Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Tomek D

Motocykl bez numeru ramy.

Polecane posty

Tomek D

Jest motocykl bez numeru ramy( nie miał go nigdy), w zagranicznym DR w miejscu numer ramy puste miejsce, odprawa celna bez numeru ramy. Czy jest możliwość jego rejestracji?

Wiadomo że WK daje skierowanie na nabicie numerów w określonych przypadkach.

Qnick
Wiadomo że WK daje skierowanie na nabicie numerów w określonych przypadkach

I to może być właśnie "określony przypadek" zależy co rzeczoznawca wyskrobie na papierze :)

darkdog

Ja to widze czarno . Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:

numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

mmiodzio

Moja ty "kostucho" a co powiesz na przyczepy z 1976 ,gdzie numer ramy był malowany farba >>TAK FARBĄ. Te przyczepy to oczywiście z CCCP :lol:

Psuj
Te przyczepy to oczywiście z CCCP :lol:

Nie tylko przyczepy. Nieśmiertelny UAZ też :)

Jacdiag

ale producent nr nadał ...

Qnick
Nieśmiertelny UAZ też

A ciągniki rolnicze Ursus gdzie w DR w rubryce na numer było wpisane "BRAK" :evil: ostatnio takiemu nabijałem blank nówkę numer bo się miejsce w DR skończyło i trza było wyprostować :lol:

Olga
Jest motocykl bez numeru ramy( nie miał go nigdy), w zagranicznym DR w miejscu numer ramy puste miejsce (...)

Wiadomo że WK daje skierowanie na nabicie numerów w określonych przypadkach.

Nigdy nie miałam takiego przypadku.

A co to jest za motocykl? Czy może zabytkowy? :)

Art. 66a ust. 2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako ,,SAM";

2) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub podwozie bez numeru fabrycznego;

3) odzyskanego po kradzieży, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;

4) nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;

5) w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu, a prawomocnym orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu;

6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;

7) zabytkowego, w którym cecha identyfikacyjna nie została umieszczona.

mmiodzio

Nie tylko przyczepy. Nieśmiertelny UAZ też :)

zgadza się.

blakop

Tego UAZ'a to nawet ja poruszałem na tym forum :)

OK - a co do sprawy - albo zabytek, albo markes Ci się podłoży, że ten nr kiedyś widział, tylko zaniknął z biegiem czasu ;) albo... kwietnik na działce :) no chyba, że SAM :)

Qnick
w zagranicznym DR w miejscu numer ramy puste miejsce

A TZ też nie było żadnej :?

U mnie jeden WK nadaje decyzje na nowy numer po opinii rzeczoznawcy dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy który miał oryginalną TZ, ale na jakiej podstawie :x

Miałem na badaniu Scenica sprowadzonego niezarejestrowanego jeszcze w PL ze skorodowanym numerem w bagażniku i dostał N, a za parę dni robiłem mu nowy numer i TZ zastępczą na podstawie decyzji WK i oczywiście poparta ta decyzja była opinią rzeczoznawcy :evil: , nie będe pisał czym to pachnie :x

Olga
Miałem na badaniu Scenica sprowadzonego niezarejestrowanego jeszcze w PL ze skorodowanym numerem w bagażniku i dostał N, a za parę dni robiłem mu nowy numer i TZ zastępczą na podstawie decyzji WK i oczywiście poparta ta decyzja była opinią rzeczoznawcy :evil: , nie będe pisał czym to pachnie :x

A co w tej sytuacji było nie tak?

To nie decyzja była poparta opinią rzeczoznawcy, tylko decyzja została wydana na podstawie tejże opinii. :)

Art. 66a ust. 3 PoRD Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, powinny być potwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania albo wskazywać na brak oryginalnie umieszczonej cechy identyfikacyjnej.

Qnick
A co w tej sytuacji było nie tak?

To że pojazd nie był zarejestrowany w PL, co innego jak pojazd jest zarejestrowany i właściciel występuje do urzędu po nowy numer a co innego gdy pojazd jest sprowadzony, nie czujesz bluesa o co chodzi ::?:shock:::?

blakop
To że pojazd nie był zarejestrowany w PL, co innego jak pojazd jest zarejestrowany i właściciel występuje do urzędu po nowy numer a co innego gdy pojazd jest sprowadzony, nie czujesz bluesa o co chodzi ::?:shock:::?

Sory - ja nie czuję. Możesz mi konkretnie w oparciu o przepisy podać co Ci tu nie pasuje?

Tomek D

Sory - ja nie czuję. Możesz mi konkretnie w oparciu o przepisy podać co Ci tu nie pasuje?

Ja też nie czuję i nie jeden numer w takich przypadkach nabijałem, najczęściej w Ducato.

A sprawa tego motocykla (dla blakop nie mojego :P ) jest taka że on nigdy nie miał nabitego numeru i tak został zarejestrowany 8)

dowdrejestracyjny.jpg

Qnick
A sprawa tego motocykla (dla blakop nie mojego ) jest taka że on nigdy nie miał nabitego numeru i tak został zarejestrowany

A kiedy to było rejestrowane w PL bo jeśli mniej więcej tak jak jest data wystawienia DR to moim zdaniem powinien mieć nadany numer przez WK i nabity na SKP przed zarejestrowaniem. Ja ostatnio przerabiałem podobną sytuację z ciągnikiem rolniczym i dostał decyzję na numer i TZ nawet bez opinii rzeczoznawcy :x

Sory - ja nie czuję

Nie ma uzasadnienia to w przepisach tylko w życiu :lol:

Taka krótka historia :

Mam papiery i TZ (kupiłem), nie mam samochodu, ale cóż blakop ma taki sam, fajny, zadbany, serwisowany itp. więc co trzeba jakoś załatwić ten samochód i ginie Ci auto, zmieniam TZ na "moją" a numer gnije w niewyjaśnionych okolicznościach (polany kwasem czy tam inną sustancją która powoduje korozję, jeszcze to poczyszczę papierem ściernym żeby widać bylo że się starałem ale ten numer stał się w ogóle nieczytelny) idę do rzeczoznawcy, ten robi zdjęcia, opinię i pisze swoje i pobiera za to kasę. Z tą opinią jadę do WK i bez żadnego problemu dostaję decyzję na nowy numer i TZ zastępczą, SKP na podstawie decyzji robi numer i TZ i cóż jadę do WK rejestruję na siebie i mam fajne auto :evil: a Ty nie masz :evil::evil::evil:

blakop

Widzisz - jako prawemu obywatelowi takie kombinacje w ogóle nie przyszły by mi do głowy. Jak widać inni wszędzie węszą okazję do matactwa i w każdym postrzegają przestępcę... :-P Trudno mi ocenić przyczynę takiego stanu rzeczy, choć mam pewną teorię opartym na starym przysłowiu :evil:

Psuj
Mam papiery i TZ (kupiłem),

A co ma do tego fakt rejestracji w kraju lub nie?

co innego jak pojazd jest zarejestrowany i właściciel występuje do urzędu po nowy numer a co innego gdy pojazd jest sprowadzony,

Qnick
Widzisz - jako prawemu obywatelowi takie kombinacje w ogóle nie przyszły by mi do głowy.

Mi też ale właśnie przy takiej sytuacji (pojazd sprowadzony z zagranicy ze skorodowanym numerem) z kolegą ze stacji doszliśmy do takiego wniosku że coś tu chyba nie tak i w ten sposób można zalegalizować lewiznę :razz:

W sumie racja, że chyba nic, ale jak jest już zarejestrowany to jest jakaś hiostoria w polskim WK że był taki numer i tak był zarejestrowany w PL a teraz trzeba nadać nowy.

Tomek D

Motocykl sprowadzony ze wschodu w zeszłym roku.

Qnick

No i jak w zeszłym roku diagnosta to przepuścił :shock::x a WK zarejestrował :x

Nikita_Bennet

ale z tym motocyklem DNIEPR to seryjnie nie ma nr ramy/VINu?

czy ktoś się bawił w photoshopie?

Olga

Qnick, ja świetnie czuję bluesa :-D

A co do Twojej historyjki

Mam papiery i TZ (kupiłem), nie mam samochodu, ale cóż blakop ma taki sam, fajny, zadbany, serwisowany itp. więc co trzeba jakoś załatwić ten samochód i ginie Ci auto, zmieniam TZ na "moją" a numer gnije w niewyjaśnionych okolicznościach (polany kwasem czy tam inną sustancją która powoduje korozję, jeszcze to poczyszczę papierem ściernym żeby widać bylo że się starałem ale ten numer stał się w ogóle nieczytelny) idę do rzeczoznawcy, ten robi zdjęcia, opinię i pisze swoje i pobiera za to kasę. Z tą opinią jadę do WK i bez żadnego problemu dostaję decyzję na nowy numer i TZ zastępczą, SKP na podstawie decyzji robi numer i TZ i cóż jadę do WK rejestruję na siebie i mam fajne auto :evil: a Ty nie masz

to uważam, że w takiej sytuacji dużą rolę odgrywa rzeczoznawca -prawda markes? :) według mnie nie może wskazać pierwotnej cechy (bo jej nie ma), ale też nie powinien "jednoznacznie wykluczyć ingerencji w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania".

A poza tym- urzędnik nie może wszystkich uważać za potencjalnych przestępców, przecież to byłoby chore. Musi działać na podstawie dokumentów i przepisów, a nie na domniemaniach.

Więc nie pisz:

U mnie jeden WK nadaje decyzje na nowy numer po opinii rzeczoznawcy dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy który miał oryginalną TZ, ale na jakiej podstawie
W sumie racja, że chyba nic, ale jak jest już zarejestrowany to jest jakaś hiostoria w polskim WK że był taki numer i tak był zarejestrowany w PL a teraz trzeba nadać nowy.

Oczywiście, że nie ma znaczenia czy był w Polsce zarejestrowany, czy nie. Przecież w WK i tak jest info o poprzednim numerze.

Jacdiag
w WK i tak jest info o poprzednim numerze.

i np z rozkodowania tego VIN-u wynika, że to np model z roku 'XX, a przed nami stoi model z 'YY

i "dodatkowo" produkowany dopiero od roku YY

bo np. ma inne lampy, szyby et cetera ...

:?:

blakop

A jaka data I rejestracji za granicą?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.