Skocz do zawartości

Symbole w niemieckim DR


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownego grona pomógłby mi rozwiać wątpliwości co oznacza poz (6) - Datum zu K w niemieckim DR, tłumacz przetłumaczył to jako Data do K :?:

pytam się dlatego ponieważ cały czas sądziłem że jest to data homologacji na serię pojazdów, natomiast nie dalej jak wczoraj do kolegi przyszedł klient z DIP-em do poprawy ponieważ pani z okienka stwierdziła że jest data produkcji pojazdu i że ona w próbie oszustwa nie będzie brała udziału

z góry dziękuje za rozwianie moich wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza poz (6) - Datum zu K w niemieckim DR,

Nie mam zielonego pojęcia....

natomiast nie dalej jak wczoraj do kolegi przyszedł klient z DIP-em do poprawy ponieważ pani z okienka stwierdziła że jest data produkcji pojazdu

Nigdy nie spotkałem sie czy to w niemieckim czy to w innym DR z zagranicy z data produkcji pojazdu.Tam jej poprostu nie ma bo nikt takiej daty nie wpisuje... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem sie czy to w niemieckim czy to w innym DR z zagranicy z data produkcji pojazdu

i ja też, ale mimo wszystko tak z ciekawości i nie tylko chciałby wiedzieć co ta poz. oznacza, pewnie przydałby się ktoś kto zna jęz. niemiecki ale techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza poz (6) - Datum zu K w niemieckim DR

 

Jest to data uzyskania homologacji modelu/ dopuszczenie modelu do sprzedaży, a nie rok produkcji :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś robiłem 318i i specjalnie spojrzałem na (6) 1990 a DPR - 1994

cyt. " "Datum zu K", która oznacza datę homologacji pojazdu na obszarze Niemiec."

coś mi się wydaje że jest to data homologacji ale serii pojazdów albo coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to data homologacji ale serii pojazdów albo coś takiego

 

Jest to data uzyskania homologacji modelu

 

[ Dodano: 23-02-2012, 19:57 ]

Jeśli dany model uzyskał homologację np. 21.06.2003r i był produkowany do 2006r to w poz (6) niemieckiego DR będzie data 21.06.2003 i nie ma to nic wspólnego z rokiem produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się na spokojnie wczytałem w tłumaczenie to (6) oznacza data do K (do poz. pod literą K)czyli jak to przetłumaczył tłumacz "poz. K - Nr zezwolenia EG lub Urzędu Komunikacji"

jeszcze raz dziękuję, można na was polegać :ok

 

jak mawiał Kubuś Puchatek

Takich dwóch jak nas trzech niema ani jednego ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądra ta pani w WK ;)

 

To jest data uzyskania homologacji, czyli teoretycznie rok produkcji nie powinien być wcześniejszy niż ta data, ale późniejszy spokojnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem sie czy to w niemieckim czy to w innym DR z zagranicy z data produkcji pojazdu

 

W starych niemieckich potrafiła być na ostatniej stronie. Handlarze nałogowo przycinali wtedy narożniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych niemieckich potrafiła być na ostatniej stronie.

Dokładnie, zdarza się to jeszcze i to jedyny przypadek daty w DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest data uzyskania homologacji

 

Miałem Seata leona z Czech i tez miał rubryczkę z datą homo."Piękny" mają DR Czesi,aż się chce robić BT :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych niemieckich potrafiła być na ostatniej stronie.

 

To tak naprawdę nie była data produkcji, tylko tzw. data kompletacji przedsprzedażnej i niestety wok. 10% przypadków nie pokrywa się (na początku roku) z faktyczną datą produkcji (za którą uważa się datę przekazania pojazdu do magazynu produktów gotowych producenta).

Data na 5 stronie briefu może i powinna być silną wskazówką co do ustalenia rocznika pojazdu, ale nie może być decydująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie co to jest data produkcji? czy

tylko tzw. data kompletacji przedsprzedażnej
czy może jeszcze coś innego, mogłaby wreszcie zginąć w naszym kraju jeszcze ta jedna rubryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to data na ostatniej stronie starego Briefu to jest data wejścia pojazdu na niemiecki obszar celny w przypadku pojazdów importowanych lub data przyjęcia do salonu w przypadku pojazdów niemieckich. Miałem kiedyś scysję z klientem, którego Mazda (wyprodukowana w Japonii) miała w briefie datę z lutego a z dekodera wychodziło październik poprzedniego roku, i na żadnym elemencie w pojeździe nie znalazłem daty potwierdzającej wersję klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: w angielskim DR nie ma roku produkcji pojazdu, ale raz trafił się Opel Vectra z datą I rej. 2003. W tym jednym przypadku zdarzył się wpisany w adnotacjach rok produkcji 2000 (taki też wychodził z xxx), ale diagnosta tego "nie zauważył" i wpisał 2003 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: w angielskim DR nie ma roku produkcji pojazdu, ale raz trafił się Opel Vectra z datą I rej. 2003. W tym jednym przypadku zdarzył się wpisany w adnotacjach rok produkcji 2000 (taki też wychodził z AutoVinu), ale diagnosta tego "nie zauważył" i wpisał 2003 ;)

 

Cóż powiedzieć :roll:

WK jest zawsze na posterunku... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: w angielskim DR nie ma roku produkcji pojazdu, ale raz trafił się Opel Vectra z datą I rej. 2003. W tym jednym przypadku zdarzył się wpisany w adnotacjach rok produkcji 2000 (taki też wychodził z AutoVinu), ale diagnosta tego "nie zauważył" i wpisał 2003

Ciekawostka :D w żadnym nie Polskim DR nie ma roku produkcji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka :D w żadnym nie Polskim DR nie ma roku produkcji

 

no w każdym to może nie :D, ale wysoce prawdopodobne, że w wielu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecja, Rumunia z tego co pamiętam i któraś z Republik Nadbałtyckich tez wpisują rok produkcji. Więc nie jest tak do końca jak janmarek mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może opis pól "J" i "4"?

Powinien tam być rodzaj pojazdu a ostatnio prawie we wszystkich briefach w pozycji "J" jest wpisane "01" zamiast np. "M1"

a w polu "4" - 0200 - co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.