Skocz do zawartości

Korekcja wpisu


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka Panowie. Znowu buła. Korzystamy na stacji z programu patronatu. Mamy na stacji nowego i przez przypadek czy z roztargnienia, nie ważne. Zrobił wpis z zakładce samy zabytki i co najgorsze wydrukował paragon. Nie znacie jakiegoś sposobu, żeby to odkręcić albo skorygować np. na inny wpis. Dodam, że nasza stacja nie przeprowadza badań pojazdów zabytkowych. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko opcja usunięta ale jak usunąc badanie, niestety nie codziennie robione jest kopia. ale z tego co widzę trzeba będzie. I jak zwróci paragon, oczywiście szefostwo umywa ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie można (trzeba) usunąć a paragon anulować ,,,

Tylko jak usuniesz BT to pochrzani się numeracja badan,a nielepiej anulować to badanie i opisać dlaczego anulowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie coraz większy kipisz się z tego robi jak to zrobi żeby było dobrze. Przez szukanie rozwiązania przez przypadek i mi to zaliczyło do rejestru. Jak się usuwa ten wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w administracji tylko tam są opcje programu

Nawet hasłem administratora jaki posiadamy tego nie zrobisz , polecam kontakt z ITS.

 

608-450-145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości usunięcia badania z rejestru, jedynie jego korekta. W tym konkretnym przypadku po prostu wszystkie pozycje trzeba zaiksować i dokonać opisu w raporcie dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pracuje na programie w którym wpisanej pozycji nie idzie usunąć ( a szkoda) ale przez to rejestr wygląda wiarygodnie bo przecież zawsze może zdarzyć się błędny wpis lub też klient któremu nie podoba się wynik badania i od niego odstępuje a w rejestr już wpisany. TDT przy kontrolach corocznych nie robi problemu że jest taka pozycja w rejestrze.

 

....,a nielepiej anulować to badanie i opisać dlaczego anulowano.

:ok:ok:ok

A paragon opisać i niech księgowa go wpisze w książkę przychodów na minus i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram napisał/a:

Nie ma możliwości usunięcia badania z rejestru

 

A niby dlaczego.... :?::?:

 

Można ustawić nr. kolejnego badania na ten, w którym dokonano błędnego wpisu ale wywali błąd replikacji bazy danych i można skopać coś w programie. Najprościej jest tak:

W tym konkretnym przypadku po prostu wszystkie pozycje trzeba zaiksować i dokonać opisu w raporcie dziennym.

 

Regan55, jeśli znasz sposób usunięcia badania z rejestru to podziel się z kolegami wiedzą lub skontaktuj się ze mna na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości usunięcia badania z rejestru

A niby dlaczego.... :?::?:

 

Ano dlatego, że rejestr jest dokumentem urzędowym, takim "drukiem ścisłego zarachowania" i można w nim tylko poprawiać a nie kasować. Jeśli masz taką możliwość to zawczasu zmień oprogramowanie na norcomowskie... (to pisałem ja, pierwszy klakier opłacany przez Norberta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli znasz sposób usunięcia badania z rejestru

Mialem na myśli przypadek kiedy to robie od ręki tzn.moment po wpisie do rejestru.Wówczas nie ma problemu z nr.kolejnym i innymi drobiazgami...

że rejestr jest dokumentem urzędowym,

Łoj tam,łoj tam...Nie powiesz mi chyba ze są wśród nas tacy ktorzy nie zrobili pomyłki... :?::?: Myślę ze wtedy wyglądałoby to nawet bardziej podejrzanie niz rejestr ktory ma odnotowane pomyłki... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na myśli przypadek kiedy to robie od ręki tzn.moment po wpisie do rejestru

 

Dopóki nie zatwierdzisz badania w rejestrze, możesz z nim zrobić wszystko, anulować również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał /a; Jeśli masz taką możliwość to zawczasu zmień oprogramowanie na norcomowskie... (to pisałem ja, pierwszy klakier opłacany przez Norberta )

Niezawsze jest tak jakby się chciało Bardzo szanuje to oprogramowanie Norberta ale co ztego niekturzy są tylko robolami i niemają wyboru a szkoda i niechodzi to o klakiera Psujku bo każdy ma jaki ma program i trzeba wykonać swoją robote :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie można niestety tylko wyiksować i opisać dlaczego, różnie to jest w różnych programach, w Skp Pro np. anulujesz i świeci na czerwono,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Skp Pro np. anulujesz i świeci na czerwono,,,

Anuluje całe po zatwierdzeniu i nic mi na czerwono nie swieci...Jak pisałem wyzej-prawdopodobnie warunkiem jest moment kiedy to anuluję.Nie wiem jak to się ma do przypadku kiedy juz jest wpisany następny przegląd w rejestrze.....no i raczej nie chce wiedziec... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie można niestety tylko wyiksować i opisać dlaczego, różnie to jest w różnych programach, w Skp Pro np. anulujesz i świeci na czerwono,,,
Dokładnie, dopóki jest ostatnim badaniem , możesz usunąć ,,,

Dokładnie Jauszku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezawsze jest tak jakby się chciało

 

Zgadza się. Przemawiała przeze mnie czysta przekora :)

 

Dokładnie, dopóki jest ostatnim badaniem , możesz usunąć ,,,

 

A to uważam za niedopuszczalne. Badanie wpisane i zatwierdzone (wpisane już do rejestru) powinno zostać tam na amen. Jedyna możliwość - korekta lub anulowanie, ale nawet anulowane badanie musi pozostać w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet anulowane badanie musi pozostać w rejestrze.

No nie bardzo juz teraz kumam...Jak anulujesz tzn.usuwasz z rejestru,bynajmniej jak tak to rozumiem...A moze ze mną cos nie teges... :?::?: "Klakierku".. :x mozesz to mi bardzej wyjasnic... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak anulujesz tzn.usuwasz z rejestru

 

Nie! -anulowane i opisane musi zostać w rejestrze !

Mówimy o bt które zostało zatwierdzone(zapisane).

 

 

Kumasz ;) czy trzeba :piwo:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.