z tego, ni z owego" przytoczyłeś. Uważasz, że nie czytam Art. 83, jesteś w błędzie !!! Zauważ cytowany przez Ciebie Art. 83, w szczególności dotyczący części : " 3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów,mogą do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, ..." Na uwagę zasługuje sam końcówka "...w posiadanym poświadczeniu". Nie "udawaj więc Greka" i skoro Twoja stacja w poświadczeniu ma zakres badania pojazdów, przystosowanych do zasilania gazem to nie pisz, że nie masz "c" a robisz !!! Co do Twojego komentarza cytuję poniżej

 

Widzę, że łatwiej Ci bawić się Łaciną , niż przeczytać Art. 83 PoRD z przed i po zmianach w 2009r.

 

Może łatwiej przyjąłbyś opis w Łacinie niż w ojczystym języku, w którym udzielasz odpowiedzi niedotyczącej postawionego pytania !!! Męczy mnie Twoja konwersacja. Przemyśl to proszę i pamiętaj o regule "Primus inter pares- po pierwsze nie szkodzić" Na tym kończę swoje wypowiedzi do przedmiotowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwiej przyjąłbyś opis w Łacinie niż w ojczystym języku, w którym udzielasz odpowiedzi niedotyczącej postawionego pytania !!! Męczy mnie Twoja konwersacja. Przemyśl to proszę i pamiętaj o regule "Primus inter pares- po pierwsze nie szkodzić" Na tym kończę swoje wypowiedzi do przedmiotowego tematu.

Przedwszyskim ten ton, ten ton - co wy tytaj wiecie ?? Tym tonem na pewno nie pomożesz, łoj nieładnie bardzo nieładnie :-P:roll: Ten styl mi kogoś przypomina..... ;)

Proszę sobie poczytać ze spokojem i zejść na ziemie. ::hey

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/21938476D5

Zmienić styl i nie tak nerwowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Primus inter pares- po pierwsze nie szkodzić"
Chyba "primum non nocere" a nie pierwszy pomiędzy równymi :-D

 

 

Słuszna uwaga!!! Przyznaję Ci rację!!!

 

[ Dodano: 08-07-2011, 16:37 ]

Może łatwiej przyjąłbyś opis w Łacinie niż w ojczystym języku, w którym udzielasz odpowiedzi niedotyczącej postawionego pytania !!! Męczy mnie Twoja konwersacja. Przemyśl to proszę i pamiętaj o regule "Primus inter pares- po pierwsze nie szkodzić" Na tym kończę swoje wypowiedzi do przedmiotowego tematu.

Przedwszyskim ten ton, ten ton - co wy tytaj wiecie ?? Tym tonem na pewno nie pomożesz, łoj nieładnie bardzo nieładnie :-P:roll:

 

Co do kwestii tonu (i nie tylko mojego!) masz kolego rację. Nikomu to nie pomoże. Nie będzie żadnych niedomówień, tylko wtedy kiedy będziemy wyrażać się jasno i konkretnie do postawionego pytania, a tak "Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania". odsapnijmy przez weekend. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kończę swoje wypowiedzi do przedmiotowego tematu.

Wręcz zachwycony jestem, Twą próbą nawrócenia się ,,,

 

Uznaj to za trzymanie się z mojej strony zasady: errare humanum est - błądzić jest rzeczą ludzką !!! A tak całkiem poważnie dzięki wpływowi "SUOMI" i "praktykowi". Po co polemizować, lepiej przedstawić argumenty. Wyjdzie to na dobre dla całego forum Myślę, że wszyscy dobrze spędzamy weekend !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

errare humanum est

To chyba najpoważniejsza z Twych wypowiedzi ,,,

lepiej przedstawić argumenty

będę je śledził uważnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

errare humanum est

To chyba najpoważniejsza z Twych wypowiedzi ,,,

 

Sądzę, że dotycząca nas wszystkich, a nie tylko mnie samego.

 

lepiej przedstawić argumenty

będę je śledził uważnie ,,,

 

JANUSZ już czuję Twoją cenzurę !!! Żartowałem !!! Uznam to "jako powrót do łask" !!!

Zastanawiam się tylko, czy powinienem powiedzieć teraz "cogito ergo sum- myślę więc jestem", a może jednak "dubito ergo sum-wątpię więc jestem". Szczerze, to nie chcę będąc na forum wątpić tylko w dobre intencje, skierowane w moją stronę przez Ciebie. pożyjemy , zobaczymy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ już czuję Twoją cenzurę !!!

Bez obawy, chciałem się tylko upewnić, że nie przeżyłbyś, gdybyś nie miał ostatniego słowa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.