Skocz do zawartości

Auto sprowadzone i założony GAZ w Polsce


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

czerwone blachy? Z wpisem GAZ na podstawie dokumentów. To chyba nie jest zły pomysł i nikt chyba się nie podkłada.

 

:ok

 

Powiedzmy w wielkim skrócie, tak jak HAK.

 

NIE tak jak "hak"

.Hak nie musi byc wpisany w DR przed bt ,a gaz" MUSI".

 

Jesli "GAZ"nie jest ,to nie przeprowadzamy bt ,tak wynika z Pord.

 

..............................

 

Przypomnij w którym miejscu PoRD jest ta wzmianka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli "GAZ"nie jest ,to nie przeprowadzamy bt ,tak wynika z Pord.

 

Dlaczego się podkładacie???? dajecie 'P" ,a powinno być"N".

 

To może mógłbyś się określić ,,, N czy odstąpienie od badania , bo to dwie różne sprawy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]To może mógłbyś się określić ,,, N czy odstąpienie od badania , bo to dwie różne sprawy ,,

 

Okreslam się -"N".

odstepuje jak nie ma dokumentu na butlę .Zagalopowałem się :oops:

 

robiłem taki pojazd, jest zarejestrowany i nic nikomu się nie stało ,

W Poznaniu nie przejdzie -niezgodnośc zapisów -"N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,ale ja to czytam w ten sposób,że w tym przypadku przy pierwszej rejestracji nie wymaga się kwitow na montaż i homologację.Natomiast kiedy klient przedstawi w/w kwity na montaż w Polsce to takie badanie ja wykonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem przypadek, gdzie instalację założono po sprowadzeniu a przed pierwszą rejestracją w kraju ,,,

Psuj ma rację w sytuacji gdzie instalacja zakładana byłaby za granicą, prawdę mówiąc nie miałem jeszcze takiego przypadku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,ale ja to czytam w ten sposób,że w tym przypadku przy pierwszej rejestracji nie wymaga się kwitow na montaż i homologację

 

Oczywiście, że nie, tak samo jak przy okresowym w kraju - jest wpis i to wszystko.

 

Natomiast kiedy klient przedstawi w/w kwity na montaż w Polsce to takie badanie ja wykonam.

 

Bez wpisu gaz?

 

Na dzień dzisiejszy nie rozróżniamy pojazdów zza granicy (z unii) i z Polski. Nie ma wpisu - N na badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek pojazdu z Niemiec z LPG montowanym w Polsce, były dokumenty na zbiorniki wyciąg z homo, niemiecki DR bez wpisanego LPG chociaż jeździł kilka lat na LPG. Wysłałem klienta do WK po PC uprzednio dzwoniąc do WK i naświetlając sytuację, w PC wpisali GAZ. Klient pojechał i przyjechał WK uradowany bo zarobił na PC, klient zadowolony bo wiedział że wszystko jest w porządku no i ja bo mogłem spać spokojnie i nie myślałem już nigdy o tym pojeździe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,ale ja to czytam w ten sposób,że w tym przypadku przy pierwszej rejestracji nie wymaga się kwitow na montaż i homologację

 

Oczywiście, że nie, tak samo jak przy okresowym w kraju - jest wpis i to wszystko.

 

Natomiast kiedy klient przedstawi w/w kwity na montaż w Polsce to takie badanie ja wykonam.

 

Bez wpisu gaz?

 

Na dzień dzisiejszy nie rozróżniamy pojazdów zza granicy (z unii) i z Polski. Nie ma wpisu - N na badaniu.

A czy nie można wystawić zaświadczenia pozytywnego z adnotacją brak wpisu gaz w DR :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można wystawić zaświadczenia pozytywnego z adnotacją brak wpisu gaz w DR :cool:

Kiedyś mi klient zasugerował, żebym "nie zauważył" gazu. Tylko co z datą faktury? Sam na siebie bata ukręcić? Nie dziękuję, postoję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym PC w przypadku montażu nowej instalacji LPG, to chyba chodzi o kaskę dla WK?

 

Raczej o spokojny sen diagnosty...

 

Oprócz tego, że klient wyda kaskę do WK, postoi w kolejce wróci do SKP [raczej na drugi dzień - bo braknie mu czasu] - bez sensu

Można to załatwić za jedną wizytą w WK i na SKP [mówimy oczywiści o gazie nowo montowanym]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno był temat "jaki wynik badania okresowego przy pierwszym przeglądzie w Polsce bez tablic rejestracyjnych" i co z niego wynikło.....no to że wystarczy wpisać w uwagach" Brak tablic rejestracyjnych" i tak samo w tym przypadku jak jest kpl dokumentów od montażu instalacji w Polsce to taki przegląd jak sądze i wykonuje z wynikiem P z odpowiednim wpisem w uwagach i pomimo niektórych waszych opinii śpię z tego powodu spokojnie

Rozwiązanie z PC jest na pewno bardziej przepisowym wyjściem ale nie jedynym tak jak w przypadku tych tablic rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo w tym przypadku jak jest kpl dokumentów od montażu instalacji w Polsce to taki przegląd jak sądze i wykonuje z wynikiem P z odpowiednim wpisem w uwagach i pomimo niektórych waszych opinii śpię z tego powodu spokojnie

llary, -mialem tez to na myśli.Temat z tym nieszczęsnym wpisem przeciez był wałkowany az do bólu... :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.