Skocz do zawartości

Plik Cepik nadal w oczekujacych


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj sterowniki do czytnika bo ci je gdzieś wcięło. Do Enigmy był gdzieś link na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • darkdog

    25

  • JANUSZ60

    12

  • IVVO

    10

  • firestorm

    10

Top Posters In This Topic

Włóż kartę do czytnika, wyciągnij wtyczkę czytnika z portu USB i po chwili podłącz ponownie.

tak zrobiłem wielokrotnie i za każdym razem informuję że brak sterowników :?

nawet zmieniałem wejścia USB z tyłu kom i to samo

 

zakładam że masz zestaw Enigmy

 

jeśli tak to zrób tak:

1. odepnij czytnik z portu USB

2. wejdź na sd.coi.gov.pl (cepik/cepik)

3. z działu "Instalatory" pobierz plik GemPC_Twin.zip

4. rozpakuj - wewnątrz są 2 pliki

5. sprawdź jaki masz system ilu bitowy jeśli 32 bit to zainstaluj sterownik co w nazwie ma 32, jeśli system 64 bit to zainstaluj plik który w nazwie ma 64.

6. zainstaluj sterownik (może pojawić się opcja napraw - to znaczy ze sterownik masz już w systemie ale dobrze wtedy wykonać to "Napraw")

7. po zakończonej instalacji restart kompa

8. podłącz czytnik (tylne USB) i poczekaj chwile aż system go wykryje > sprawdź czy teraz działa logowanie do Cep'a

GemPC_Twin.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dupa nie działa zastanawia mnie czy to nie wina karty
dark, anie minął jej termin?? Jeżeli nie to telefon na help desk zostaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkdog, ja też nie mogę się połączyć,trzeba uzbroić się w cierpliwość,to nie pierwszy raz się zdarza :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie mogę się połączyć,

Nie ma żadnych problemów ze strony Cepa, przed chwilą wysłałem ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów ze strony Cepa, przed chwilą wysłałem

 

:ok dokładnie, CEP działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam dark,poszedł CEP?U mnie poszło,idzie zawsze jak puszcze przed 8 rano,po tej godzinie to jest różnie :razz: Chyba taki klimat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, może po prostu wygasł certyfikat karty. Sprawdz w ENCARD

IVVO już było:

anie minął jej termin

nie bo już ją wysyłałem w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że to chyba karta :razz:

crk token not recognized

błąd

 

zakładam że kartę poprawnie włożyłeś i że to karta z certyfikatem jest w czytniku bo błąd oznacza że karta nierozpoznana.

 

zacznij od tego czy czytnik jest podpięty pod tylne USB, sprawdź w "Encard zarządca kart" czy po lewej odczytuje certyfikaty, jeśli masz tam nieobsługiwany token to najszybciej tel do SD pomoże, będziemy pisać o tym 2 dni a w rozmowie 10 min starczy na rozwiązanie ;)

 

rozwiązaniem może być podniesienie wersji Encard ale tu znów jest początek przygody wiec proponuje telefonicznie zgłosić i rozwiązać (albo przynajmniej spróbować :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że kartę poprawnie włożyłeś

no aż tak głupi to nie jestem :x

zacznij od tego czy czytnik jest podpięty pod tylne USB,

też o tym pisałem :x

będziemy pisać o tym 2 dni a w rozmowie 10 min starczy na rozwiązanie

być może :) ale ja nie jestem informatykiem :razz::-?

 

[ Dodano: 07-03-2014, 14:19 ]

i już wiadomo :) karta się ze....a :x wysłałem ją do warszawy. Dziękuje wszystkim za pomoc :piwo::hey

 

[ Dodano: 18-03-2014, 15:04 ]

Oki wiem już wszystko karta się zepsuła :razz: i teraz co dalej skąd nową kartę czytnik, czy to trzeba do MSWIA pisać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
[ Dodano: 18-03-2014, 15:04 ]

Oki wiem już wszystko karta się zepsuła :razz: i teraz co dalej skąd nową kartę czytnik, czy to trzeba do MSWIA pisać :-?

 

Czytnik masz to proponuje zakup nowej karty Encard w Enigmie, telefon do nich to 22 570 57 10, cena ok 100zł, jak otrzymasz kartę i PIN do niej to postępuj zgodnie z instrukcją ze strony Cepiku

jest tam artykuł SKP - przekazywanie danych badań technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wypadłam już tematyki ale...

Niestety kwestia okresu certyfikacyjnego pod kątem wywiązywania się z narzuconego SKP bieżącego przekazywania danych z bt do CEP nie została za specjalnie uregulowana. Wiadomo, że trzeba wysyłać, ale nie ma nigdzie słowa, co robić, jeśli wywiązywanie się z obowiązku jest uniemożliwione przez sytuacje niezależne od stacji.

Zawsze sugerowałam stacjom (ja będąc w tej sytuacji też bym tak postąpiła), aby zgłaszały swoim wydziałom komunikacji okres „bezwysyłkowy”, oczywiście deklarując, że po rozwiązaniu problemu (np. naprawie, uzyskaniu cert. itp.), stacja bezwzględnie uzupełni ewidencję o wykonane a nieprzekazane badania.

Niby, nie zmienia to niczego, ale zawsze lepiej jak „opiekun” wie co się na stacji dzieje. W razie wykrycia braku bt w cepik, wydział komunikacji nie będzie zaskoczony i jest szansa, że nie wyskoczy z np. dodatkową kontrolą uznając stację za „olewającą„ temat.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.