Skocz do zawartości

Motocykl bez numeru ramy.


Tomek D

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz trzeba sięgnąć do starych Dz.U. czy w Kodeksie i warunkach technicznych w latach 70-tych nr był obowiązkowy 8)

 

Chociaż generalnie ustawa mówi, że musi na dzień dzisiejszy i z tego wniosek, że powinien ten nr być... A to oznacza, że artysta z SKP w połączeniu z drugim artystą z WK dali ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uważam, że w takiej sytuacji dużą rolę odgrywa rzeczoznawca -prawda markes?
Ależ oczywiście, że prawda.

 

Chociaż generalnie ustawa mówi, że musi na dzień dzisiejszy i z tego wniosek, że powinien ten nr być... A to oznacza, że artysta z SKP w połączeniu z drugim artystą z WK dali ciała...

Na to wygląda. Należało go robić na zabytek i nadać numer. Była pewna partia Urali dla wojska i odpowiednich służb bez numeru.

 

według mnie nie może wskazać pierwotnej cechy (bo jej nie ma), ale też nie powinien "jednoznacznie wykluczyć ingerencji w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania".

W przypadku samochodów są sposoby by ustalić cechę pierwotną nawet przy zupełnie nieczytelnym VINie niestety z uralem będzie ciężej - jak pisałem wcześniej powinien być zabytkiem z nabitym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uważam, że w takiej sytuacji dużą rolę odgrywa rzeczoznawca

Pokaż mi takiego oprócz markesa, bo u mnie chyba nie ma takich którym się coś chce tylko klepią opinię jedną po drugiej jak niektórzy "diagności" badania :razz:

według mnie nie może wskazać pierwotnej cechy

U mnie będzie, tylko mocno skorodowana taka że nie da się odczytać :-P

A poza tym- urzędnik nie może wszystkich uważać za potencjalnych przestępców

Nie piszemy o wszystkich tylko o konkretnym przypadku, ale zgoda nie można wszystkich uważać za przestępców.

Przecież w WK i tak jest info o poprzednim numerze.

Szczególnie jak nie był zarejestrowany w PL :)

W przypadku samochodów są sposoby by ustalić cechę pierwotną nawet przy zupełnie nieczytelnym VINie

I to jest konkret tylko ile to kosztuje, pewnie niemało, ale moim zdaniem powinno się tak robić dla pojazdów nie zarejestrowanych w PL a w których numer jest nieczytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi takiego oprócz markesa, bo u mnie chyba nie ma takich którym się coś chce tylko klepią opinię jedną po drugiej jak niektórzy "diagności" badania :razz:

Już to raz pisałem ale powtórzę. Pamiętajcie, że SKP może korzystać tylko z opinii rzeczoznawcy wpisanego na listę MTBiGM. Tych najgorszych masz już z głowy. Pozostaje powiedzmy 10. Wybierasz 3-4 do których masz zaufanie. Dajesz klientowi listę z 4 numerami do wyboru potem dzwonisz do rzeczoznawcy uzgadniasz co od niego oczekujesz. Jeśli się rozczarujesz więcej zlecenia od ciebie nie dostanie (wykreślasz go twojej listy) i kiepskie opinie do ciebie trafiać nie będą. Wszystko w waszych rękach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że SKP może korzystać tylko z opinii rzeczoznawcy wpisanego na listę MTBiGM

 

Ale oni wszyscy są na liście tylko im się nie chce albo zarobieni są i nie mają czasu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni wszyscy są na liście tylko im się nie chce albo zarobieni są i nie mają czasu

Oj niewszyscy ale, chce Im się ale co z tego jak wystawiają opinie a WK ją podważa i naco ta opinia komu potrzebna :razz:

Olu wypowiedz się na ten temat ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi takiego oprócz markesa, bo u mnie chyba nie ma takich którym się coś chce tylko klepią opinię jedną po drugiej...
WK skierowanie na nabicie numeru wydaje na podstawie takiej opinii. Czy jest ona solidna, czy tylko "klepnięta", to w razie czego będzie problem rzeczoznawcy, no i właściciela.

 

Przecież w WK i tak jest info o poprzednim numerze.
Szczególnie jak nie był zarejestrowany w PL :)

No przecież pisałam już, że wówczas również. :/

 

Ale oni wszyscy są na liście tylko im się nie chce albo zarobieni są i nie mają czasu
Oj niewszyscy ale, chce Im się ale co z tego jak wystawiają opinie a WK ją podważa i naco ta opinia komu potrzebna :razz:

Ale kiedy podważa? Wyjaśnij, bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. :)

 

Tomek D, a w tym DR nie ma na pewno nic wpisanego w adnotacjach? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niewszyscy ale, chce Im się

 

 

No to jak wszędzie, i u Nas, i w Policji, i u Rzeczoznawców są tacy i tacy, jednym się chce, drugim trochę mniej, różnorodność musi być bo by za nudno było w życiu :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK skierowanie na nabicie numeru wydaje na podstawie takiej opinii. Czy jest ona solidna, czy tylko "klepnięta", to w razie czego będzie problem rzeczoznawcy, no i właściciela.

 

Znając życie to największe problemy będzie miał diagnosta, bo właściciel uda głupka a rzeczoznawca cos dopisze na opinni drobnym maczkiem dzięki czemu uniknie jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.