Skocz do zawartości

Badanie pojazdu z zagranicy i zmiana dmc


bolesław

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym się olał na to. Jak już bym miał coś robić to zrobił bym zmiany konstrukcyjne. Tabliczke i DMC zostawił bym bez zmian. A dlatego chociażby żeby pan kierowa nie poruszał się tym autem na kat. B. Ewentualnie bym zważył autko. I określił ładowność. Napewno zwrócił bym uwagę na zwis tylny. Jak by było OK to hajda dalej. A ja nie będę obliczał, czy mu rama wytrzyma. DMC nie przekroczy i to jest dla mnie ważne.

Może to najlepsze wyjście. Dmc jak na TZ,zważyć to auto i wtedy będzie wiadomo czy na opinii jest to samo. Wtedy określić ładowność do dmc z TZ i bez żadnych kombinacji, bo to wygląda na zmianę pod kat. prawa jazdy i podatek.

Mamy urządzenie do sprawdzania amortyzatorów z wagą do nacisków osi to będę wiedział ile to autko waży.

Jeszcze ta opinia. Powiedzcie proszę panowie co musi zawierać taka opinia bo przyznam szczerze,że nie widziałem jeszcze takiego papieru do zmian konstr.

quote - napisz proszę na co nalęży zwrócić uwagę jesli chodzi o zwis tylny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bolesław

    8

  • danielg539

    7

  • blakop

    5

  • Regan55

    5

Jeszcze ta opinia. Powiedzcie proszę panowie co musi zawierać taka opinia bo przyznam szczerze,że nie widziałem jeszcze takiego papieru do zmian konstr.

Powinna zawierać wszystko to co Ciebie interesuje w danym przypadku. Parametry, których na stacji nie jesteś w stanie określić abyś mógł przy jej pomocy dokonać badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawienie zaś oryginalnej tabliczki z DMC pierwotną, też jest błędem i to chyba większym niż zmiana, ponieważ pozostawiasz niezgodność.

Nabijając tabliczkę zastępczą wiadomo, że było coś robione i patrząc na oryginalną tabliczkę wiemy, że "majstrowano" przy DMC tak to nic nie wiadomo :(

Taki błąd jak opisujesz jest w sporej części samochodów ciężarowych, którym ograniczono DMC do wartości administracyjnych. Ja bym zostawił tabliczkę znamionową z 5T i ewentualnie woził kserówki jakby ktoś miał wątpliwości. Przecież klient może za rok będzie chciał mieć znów 5T pojazd i co wtedy?

 

Co innego to ograniczenia administracyjne, a co innego zmiany powodujące zmniejszenie DMC.

Administracyjne ograniczenia widać, zmiany konstrukcyjne nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma koncertu życzeń

Jak nie ma jak jest :D . Klient ma prawo do zmian w pojeździe w granicach przepisów.

Administracyjne ograniczenia widać, zmiany konstrukcyjne nie koniecznie.

Dla tego, jak już pisałem, kserówki w folijkę i w skrytkę w aucie. Jeśli ktoś ma wątpliwości - pokazujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna zawierać wszystko to co Ciebie interesuje w danym przypadku. Parametry, których na stacji nie jesteś w stanie określić abyś mógł przy jej pomocy dokonać badania technicznego.

Chodzi o opinię rzeczoznawcy.

OK, są parametry, ale czy musi być opis dokonanych zmian, np był pojazd skrzyniowy, ciężarowy, zdemontowano skrzynię i zamontowano najazdy w taki i taki sposób i teraz ma przeznaczenie do przewozu pojazdów itd. Czy to ma tak wyglądać? Koledzy napiszcie proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był pojazd skrzyniowy, ciężarowy, zdemontowano skrzynię i zamontowano najazdy w taki i taki sposób i teraz ma przeznaczenie do przewozu pojazdów itd. Czy to ma tak wyglądać

 

Tak to ma tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i nie wiem o co chodzi - przecież nie ma problemu zmiany DMC u producenta. Wystawi nawet nową tabliczkę i homologację. Jest jeden problem to kosztuje.

Takie same uprawnienia mają zakłady wykonujące zabudowy.

Więc o co chodzi - bo ja widzę, że o prawo jazdy kat b oraz opłaty drogowe.

I cały czas chodzi o jedno o pieniądze. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawi nawet nową tabliczkę i homologację.

 

Homologację na zmiany w używanym pojeździe?? No bardzo ciekawe - tylko takie coś NIE ISTNIEJE!! Nie mona homologować zmian wprowadzanych w używanych pojazdach. Można jedynie uzyskać zaświadczenie, że dany model był homologowany zgodnie z takimi a takimi danymi.

 

Z tym bywa róznie, np: Mercedesie takie coś nie przechodzi.

 

A zależy na który model :oops:

 

Dokładnie :) Taki Sprinter 416 ma szeroki zakres mas w homo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter 416 ma szeroki zakres mas w homo

Co nie zmienia faktu, że pojazd jak już zostanie zarejestrowany to Mercedes nie zmieni DMC i nie wyda innej TZ niż ta pierwotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że pojazd jak już zostanie zarejestrowany to Mercedes nie zmieni DMC i nie wyda innej TZ niż ta pierwotna.

 

TZ nie wyda - bo i przepis do tego nie zmusza. Oświadczenie o zmianie DMC w trybie paragrafu 14 rozp.o rejestracji pojazdów i owszem. :) IVECO, RENAULT, MERCEDES :) Kocham te marki :)

 

PS Tylko trzeba wiedzieć z kim i jak rozmawiać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w pojazd sprowadzony z zagranicy jako ciężarowy może mieć dokonane zmiany konstrukcyjne, przed pierwszą rejestracją cz po .Chodzi o vw POLO w dowodzie francuskim jest 2 -osobowy i ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w pojazd sprowadzony z zagranicy jako ciężarowy może mieć dokonane zmiany konstrukcyjne, przed pierwszą rejestracją

To zależy w jakim WK będzie rejestrowany :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.