Skocz do zawartości

Auto sprowadzone i założony GAZ w Polsce


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Klient sprowadzil auto i przed pierwszą rejestracją zainstalował GAZ ,ma wszystkie kwity polskie na gaz,zrobilibyście badanie tego pojazdu z gazem? Czy powinien zarejestrować w Polsce bez gazu a następnie udać się po wpis do WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od WK ile kierowników tyle sposobów :)Ale dla klienta taniej jest najpierw zarejestrować bez gazu a potem dokonać wpisu.Najlepiej to niech klient się zapyta w swoim wydziale jak oni to widzą.

 

[ Dodano: 29-08-2011, 14:30 ]

Z tym że jeżeli już zamontował to ma kwity na montaż itd a data przeglądu będzie po dacie montażu wiec ja w tym momencie już bym zrobił badanie z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient sprowadzil auto i przed pierwszą rejestracją zainstalował GAZ ,ma wszystkie kwity polskie na gaz,zrobilibyście badanie tego pojazdu z gazem? Czy powinien zarejestrować w Polsce bez gazu a następnie udać się po wpis do WK?

 

Robimy badanie okresowe przed pierwsza rejestracją, ale nadal jest to badanie okresowe. Więc gaz musi mieć potwierdzenie w zagranicznym DR - nie ma (a w tym przypadku nie ma) to i nie może być badania z wynikiem P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Psuj masz rację, ale to co proponujesz?? Załóżmy, że to wariant, że OBT do rejestracji jest potrzebne. Ale go nie dostanie, bo N za brak gazu...A gaz można wpisać dopiero do DR/PC, a te można dopiero wydać po pozytywnym badaniu... i? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Psuj masz rację, ale to co proponujesz??

 

Wszystko wynika z nieznajomości prawa przez kierowców - a to przecież z niczego nie zwalnia prawda? A wystarczyło by wziąć telefon do reki, zadzwonić i się zapytać.

 

co proponujesz??

 

Badanie bez Gazu (zdemontowany) wynik P

 

Odbiór dokumentów z WK, do gazownika zamontować gaz i do WK po wpis.

 

Zycie nas nie rozpieszcza i niestety za gapowe się płaci. Ostatnio przy takim przypadku klient mi powiedział, że może bym nie zauważył gazu? A daty na homo i fakturze same się też pewnie przeprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, które proponujecie też jest nie halo. Jeśli instalacja zostanie zdemontowana, to nie wolno jej ponownie zamontować :)

 

Czyli generalnie instalacja do wyrzucenia - tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie, które proponujecie też jest nie halo. Jeśli instalacja zostanie zdemontowana, to nie wolno jej ponownie zamontować

A kto to będzie wiedział ? :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która z pewnością nowej homo na stare podzespoły nie wystawi

Na Twoim miejscu to bym brudu spod paznokcia na to nie postawił, w tym przypadku pojęcie "stare " jest bardzo względne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - nie łap mnie za słówka. Fakt jest jeden - byłoby to ponowne użycie elementów - wbrew ustawie. Nie znam instalatora, który wystawiłby na to homologację, czyli innymi słowy podpisał się pod tym, że ten sam podzespół został użyty więcej niż jeden raz do przystosowania pojazdu do zasilania gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby, zanim zrobi jakiekolwiek badanie, dostał PC?

I czerwone blachy? Z wpisem GAZ na podstawie dokumentów. To chyba nie jest zły pomysł i nikt chyba się nie podkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że najpierw z dokumentami do WK po PC i wszystko gra. Nie raz i nie dwa przyjeżdżali na próbnych na badanie przed pierwszą bo bali się jechać bez tablic. I wszystko na legalu. A co na to WK? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię okresowe przed I rej + GAZ wynik P, w uwagach opisuję, że klient posiada dokumenty na montaż Gazu i po sprawie.

Powiedzmy w wielkim skrócie, tak jak HAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone blachy? Z wpisem GAZ na podstawie dokumentów. To chyba nie jest zły pomysł i nikt chyba się nie podkłada.

 

:ok

 

Powiedzmy w wielkim skrócie, tak jak HAK.

 

NIE tak jak "hak"

.Hak nie musi byc wpisany w DR przed bt ,a gaz" MUSI".

 

Jesli "GAZ"nie jest ,to nie przeprowadzamy bt ,tak wynika z Pord.

 

 

Dlaczego się podkładacie???? dajecie 'P" ,a powinno być"N".

 

Za niezgodność co do DMC w DR ("wielka dyskusja"-czy N czy P ) a brak wpisu w DR -GAZ "P" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie kwestia wpisu GAZ np, w niemiecki DR to nasz WK nie wymaga homo,f-ry itp tylko kwit ze stacji,która to wymaga dozór na zbiornik (polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie kwestia wpisu GAZ np, w niemiecki DR

 

Mirek ,ale jest to badanie okresowe i nie ważne gdzie był zarejestrowany samochód ,czy w Berlinie czy w Pyzdrach -to to samo.Tak ja to interpretuje.Czy dobrze??

 

"Dawniej" przed zmianami (komu to przeszkadzało) klient montował gaz , przyjeżdżał na SKP robił bt(dodatkowe) ,dostawał zaswiadczenie z dodatkowego na gaz ,udawał sie do WK po wpis i ok .

Teraz niestety najpierw" wpis "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden - byłoby to ponowne użycie elementów - wbrew ustawi

Oczywiście że masz rację ,ale wiesz że Polak potrafi.

Nie znam instalatora

To ja już nic nie pisze w tym temacie bo za dużo powiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.