Skocz do zawartości

Przyczepka SAM remont


kz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o to mi chodziło, bo w jednym pojeździe mogą być różne osie.

A tak z ciekawości zapytam...może być taka kombinacja w jakimś pojeździe: jedna oś pojedyncza, a druga wielokrotna? Jeśli tak, to w jakim? :)

 

 

W DR wpisałam:

liczba osi – 2

najw. dop. nacisk. osi – ½ X

 

No nie ma problemu jak się pisze z homologacji.

Gorzej z np. niemieckiego dokumentu bo oni podają sumaryczny nacisk na grupę osi.

 

Natomiast nasz problem ogranicza sie do tej nieszczęsnej osi rozumianej jako oś pojedyncza.

1.Z homologacji wiedząc że to oś rozumiana jako pojedyncza pisze - oś jedna i nacisk,

2.Z dokumentów przedstawionych do rejestracji pisze - dwie osie i połowę nacisku bo nie wie że to oś uwazana za pojedynczą

3.kiedy nie wie ile jest osi pisze- oś jedna i nacisk.

Mi chodzi o to że jest jedno rozwiązanie konstrukcyjne i trzy możliwości pojawienia się zapisu w polskim DR z których tylko tylko jeden jest prawidłowy.

Oczywiście chodzi o przypadki kiedy te pojazdy nie mają DIPu z przeglądu.

 

A co do pojazdu a osią pojedynczą i osią wielokrotną to już pisałem, to przyczepa o ilości osi wiecej niż dwie, np. trzyosiowa.

Są też takie przyczepy do 3.5 tony do przewozów ładunków lekkich, przestrzennych trzyosiwe w które mają dwie osie z tyłu rozstawione o mnie niż 1m.

I jak taką przyczepę, logicznie wg stosowanych u nas zasad opisać mając do dyspozycji jedynie dwie rubryki w DR tj. jedną na ilość osi i tylko jedną na nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    11

  • blakop

    5

  • Olga

    5

  • danielg539

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

No to może ja zapytam, a nie prościej by było tak jak w niemieckich dokumentach, liczba osi tyle ile ich konstrukcujnie jest

 

Niekoniecznie, parę miesięcy temu miałem na OBT przed I rej. przyczepę do przewozu koni sprowadzoną z Niemiec, fizycznie 2 osie oddalone od siebie 95 cm a w briefie liczba osi=1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.