Skocz do zawartości

Stanowisko MI w sprawie przczepek lekkich SAM


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wracając do pojazdów marki SAM przydała by się jakaś jasna interpretacja co do ciągników rolniczych i przyczep rolniczych marki SAM - ponieważ to ten sam przypadek :)

Może jakaś nowa interpretacja co do rolniczych SAM-ów będzie jakaś inna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • DARIO64

    7

  • Jacdiag

    5

  • darkdog

    5

Skoro uważasz, że pojazdy SAM w większym stopniu zagrażają bezpieczeństwu ruchu niż pojazdy fabryczne, to może należało by zakazać ich rejestracji?

Jak dla mnie to 15 czy 20 letnia przyczepa lekka w porównywalnym stopniu może zagrażać bezpieczeństwu ruchu nie zeleżnie od tego czy jest konstrukcja fabryczna czy SAM-em.

 

Dokładnie - w pełni podzielam tą opinię.

Po co nam w takim razie badania zgodności z warunkami technicznymi wymagane przed rejestracją, skoro z założenia te przyczepki im nie odpowiadają wobec takiej opinii??

A skąd wiesz, co klient przerobił, zaniedbał, czy co tam jeszcze w dwudziestoletniej "Niewiadówce"??

Do tego co napisali koledzy dodam jeszcze to: zrobił ktoś jakieś statystyki odnośnie awaryjności samek i fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Bogusław Maćkowski

Jak byście myśleli' date=' że nie będzie nowych problemów z niejasnym przepisem to przygotujcie się na zaniżanie DMC przyczepy poniżej 4290. Za chwilę powstanie nowa kategoria prawa jazdy i ludzie aby nie iść na egzaminy będą wymuszać na diagnostach i urzędach zaniżanie DMC przyczep. Niech żyje pomysłowość.

:evil:[/quote]

 

Ten problem już mamy, bo pojawiły się viatole, a tu można pokombinować jak to myślą nasi rodacy.

 

[ Dodano: 13-10-2011, 10:55 ]

P.S. A i podobno przyczepka lekka SAM znów bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię sie starostwom które majac swoich pracowników do kontrolowania skp. z racji przepisów , zapraszają do kontrolowania jeszcze TDT płacąc im za to ,chyba świadczy to że starostwa nie maja zaufania do swoich pracowników , :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko MI w sprawie przczepek lekkich SAM.

Ja się już kompletnie pogubiłem. Co ma wspólnego MI do zajęcia stanowiska o tym co Wy piszecie? Co ma wspólnego przyczepka lekka SAM do butli, do halogenów itp. ?

Przecież Wy tego ministra wykończycie i wcale się nie zdziwię , jak w następnym projekcie ustawy znajdzie się taki zakres sprawdzania co roku , tego co piszecie w przyczepce lekkiej marki SAM .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w ostatnim czasie uznało jednak, że przyczepy lekkie marki „SAM” podlegają corocznym badaniom technicznym, co będzie stanowiło istotny problem dla praktyki funkcjonowania administracji powiatowych."

 

Redakcja "Warto Wiedzieć" nie spojrzała, że stanowisko MI znów się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w ostatnim czasie uznało jednak, że przyczepy lekkie marki „SAM” podlegają corocznym badaniom technicznym, co będzie stanowiło istotny problem dla praktyki funkcjonowania administracji powiatowych."

 

Redakcja "Warto Wiedzieć" nie spojrzała, że stanowisko MI znów się zmieniło :)

 

widocznie uważali że to tylko kobieta zmienną jest... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytuje to, że przyczepkę lekką traktuje się jak przyczepę ciężarową tylko o małej ładowności. To tak jakby samochód osobowy potraktować tak jak autobus, tylko o liczbie miejsc pięć. Jeśli mówimy o autobusie poniżej 15 miejsc to należałoby podciągnąć pod nie samochody osobowe bo przecież niewątpliwie samochód osobowy ma liczbę miejsc mniejszą niż 15. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytuje to, że przyczepkę lekką traktuje się jak przyczepę ciężarową tylko o małej ładowności. To tak jakby samochód osobowy potraktować tak jak autobus, tylko o liczbie miejsc pięć. Jeśli mówimy o autobusie poniżej 15 miejsc to należałoby podciągnąć pod nie samochody osobowe bo przecież niewątpliwie samochód osobowy ma liczbę miejsc mniejszą niż 15. :shock:

 

Jesteśmy w Polsce i to jest wyjątek, tak jak pszczoła lub pszenica :lol:

 

[ Dodano: 21-10-2011, 12:23 ]

Co Wy na to ?

na stronie głównej mają zakładkę "kontakt"

to im wysłałem pismo pana AB z 2011 10 07

 

:cool:

 

No to narażasz pana A.B. na szykany z kolejnej grupy zawodowej, tym razem dziennikarzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.