Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

max72

Pojazd uprzywilejowany - przekroczone warunki techniczne

Polecane posty

max72

Przyjechał (do kolegi) na BT pojazd straży pożarnej sprowadzony z zagranicy, który pracował na lotnisku ma po przekraczane wszelkie możliwe masy i wymiary

wynik badania P czy N, bo tyle wersji co słyszałem to już się pogubiłem

ps.

podobnież § 1. Dz U. 32 dotyczy tylko homologacji a nie odstępstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Przyjechał (do kolegi) na BT pojazd straży pożarnej sprowadzony z zagranicy, który pracował na lotnisku ma po przekraczane wszelkie możliwe masy i wymiary

wynik badania P czy N, bo tyle wersji co słyszałem to już się pogubiłem

ps.

podobnież § 1. Dz U. 32 dotyczy tylko homologacji a nie odstępstwa

 

A był rejestrowany za granicą?

Bo może nie jest w ogóle nie przeznaczony do ruchu drogowego?

Generalnie to N i wystapienie do MTiB o odstępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

warunki były w

Dziennik Ustaw z 2000 r. Nr 45 poz. 524

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW: SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI, OBRONY NARODOWEJ ORAZ SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 18 maja 2000 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej i straży pożarnej.

 

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0524.htm

 

ale ten DzU został uchylony przez

Dz.U. 2001 nr 129 poz. 1444 2004.01.01 (akt objęty tekstem jednolitym)

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

 

to wg http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20000450524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodatymazur
max72

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodatymazur

Mogłem nic nie pisać... Niespełna godzina i temat rozwiązany ;):-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Mogłem nic nie pisać...

 

No chyba tak :cool:

Nawet Ci piwa nie postawił, że o zaznaczeniu "pomógł" juz nie wspomnę :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodatymazur

Marek1, nie o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Marek1, nie o to mi chodziło.

 

Domyślam się :)

ale też by i nie przeszkadzało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72

Nawet Ci piwa nie postawił, że o zaznaczeniu "pomógł" juz nie wspomnę :shock:

 

ja tam wylewny nie jestem, tym bardziej przed sylwestrem :)

 

§ 1.

 

2. Przepisy rozporządzenia stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu wejścia w życie rozporządzenia.

 

3. Pojazd musi być budowany na bazie pojazdu posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu lub podwozia posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu niekompletnego.

 

najgorzej jak się pisze w czyimś imieniu, tak jak wcześniej napisałem gdzieś to funkcjonowało na terenie lotniska w Niemczech, po długiej debacie z WK wynik badania N i wystąpienie o odstępstwo, nie mniej jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Nawet Ci piwa nie postawił, że o zaznaczeniu "pomógł" juz nie wspomnę :shock:

 

ja tam wylewny nie jestem, tym bardziej przed sylwestrem :)

 

§ 1.

 

2. Przepisy rozporządzenia stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu wejścia w życie rozporządzenia.

 

3. Pojazd musi być budowany na bazie pojazdu posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu lub podwozia posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu niekompletnego.

 

najgorzej jak się pisze w czyimś imieniu, tak jak wcześniej napisałem gdzieś to funkcjonowało na terenie lotniska w Niemczech, po długiej debacie z WK wynik badania N i wystąpienie o odstępstwo, nie mniej jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem

 

Tego to Brodaty nie mógł wiedzieć ale rozporządzenie podał prawidłowe, więc wylewność jak najbardziej wskazana :lol:

No to jednak stanęło na tym co sugerowałem ale to wiesz i bez forum. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek.m

Witam. Czy pojazd specjalny 3-osiowy (2 osie napędowe wyposażone w opony blizniacze) RP1991 - dzwig o DMC 30 ton musi posiadać odstępstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
dzwig o DMC 30 ton musi posiadać odstępstwo?

Musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.