Skocz do zawartości

Okres ważności zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu


pumex

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    30

  • michal_k

    29

  • brodatymazur

    20

  • danielg539

    11

Na żadnej :razz:

No to gratuluję FANTAZJI UŁAŃSKIEJ :evil:

 

Nie ma to jak próbować być bardziej papieskim od papieża. :evil:

 

A to: :razz: rozumiem, że jest wyrazem rozgoryczenia ze względu na niemożność obronienia zajętego stanowiska :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to: :razz: rozumiem, że jest wyrazem rozgoryczenia ze względu na niemożność obronienia zajętego stanowiska

 

Przecież moje stanowisko jest identyczne jak Twoje.

 

Pisałem już wcześniej: Takie wpisy są niezgodne z instrukcją w sprawie rejestracji pojazdów, która określa, jakie adnotacje mogą się znaleźć na PC i w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani nie znajdziesz przepisu, który pozwala na wyznaczenie terminu ważności PC uzależniając go od terminu OBT.

 

To można poprzeć art. 74. Rejestruję na okres nie przekraczający 30 dni, więc mogę go skrócić, a przesłanką do skrócenia jest właśnie krótki termin badania.

W naszym WK też wydawane są PC na okres krótszy, jeżeli termin BT jest krótszy niż 30 dni.

Później, w razie potrzeby, przedłużenie na 14 dni i spokojnie DR zdąży w tym czasie przyjść. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem skracania ważności PC z powodu braku ważnego badania technicznego spytam: Jakim prawem wydajecie PC na BTP skoro nie ma ważnego terminu BTP?

 

I wtedy jak skrócicie termin ważności PC do 0 dni???!!!

 

Trzeba trochę przewidywać skutki decyzji. Pamiętacie jeszcze, że my jesteśmy dla klienta a nie klient dla nas i to urzędnik ma znaleźć rozwiązanie aby mieszkaniec miał wzbudzone zaufanie do organu w gąszczu zmieniających się przepisów (art. 7 kpa)?

 

A wpisywaliście kiedyś w adnotacjach: pojazd uprzywilejowany, albo pojazd ITD, przyczepa podłodziowa albo jeszcze inną twórczość ITS z przeznaczeniami pojazdów w CEPIK? A przecież nie jest to wymienione w enumeratywnym spisie adnotacji, czy klasyfikacji rodzajów pojazdów i przeznaczeń.

 

A jak już chcemy być tacy święci to:

c) na stronie 2 w rubryce "POZWOLENIE CZASOWE PRZEDŁUŻONO DO:" - datę przedłużenia ważności pozwolenia potwierdza się podpisem i przystawia się okrągłą pieczątkę organu rejestrującego,

 

Jakoś nie zauważyłem by wolno było wstawiać pieczęć: POZWOLENIE CZASOWE SKRÓCONO DO DNIA. :razz:

 

Czyli twórczość, urzędnicza w skracaniu badania tak, wydaniu PC bez ważnego badania (bo na dojazd) też tak, ale wpis TNB w adnotacje to nie?

 

Czyli rozumiem, wszystkie wpisy w adnotacjach PC (bo wymieniono tylko w DR co wolno wpisywać) takie jak GAZ, HAK, TAXI, L nie wolno wpisać?

 

Już właściciel pojazdu Wam to wyjaśni jak go zatrzyma policjant na drodze np. klient uzyska licencje TAXI a nie będzie miał wpisu Taxi w PC (podpowiem art. 8 Uotd dopuszcza PC oczywiście warunek to wpis TAXI) więc inny przykład GAZ.

Przecież PC jest ważne 30 dni a gość w trakcie montuje GAZ i przechodzi BT na PC i zgłasza się do WK o wpis GAZ i co odmówicie bo jeszcze nie przyszedł dowód stały? To samo HAK.

 

Powiem jeszcze lepszy numer ktoś w rocznym pojeździe zdemontuje GAZ i co odmówicie wydłużenia badania albo ważności PC o kolejne 2 lata?

 

No ja się nie dziwię, że ludzie czasami psioczą na urzędników. I kto to mówi? :x

 

Klient płaci nie wiem chyba 62 zł. za 30 dni + gratis 14 a więc łącznie 44 dni.

A tu nagle ktoś za 62 zł. wydaje mu na 1 dzień + 14 a więc razem 15 dni. Co oznacza, że narażono klienta na straty 29 dni, za które to pewnie od nowa będzie musiał zapłacić.

 

A może ja w tym czasie na Słowację jadę na 1 miesiąc i normalnie miałbym ważne PC a tak naraża się mnie na jazdę bez ważnego PC bo przecież art. 71 Pord jest jasne dopuszcza mnie do ruchu PC a nie zaświadczenie z BTP.

 

Ani nie znajdziesz przepisu, który pozwala umieszczać adnotacje o terminie NBT w PC, ani nie znajdziesz przepisu, który pozwala na wyznaczenie terminu ważności PC uzależniając go od terminu OBT.

Bardzo trafnie. Dlatego staraliśmy się znaleźć przepis, który choć uchyli zamknięte drzwi ale żyjąc feriami z dziećmi nie w głowie mi dzwonienie do rejestracji gdzie go znaleźliśmy bo w B. jest to oczywiste, że się wpisuje. A wydając licencję na transport drogowy koleżanki nie zgłaszały mi, że dostają z Polski (przeciwnie wszystkie mają wpisy o TNBT) PC bez wpisu o TNBT. Wiele PC jest na leasingi więc mamy rozeznanie.

Pewnie jak by się urzędnik uparł, że nie wpisze do PC TNBT to uznalibyśmy zaświadczenie z BTP po to by z powodu różnych interpretacji urzędniczych nie ucierpiał przedsiębiorca. Oczywiście są zagadnienia, w których z kolei my się nie ugniemy.

A klient sobie siedzi i zwija te sreberka ... starając się wierzyć w swobodę działalności gospodarczej, 1 okienko i brak barier dla wózków inwalidzkich.

 

A ja widziałem, że urzędnik wydając PC na dojazd na BTP pojazdu marki SAM wpisuje datę pierwszej rejestracji. Jakim prawem skoro samochód ma wydane PC na dojazd na BTP i nie jest jeszcze zarejestrowany. A przecież od tej daty winno się wyznaczyć na BTP TNBT a nie można bo w DR data 1 rejestracji będzie zupełnie inna i powinien ją wyznaczyć urzędnik podczas 1 rejestracji.

Defacto urzędnik skreśla tę datę. A powodem jest genialny system POJAZD, który bez podania tej daty nie pozwoli wydrukować bez daty 1-szej rej.

 

A ja będę patrzył tak samo z klapkami na oczach i chcę za moje 62 zł bezbłędny bez skreśleń dokument i będziecie drukować go wkółko a ja będę odmawiał przyjęcia pokreślonego PC. Albo później się uprę proszę mi wpisać w DR taką samą datę 1-szej rej, jak w PC.

 

Dlatego już na wstępie wspomniałem jeśli nadzór nad SKP sprawuje kierownik rejestracji pojazdów to jakaś pomyłka i paranoja bo trzeba patrzeć szerzej by znaleźć kompromis między przepisami SKP i rejestracji, nie wspominając już o ustawie o transporcie drogowym ściśle powiązanej z DR i PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważyłem by wolno było wstawiać pieczęć: POZWOLENIE CZASOWE SKRÓCONO DO DNIA. :razz:

 

O czym Ty piszesz? Datę ważności wpisuje się w polu H.

 

Czyli rozumiem, wszystkie wpisy w adnotacjach PC (bo wymieniono tylko w DR co wolno wpisywać) takie jak GAZ, HAK, TAXI, L nie wolno wpisać?

 

Zapoznaj się może najpierw z instrukcją w sprawie rejestracji pojazdów. Są tam wyraźnie określone wpisy do DR oraz PC, a nie jak sugerujesz wyłącznie do DR.

 

Klient płaci nie wiem chyba 62 zł. za 30 dni + gratis 14 a więc łącznie 44 dni.

A tu nagle ktoś za 62 zł. wydaje mu na 1 dzień + 14 a więc razem 15 dni. Co oznacza, że narażono klienta na straty 29 dni, za które to pewnie od nowa będzie musiał zapłacić.

 

Mylisz pojęcie czasowej rejestracji z urzędu (bo o takiej tu mowa) z czasową rejestracją na wniosek. Nie płaci się za dni tylko za wydanie PC i tablic.

 

A może ja w tym czasie na Słowację jadę na 1 miesiąc i normalnie miałbym ważne PC a tak naraża się mnie na jazdę bez ważnego PC bo przecież art. 71 Pord jest jasne dopuszcza mnie do ruchu PC a nie zaświadczenie z BTP.

 

To jedź przed wyjazdem na OBT - przecież na Słowacji go nie wykonasz :x

 

Gdyby termin następnego OBT był potrzebny w PC to ustawodawca umieściłby tam stosowną rubrykę.

 

[ Dodano: 14-01-2013, 00:50 ]

A ja widziałem, że urzędnik wydając PC na dojazd na BTP pojazdu marki SAM wpisuje datę pierwszej rejestracji. Jakim prawem skoro samochód ma wydane PC na dojazd na BTP i nie jest jeszcze zarejestrowany.

 

Jak nie jest zarejestrowany jak posiada PC? Jest zarejestrowany czasowo.

 

A powodem jest genialny system POJAZD, który bez podania tej daty nie pozwoli wydrukować bez daty 1-szej rej.

 

Akurat tutaj system POJAZD ma rację - pojazd jest przecież zarejestrowany. Inaczej nie miał by wydanego PC.

 

Albo później się uprę proszę mi wpisać w DR taką samą datę 1-szej rej, jak w PC.

 

U mnie taką właśnie datę zawsze dostajesz.

 

Dlatego już na wstępie wspomniałem jeśli nadzór nad SKP sprawuje kierownik rejestracji pojazdów to jakaś pomyłka i paranoja bo trzeba patrzeć szerzej by znaleźć kompromis między przepisami SKP i rejestracji,

 

Przepisy są dla każdego identyczne. Nie ma żadnej paranoi, a skoro będzie to jedna osoba to tym bardziej zrozumie problemy zarówno rejestracji jak i BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedź przed wyjazdem na OBT - przecież na Słowacji go nie wykonasz :x

 

Wykonam po drodze. Na pewno Ty mi nie będziesz wyznaczał kiedy i jak mam to zrobić. Zagalopowałeś się za bardzo... Oj przesiąknąłeś urzędasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem skracania ważności PC z powodu braku ważnego badania technicznego spytam: Jakim prawem wydajecie PC na BTP skoro nie ma ważnego terminu BTP?

Na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2.c PoRD - a tam wyraźnie jest napisane, że "w celu umożliwienia przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy".

Czyli rozumiem, wszystkie wpisy w adnotacjach PC (bo wymieniono tylko w DR co wolno wpisywać) takie jak GAZ, HAK, TAXI, L nie wolno wpisać?

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

§ 11 ust. 2 Dane i informacje z bazy danych drukuje się odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosując następujące zasady:

pkt 30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” — wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:...

 

Wszystkie adnotacje wpisywane są zarówno w PC jak i w DR.

 

Klient płaci nie wiem chyba 62 zł. za 30 dni + gratis 14 a więc łącznie 44 dni.

A tu nagle ktoś za 62 zł. wydaje mu na 1 dzień + 14 a więc razem 15 dni. Co oznacza, że narażono klienta na straty 29 dni, za które to pewnie od nowa będzie musiał zapłacić.

Nie wiem czy wiesz, ale klienci coraz częściej dopytują się, kiedy najwcześniej mogą odebrać DR, bo chcą jak najszybciej mieć sprawę z rejestracją zakończoną i prawdą jest, że u nas wiele osób właśnie po dwóch tygodniach DR odbiera.

 

[ Dodano: 14-01-2013, 01:21 ]

Dlatego już na wstępie wspomniałem jeśli nadzór nad SKP sprawuje kierownik rejestracji pojazdów to jakaś pomyłka i paranoja bo trzeba patrzeć szerzej by znaleźć kompromis między przepisami SKP i rejestracji, nie wspominając już o ustawie o transporcie drogowym ściśle powiązanej z DR i PC.

Nasi przedsiębiorcy też zajmują się transportem, międzynarodowym też. Nikt nigdy nie zgłaszał, że ktoś mu zrobił jakiś problem, że ma skrócone PC albo że nie ma wpisanego w adnotacjach NTBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi przedsiębiorcy też zajmują się transportem, międzynarodowym też. Nikt nigdy nie zgłaszał, że ktoś mu zrobił jakiś problem, że ma skrócone PC albo że nie ma wpisanego w adnotacjach NTBT.

 

Bo kto na gmince w Polsce B będzie chciał z urzędem zadrzeć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że u nas wiele osób właśnie po dwóch tygodniach DR odbiera.

Dokładnie, miałem na badaniu pojazd z PC ważnym 2 tygodnie, gdyż tyle miał ważne badanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonam po drodze. Na pewno Ty mi nie będziesz wyznaczał kiedy i jak mam to zrobić.

 

Ja nie, ale ustawa tak :P

 

To wskaż mi w którym miejscu ustawa uzależnia termin ważności PC od terminu ważności OBT?? Proszę wskazać ten przepis.

 

Wysuwacie teorię, że PC nie może być ważne dłużej, niż termin OBT. Ale jakoś nie podejmujecie tematu zarzuconego przez Bogusia, na ile ma być ważne PC na dojazd na badanie. Co? Wszak tu termin skończył się, tym samym co - termin ważności PC = 0 dni??

Jakoś nie potraficie ze swojego absurdalnego założenia wybrnąć w tej sytuacji.

 

Kolejna sprawa - pytam - co ma zrobić klient - pytam o procedurę rejestracji - któremu dałeś PC na jeden dzień, potem przedłużyłeś na 14, a więc po 15 dniach kończy się dopuszczenie do ruchu a postępowanie trwa. Słucham. I proszę darować sobie kawałki, że większość spraw trwa do 2 tygodni. No może i większość, ale nie wszystkie. Słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskaż mi w którym miejscu ustawa uzależnia termin ważności PC od terminu ważności OBT?? Proszę wskazać ten przepis.

 

W żadnym. Natomiast korzystając z art. 74 mam wydać PC na okres nieprzekraczający 30 dni, czyli może być krótszy. Uważam, że krótkie BT jest wystarczającą przesłanką żeby dopuścić "bez ograniczeń" pojazd do ruchu na okres krótszy niż 30 dni. Oczywiście możesz się z tym nie zgodzić i odwołać - chociaż zasadniczo okres ten w decyzji wskazany nie jest. Znasz może jakąś sprawę, w której ktoś odwołał się z powodu zbyt krótkiego terminu ważności PC?

 

Ale jakoś nie podejmujecie tematu zarzuconego przez Bogusia, na ile ma być ważne PC na dojazd na badanie. Co? Wszak tu termin skończył się, tym samym co - termin ważności PC = 0 dni??

 

Jasne jest, że dopuszczając do ruchu pojazd na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2c dopuszczamy go "w ciemno" bez ważnego badania. Literalnie ma się to nijak do art. 72, ale gdyby trzymać się tego, że rejestracji (jakiejkolwiek) dokonuje się na podstawie pozytywnego badania, to pojazd sprowadzony bez tablic i bez ważnego badania nigdy nie mógłby zostać zarejestrowany w Polsce, bo nigdy nie przejdzie badania z wynikiem pozytywnym.

 

Uważam, że istnieje jednak różnica pomiędzy dopuszczeniem pojazdu do ruchu jako rejestracja czasowa z urzędu, a dopuszczeniem do ruchu w celu wykonania badania lub naprawy pomimo, że w każdym z tych przypadków pojazd de facto i tak dopuszczony do ruchu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że istnieje jednak różnica pomiędzy dopuszczeniem pojazdu do ruchu jako rejestracja czasowa z urzędu, a dopuszczeniem do ruchu w celu wykonania badania lub naprawy

 

Oprócz osobistego przeświadczenia ;) jesteś w stanie wskazać cokolwiek innego? Chętnie jakieś orzecznictwo... Bo jak dla mnie jedno i drugie jest rejestracją o takim samym charakterze z punktu widzenia praw i obowiązków użytkownika. Póki co PC na badanie nie jest zezwoleniem na przejazd na określonych zasadach, ale taką samą rejestracją jak każda inna. Pojazd jest dopuszczony do ruchu zgodnie z PoRD bo ma PC :)

 

Co do terminu - masz rację - tylko skarga do WSA mi pozostaje.

 

A jak PC na badanie to na ile dni wystawiasz i dlaczego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30, bo nie ma żadnych przesłanek żeby skrócić. BT i tak brak ;)

 

:evil:

 

No jak - przesłanką jest "wykonanie badania" - to co - 30 dni je będę robił? :)

Sorry - jak dla mnie brniesz :razz:

 

Reasumując - mam badanie na tydzień - dostane PC tylko na tydzień... Ale nie mam wcale, to na 30 dni... Taka promocja :evil: Już dziękuję. Nie mam więcej pytań. Dedykuję scenkę. Bareje wiecznie żywy :D : (od 0:40)

 

http://www.youtube.com/watch?v=s2LoQgmx9iE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko Błażej zrozumiał przykład ze Słowacją a niektórym jak dziecku trzeba tłumaczyć.

 

15.01.2013r. dostaje PC powinno być wydane do dnia 15.02.2013r.

 

Badanie techniczne miałem ważne np. jeszcze 4 dni do dnia 19.01.2013r.

 

Jadę sobie na 3 tygodnie na Słowację do dnia np. 10.02.2013r.

 

Nie muszę jeździć na żadną stację bo zrobiłem sobie 19.01. BTP i mam zaświadczenie. Mogę sobie poprosić o wpis BTP jak mi się będzie chciało albo przy odbiorze DR okazać nieważne, mogę także jechać ale TNBT nie ma nic wspólnego z terminem ważności PC.

 

A niektórzy urzędnicy wydadzą mi PC ważne do dnia 19.01.2013r. a więc na 4 dni szczycząc się, że przedłużą mi o 14 dni pozwolenie. A co mi to da jak za granicą chcę być 3 tygodnie. Dla niewtajemniczonych to dłużej niż 14 dni i 4 dni.

 

Tym samym urzędnik skraca sobie termin do załatwienia sprawy z 30 dni do 4 dni i tak się nie wyrobi bo w 4 dni nie doślą DR.

 

Przez takie interpretacje a nie przepis możecie rozpocząć akcje na SKP.

 

Diagnosta widząc legalizację taksometru, dozór techniczny na windę też zacznie skracać termin NBTP z roku do 4 dni.

 

Nie bądźmy tacy skromni. Idźmy z duchem ustawy. 19.01.2013r. wchodzą terminowe prawa jazdy: skracajmy PC i BTP do ważności prawa jazdy. Po co mu dłużej i tak nie wsiądzie za kółko.

 

A przedsiębiorca, mający licencję na transport drogowy? Przecież dla niego każda godzina oczekiwania na licencje jest ważna czy to na taksówkę, autobus czy ciężarówkę. Po to ustawodawca umożliwił zgłaszanie się z PC - warunek musi być wpis o spełnianiu wymagań i co organ licencyjny ma skracać termin ważności 1 wypisu z licencji czy licencji taxi do ważności PC?

 

Proponuję patrzeć szerzej na skutki decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta widząc legalizację taksometru, dozór techniczny na windę też zacznie skracać termin NBTP z roku do 4 dni.

 

Dokładnie hehe :)

 

CIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIACH

 

§ 9 (Uprzejmość, życzliwość)

W kontaktach z klientami Urzędu pracownik zachowuje się uprzejmie, okazuje im zrozumienie, służy swą pomocą w każdej sprawie, ugruntowując przekonanie o służebnej roli administracji samorządowej wobec każdego klienta Urzędu.

 

4. Pracownik udziela klientom rzeczowych, wyczerpujących informacji na temat obowiązujących przepisów prawa, ich ustawowej wykładni, oraz wskazuje możliwości zgodnego z prawem załatwienia sprawy.

 

2. Pracownik Urzędu dokłada wszelkich starań, by powierzone mu zadania wykonywać w sposób odpowiadający ustaleniom poczynionym z przełożonym lub przyjętym na siebie w innej formie zobowiązaniom. W przypadku braku dostatecznej wiedzy, niewystarczającej ilości czasu na wykonanie zadania lub z uwagi na występowanie innych okoliczności uniemożliwiających wywiązanie się z obowiązków – pracownik informuje o tym przełożonego z wyprzedzeniem umożliwiającym zastosowanie środków zaradczych.

 

Nie wiem czy nadal te kodeksy obowiązują

http://www.poznan.pl/mim/main/kodeks-etyki-przeglad-i-monitoring,p,2442,5688.html

KODEKS POSTEPOWANIA ETYCZNEGO.doc

KODEKS ETYKI PRACOWNIKOW.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cię. Strzał z górnej półki. W kilku urzędach są takie kodeksy etyki i postępowania. Fakt jest taki, że wielu urzędnikom zmieniono nastawienie, że nie są Panem i władcą i ukrywają przepisy by klient wiedział mniej niż musi. Wbrew pozorom takie kodeksy etyki były poprzedzone wprowadzeniem ISO i kart usług z wymienieniem jakie dokumenty są niezbędne do załatwienia sprawy. Niektóre urzędy wymieniły ISO na CAF.

 

A teraz przepis na podstawie, którego w B. można wpisywać niektóre rzeczy nie wymienione w Instrukcji Rejestracji Pojazdów. Tak w trakcie urlopu dla niedowiarków musiałem do pracy dzwonić by mi przypomnieli.

Pord.

Art. 75. 1. Jeżeli używanie pojazdu uzależnione jest od szczególnych warunków określonych przepisami, starosta wpisuje w dowodzie rejestracyjnym lub pozwoleniu czasowym odpowiednie zastrzeżenie.

 

Na tej podstawie wpisuje się na przykład pojazd uprzywilejowany, Masę Pojazdu Bez Obciążenia oprócz standardowej Masy Własnej w pojazdach "quad" dla kat. B1. Możemy również wpisać TNBT - samo wydanie PC nie uprawnia do poruszania się po drodze - pojazd musi być sprawny technicznie co potwierdza termin następnego badania.

 

Aby otrzymać licencje na transport drogowy art. 8 należy okazać np. PC z wpisem o spełnianiu warunków technicznych i Pord co potwierdza wpis o TNBT.

 

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

 

Dopuszczenie do ruchu możliwe jest po okazaniu PC. Samo zaświadczenie z BTP nie uprawnia do poruszania się po drodze. Zatem zasadne jest wpisanie jako warunek szczególny TNBT do PC.

 

Zadałem pytanie koleżankom a dlaczego w B. wpisuje się TNBT do PC skoro w innych miastach skracają ważność PC z powodu braku TNBT?

 

Odpowiedź mnie rozbroiła i zabrzmiała jak zapis z kodeksu etyki:

A PO CO MAMY UTRUDNIAĆ ŻYCIE KLIENTOWI JAK MOŻNA JE UŁATWIĆ.

 

Pozdrawiam z Kościeliska w przepięknych Tatrach kolegów i koleżanki urzędników i tych nie dowiarków, którzy uważali, że nie ma przepisu umożliwiającego wpisanie w ADNOTACJE PC i DR czegoś innego niż stanowi Instrukcja ws Rejestracji.

 

Oczywiście każdy Urząd jest samorządny, co oznacza, że należy uszanować decyzję Urzędów, które wpisują TNBT do PC i tych, które skracają termin ważności PC do terminu ważności TNBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz przepis na podstawie, którego w B. można wpisywać niektóre rzeczy nie wymienione w Instrukcji Rejestracji Pojazdów. Tak w trakcie urlopu dla niedowiarków musiałem do pracy dzwonić by mi przypomnieli.

Pord.

Art. 75. 1. Jeżeli używanie pojazdu uzależnione jest od szczególnych warunków określonych przepisami, starosta wpisuje w dowodzie rejestracyjnym lub pozwoleniu czasowym odpowiednie zastrzeżenie.

 

Na tej podstawie wpisuje się na przykład pojazd uprzywilejowany, Masę Pojazdu Bez Obciążenia oprócz standardowej Masy Własnej w pojazdach "quad" dla kat. B1. Możemy również wpisać TNBT - samo wydanie PC nie uprawnia do poruszania się po drodze - pojazd musi być sprawny technicznie co potwierdza termin następnego badania.

 

Bzdura i nadinterpretacja instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.