Skocz do zawartości

Nieusuniete uszkodzenia pokolizyjne.


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem przypadek gdzie było na "kwicie" od sierżanta tylko nr rejestracyjny i lakonicznie - po kolizji. Skontaktowałem się z WK (drugi kraniec kraju) - oni otrzymali taki sam opis

 

Czy sierżant wysłał też uzupełniającą informację do WK, bo znam takie WK które, przy takim wpisie w pokwitowanie i przedstawieniu badania za poszczególne usterki odsyła klienta spowrotem do SKP na przeprowadzenie prawidłowych powypadkowych badań.

zgodnie z procedurą:

 

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsyła klienta spowrotem do SKP na przeprowadzenie prawidłowych powypadkowych badań.

Nie piszę poematów w zaświadczeniach. Rodzaj dodatkowe, wykreślone oba punkty na pierwszej stronie zaświadczenia i wypełniony drugi na drugiej stronie zgodnie z opisem do zaświadczenia i "...obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu...". Tak wypełnionego zaświadczenia nie zakwestionuje żaden WK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Janusz60 chyba jeszcze niedoczytał, bo dalej się przy tym upiera :-)

Nie pij więcej, proszę ,,,

 

Tak wogóle to się raczej nie da, ale cieszę się że merytorycznie odnosisz się do mojego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie jak Ty takim stwierdzeniem ,,,,
bo dalej się przy tym upiera

 

To jakie jest Twoje postepowanie w takim przypadku.

Przy wpisie "pokolizyjne" na pokwitowaniu robisz powypadkowe z okresowym czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres okresowego (1-10) plus 1 z zał. 4 ale kasujemy tylko 94 ,,,robię tak od zmian 2009r

 

Nie mogę tego pojąć ,robisz coś za co nie pobierasz opłaty.(czynności 1-10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres okresowego (1-10) plus 1 z zał. 4 ale kasujemy tylko 94 ,,,robię tak od zmian 2009r.

 

Ja postępuje dokładnie tak samo.

 

Nie mogę tego pojąć ,robisz coś za co nie pobierasz opłaty.(czynności 1-10)

 

Tak to juz jest z cenami regulowanymi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie jest Twoje postepowanie w takim przypadku.

 

Zakres okresowego (1-10) plus 1 z zał. 4 ale kasujemy tylko 94 ,,,robię tak od zmian 2009r.

 

I z czego wynika taka interpretacja?

Pytam bo są różne wytyczne.

 

Mnie bardziej chodzi o przypadki kiedy przy zapisie na pokwitowaniu "pokolizyjny" lub "uszkodzony w wypadku" przegląd jest robiony "za okreslone usterki" wymienione na pokwitowaniu.

Bardziej dociekam tej jakiejś przekonującej wykładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czego wynika taka interpretacja?

 

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego,

który uczestniczyΠ w wypadku drogowym,

w którym zostaΠy uszkodzone zasadnicze elementy

noÊne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

z zastrze˝eniem pkt 4, lub noszàcego Êlady

uszkodzeƒ albo którego stan techniczny wskazuje

na naruszenie elementów noÊnych konstrukcji pojazdu,

mogàce stwarzaç zagro˝enie dla bezpieczeƒstwa

ruchu drogowego — obejmuje sprawdzenie

i ocen´ speΠnienia warunków technicznych

dotyczàcych ukΠadów, w których stwierdzono

usterki wymienione w skierowaniu, w sposób

okreÊlony w pkt 1—10 dziaΠu I zaΠàcznika nr 1 do

rozporzàdzenia oraz w pkt 1 dziaΠu I zaΠàcznika

nr 4 do rozporzàdzenia;

 

Powiedz co mam sprawdzić, jeśli nie ma wypisanych usterek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku robię czynności określony w pkt 1—10 działu I załącznika nr 1 do

rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika

nr 4 do rozporządzenia; i kasuję 98+94 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.