Skocz do zawartości

zmian DMC


artursxp

Rekomendowane odpowiedzi

w łodzi jest "zakaz" ruszania DMC

 

Hehe - a kto go niby wydał? Ten sam pajac co zakazał sprawdzania stanu pojazdów na SKP? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zmienia, teraz jest lekka a będzie ciężarowa

czyli DMC w górę

niestety - niemożliwe :!:

 

Dziennik Ustaw 2009 Nr 155 poz 1232

Załącznik nr 4

Dział II

§ 3. 1.

2. W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu marki, typu

i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona dopuszczalna masa całkowita nie może

przekraczać jej pierwotnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale produkowanego fabrycznie a to jest SAM.

 

Wg mnie nigdy DMC w gorę,ktoś kiedyś to określił w tym sam-ie i wg mnie nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nigdy DMC w gorę,ktoś kiedyś to określił w tym sam-ie i wg mnie nie do ruszenia.

 

Podasz podstawę prawną na to stwierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz podstawę prawną na to stwierdzenie?

 

Wszyscy powołują się na ten fragment ze 155 - o ustalaniu nowych danych pojazdu - "...DMC nie może przekroczyć jej pierwotnej wartości". Hmmm - no trudno z tym polemizować. Chyba, że mówimy o zwiększaniu DMC do wartości pierwotnej, uprzednio umniejszonej (czyli ktoś miał auto 5 ton, potem sobie zmniejszył na 3,5, a teraz znów wraca na 5 - niby idzie w górę, ale jednak ciągle w granicach pierwotnej).

 

Ale co ze zmianami DMC wynikającymi ze zmian przepisów, a nie faktycznych, fizycznych zmian w pojeździe? Tu na wniosek właściciela zawsze można podnieść DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ze zmianami DMC wynikającymi ze zmian przepisów, a nie faktycznych, fizycznych zmian w pojeździe? Tu na wniosek właściciela zawsze można podnieść DMC.

 

Kiedy się ostatnio zmieniły przepisy dotyczące DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może nie wszyscy jeszcze przyszli?

Osobiście nie znam żadnego właściciela któremu by się chciało chodzić za zmianą z 16t na 18t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale innego do zmian niema Pkd

Ja ostatnio robiłem przyczepe sam rolniczą i klient miał oświadczenie od serwisu własnie z takim Pkd 4,20z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś robił takie zmiany

 

ja nie

 

jakiego PKD żądaliście

 

Jeśli nie zmienia się rodzaj pojazdu to żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam żadnego właściciela któremu by się chciało chodzić za zmianą z 16t na 18t.
Ja znam kilku. Wyobraź sobie, że masz ciężarówkę o MMC określonej przed producenta na 18t i maksymalnych naciskach osi przód i tył odpowiednio 6500 i 11500. W dowodzie rejestracyjnym masz DMC 16000 i dopuszczalny nacisk osi 80kN. masa własna 8500, ładowność 7500. Zeby nie przekroczyć maksymalnego nacisku osi przedniej i dopuszczalnego nacisku osi tylnej to pojazd może mieć maksymalnie 14500 rzeczywistej masy całkowitej. Przy masie własnej 8500 daje ci to 6000 ładunku. Jeśli uaktualnisz parametry do 18t DMC i 11,5t nacisku na oś tylną to możesz zabierać 9500kg, czyli o 3500kg więcej. Myślę, że warto się przejść do WK i SKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może trochę za późno ale przy homologowaniu na DMC 11990 chodziło o to że takiego samochodu nie łapały zakazy jazdy w upał w wekend a 12000 już tak

jak mówił jeden kabaret " chłit martetindowy " :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.