Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mirek.g

Auto po wypadku drogowym.

Polecane posty

mirek.g

Przyjeżdża auto na lawecie,rok produkcji 2010,po wypadku ( rozbite bardzo) na ustalenie danych-rok produkcji,badanie ważne.Czy powinienem to zaznaczyć w zaświadczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Chyba już o tym było, czy w takim przypadku można zastosować to

11) w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów

nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagroŜenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego -

obejmuje sprawdzenie i ocenę stanu technicznego pojazdu oraz spełnienia warunków technicznych, w

sposób określony w pkt 1 i 7 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr

4 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

To chyba przy OBT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
To chyba przy OBT.

Przy każdym badaniu technicznym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Czyli w sytuacji o której piszę nie mogę ustalić danych? Ps.Badanie dodatk. 6.9. 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Czyli w sytuacji o której piszę nie mogę ustalić danych? Ps.Badanie dodatk. 6.9. 60 zł.

 

Dane możesz ustalić.

Jeśli pojazd jest uszkodzony to musisz umieścić adnotację w uwagach że:

W czasie badania stwierdzono że pojazd posiada uszkodzenia mogące zagrażć BRD.

Poruszanie się pojazdem jest możliwe po naprawie tych uszkodzeń i przeprowadzeniu badania o którym mowa w par. 3 pkt.11 RminInfr z dnia 18.09.2009 DzU nr 155 z 2009r.

 

Przepisy art. 132 ust 4 PoRD, stosuj odpowiednio :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

A jak samochód może się poruszać skoro jest na lawecie bo cały przód zmiażdżony, albo całe zawieszenie urwane, to niby jak zrobicie badanie na kanale??? Chyba że z lawetą wjedzie? :lol: Tylko co w zaświadczeniu zapiszecie pojazd wjechał nie o własnych siłach tylko na lawecie? Moim zdaniem przy ustaleniu danych powinno się te dane ustalić i wszystko przecież ja nie dopuszczam pojazdu do ruchu, nie potwierdzam zgodności z art. 66 tylko ustalam dane potrzebne do zarejestrowania. Paranoja goni paranoje. Niedługo diagnosta będzie miał obowiązek zatrzymywać pojazdy na drodze i eliminować je z ruchu. :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Więc dane ustalisz, ale jednocześnie nie możesz być ślepy na widoczne ślady uszkodzeń skoro ustawa każe Ci wprost na takie sytuacje reagować podczas KAŻDEGO badania (nie tylko okresowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Moim zdaniem przy ustaleniu danych powinno się te dane ustalić i wszystko przecież ja nie dopuszczam pojazdu do ruchu,

Pewnie, WK dopuści do ruchu połowę auta na podstawie Twego zaświadczenia, bo Tobie się nie chce napisać w uwagach co widziałeś ,,, a handlarzom o to właśnie chodzi, sklecą to byle jak, przegląd ma ważny, więc po co kasę ładować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

Wiem, że ustawa mi nakazuje tylko jak mam pobrać 94,00 zł za wpisanie że auto np ma urwane przednie lewe koło, przecież nic więcej nie sprawdzę bo stan auta na to nie pozwala. Chyba że wpis taki na zaświadczeniu dam gratis a panowie z TDT mnie uwalą że nie pobrałem kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Wiem, że ustawa mi nakazuje tylko jak mam pobrać 94,00 zł za wpisanie że auto np ma urwane przednie lewe koło, przecież nic więcej nie sprawdzę bo stan auta na to nie pozwala. Chyba że wpis taki na zaświadczeniu dam gratis a panowie z TDT mnie uwalą że nie pobrałem kasy.

 

Jakie 94 zł, za co :shock:

Masz wpisać w uwagi to co widzisz, w ramach tego BT które wykonujesz :!:

94 zł to pobierzesz za powypadkowy jak akurat do przyjedzie do ciebie na przegląd po naprawie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Masz wpisać w uwagi to co widzisz,

Dokładnie ,,,gdyż WK tego nie widzi , a w końcu powinniśmy współpracować ,,,

Inna sprawa, że WK widząc w umowie czy fakturze zapisy typu "po wypadku" tez powinien kierować na badanie ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Jakie 94 zł, za co

Marek ,a jaki jest zakres tego co zacytowałem ? :) Skoro badanie mamy wykonać przy każdym innym to pietrek ma trochę racji .

jak akurat do przyjedzie do ciebie na przegląd po naprawie

A przed naprawą mu nie wolno ? Odmówisz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
A przed naprawą mu nie wolno ? Odmówisz?

Tylko na jego wniosek i tylko wynik N ,,,jak myślisz zechce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
,,jak myślisz zechce ???

Są różne zboczenia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1

Marek ,a jaki jest zakres tego co zacytowałem ? :)

 

To co zacytowałeś, to jest zakres badania jakie należy przeprowadzić w pojeździe w którym stwierdzono takie usterki w czasie innego BT.

:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
to jest zakres badania jakie należy przeprowadzić w pojeździe w którym stwierdzono takie usterki w czasie innego BT.

To jeszcze nic , tylko jak byś dokładnie poczytał zakres jako dodatkowe oraz objaśnienia do zaświadczenia odnośnie wykreślania punktów 1 i 2 to już nie takie pewne, czy możesz to w ogóle wykonać bez ustalenia wyniku badania ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
to jest zakres badania jakie należy przeprowadzić w pojeździe w którym stwierdzono takie usterki w czasie innego BT.

To jeszcze nic , tylko jak byś dokładnie poczytał zakres jako dodatkowe oraz objaśnienia do zaświadczenia odnośnie wykreślania punktów 1 i 2 to już nie takie pewne, czy możesz to w ogóle wykonać bez ustalenia wyniku badania ,,,

 

Janusz, czyżby udzielała Ci się ta jednostka chorobowa związana z "wykreślaniem pkt 1 i 2 " na zaświadczeniu? :lol:

Ponoć lekarze są w tej sprawie bezradni, już tu jest jeden taki beznadziejny przypadek :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

To nie jednostka chorobowa tylko konkretne zalecenie dla diagnostów , nie stosujesz się do tego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

To ok. Ustalam dane i wpisuję że pojazd uszkodzony w wyniku kolizji drogowej, bo na to wskazuje wygląd. Opiszę dokładnie co jest uszkodzone. Po jakimś czasie przyjeżdża pan z TDT i zagląda i pyta się czy wykonałem czynności z badania dod. gdzie stwierdziłem te uszkodzenia i dlaczego nie pobrałem opłaty z poz. 6.10. To co mam temu panu odpowiedzieć ? :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
To ok. Ustalam dane i wpisuję że pojazd uszkodzony w wyniku kolizji drogowej, bo na to wskazuje wygląd. Opiszę dokładnie co jest uszkodzone. Po jakimś czasie przyjeżdża pan z TDT i zagląda i pyta się czy wykonałem czynności z badania dod. gdzie stwierdziłem te uszkodzenia i dlaczego nie pobrałem opłaty z poz. 6.10. To co mam temu panu odpowiedzieć ? :-?

 

Popatrz powyżej na mój post do Dario...pomyśl.... :)

Już wiesz o co chodzi? :lol:

Zakres TEGO badania o którym mowa wykonujesz gdy sprawdzasz usunięcie tych usterek które stwierdziłeś teraz przy okazji bieżącego BT.

I wtedy dopiero klient za nie płaci.

 

[ Dodano: 22-12-2011, 18:27 ]

To nie jednostka chorobowa tylko konkretne zalecenie dla diagnostów , nie stosujesz się do tego ???

 

Do zaleceń *****na zaświadczeniu zawsze.

Nawiązuję do forsowanego na tym forum rozstrzygania przy KAŻDYM BT o sprawności pojazdu przez wykreślenie JEDNEJ z pozycji 1, 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek_k

Czyli jak przyjeżdża ktoś na OBT lub DBT i ma jakieś uszkodzenia, które zagrażają BRD to wpisuję w uwagach na zaświadczeniu te uszkodzenia i że zagraża BRD kasuje tylko za OBT lub DBT i każe mu przyjechać po naprawie to sprawdzam czy naprawił i pobieram dopiero te 94,00 (poz. 6.10) ? Przy OBT daję wynik N a przy DBT bez wyniku wykreślam poz 1 i 2 na zaśw. Czy teraz dobrze kombinuję? Wiem że może trochę mieszam ale jeszcze nie miałem do czynienia z takim badaniem i chcę wiedzieć co po kolei no i jak się tłumaczyć przy wizycie z TDT jak padnie pytanie dlaczego tak a nie inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Czyli jak przyjeżdża ktoś na OBT lub DBT i ma jakieś uszkodzenia, które zagrażają BRD to wpisuję w uwagach na zaświadczeniu te uszkodzenia i że zagraża BRD

W jednym z postów poprzednich jest formułka którą wpisujesz.

 

kasuje tylko za OBT lub DBT i każe mu przyjechać po naprawie to sprawdzam czy naprawił i pobieram dopiero te 94,00 (poz. 6.10)

No tutaj to trochę jest zamieszania bo jak stwierdzasz te usterki przy DBT to klient może, po naprawie, wykonać to badanie na innej SKP.

Jeśli są te usterki powodem wyniku N przy OBT to stwierdzenie usunięcia usterek jest możliwe tylko w Twojej SKP ale już nie jest w trybie badania z poz 6.10 cennika, tylko w trybie normalnego ponownego sprawdzenia pojazdu po usunięciu usterek poz. 2...cennika

 

Przy OBT daję wynik N a przy DBT bez wyniku wykreślam poz 1 i 2 na zaśw. chcę wiedzieć co po kolei no i jak się tłumaczyć przy wizycie z TDT jak padnie pytanie dlaczego tak a nie inaczej. :)

Przed TDT to możesz sie tylko tłumaczyć jesli nie zatrzymałeś DR pojazdu który zagraża BRD bo jest to obligatoryjne.

 

Jednak jak juz widać ten szczególny przypadek umieszczania adnotacji o uszkodzeniach ma związek i zastosowanie dla DBT i DR tak czy tak jest juz przeważnie zatrzymany.

Także nie zatrzymuje się żadnych dokumenów w takich przypadkach dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Tylko adnotacja i opis na zaświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.