Skocz do zawartości

Zabrany DR za drak okresowego i usterki .


Yeti

Rekomendowane odpowiedzi

BEZ DR BADANIE OKRESOWE - TO CHYBA CZYMŚ PACHNIE

 

Literalnie to tym samym dla niektórych może pachnieć dodatkowe bez DR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • JANUSZ60

    10

  • michal_k

    8

  • Yeti

    5

Top Posters In This Topic

W Poznaniu OBT tylko z PC lub DR - dotyczy pojazdów zarejestrowanych.

Jak się nie mylę to poszli w ślady Wroclawia... :?: Ja na razie to u mnie bez zmian-czyli po staremu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu OBT tylko z PC lub DR - dotyczy pojazdów zarejestrowanych.

Jak się nie mylę to poszli w ślady Wroclawia... :?: Ja na razie to u mnie bez zmian-czyli po staremu...

We Wrocławiu to się zaczęło.

Wiem że w lubuskiem Skwierzyna też już tak mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech tam wszystkie urzędy się skłaniają to przynajmniej cała Polska będzie jednakowo robić.

 

No z tym ,że jedni bardziej a inni mniej bardziej... :lol:

Natomiast odpada dylemat jak kasować za OBT + usterki bo nie będzie mozliwe wykonanie ich wspólnie.

Najpierw usterki a potem OBt jak klient odbierze DR z WK.

Chyba że od razu zgłosi sie do WK po PC i TTR to wtedy i tylko wtedy usterki i OBT za jednym przejściem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw usterki a potem OBt jak klient odbierze DR z WK.

 

Nie odbierze DR z WK jeśli został zatrzymany za brak OBT i usterki jednocześnie, a o takim przypadku w tym wątku mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw usterki a potem OBt jak klient odbierze DR z WK.

 

Nie odbierze DR z WK jeśli został zatrzymany za brak OBT i usterki jednocześnie, a o takim przypadku w tym wątku mowa.

 

No właściwie tak bo tu brak OBT jest również przyczyną zatrzymania DR.

Więc BT tylko z PC i TTR...

 

Zdarza się natomiast inny przypadek kiedy przy "okazji" tylko DBT za usterki klient chce również wykonać OBT i nie mogę mu tego zrobić bo ma tylko pokwitowanie z policji.

Tu wrocławski WK wydaje klientowi DR po DBT mimo że nie jest już ważne OBT i na OBT klient przyjeżdża jeszcze raz z odzyskanym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się natomiast inny przypadek kiedy przy "okazji" tylko DBT za usterki klient chce również wykonać OBT i nie mogę mu tego zrobić bo ma tylko pokwitowanie z policji.

 

Skoro możesz DBT to możesz i OBT :cool:

 

Ale po co się narażać swojemu WK? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz DBT to możesz i OBT :cool:

Ale po co się narażać swojemu WK? ;)

WK przysłało pisma z którego wynika że nie mogę...

Tak chcą więc tak mają a także więcej jest jednak za takim postępowaniem niż przeciwko niemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Yeti o kozie a wy o wozie...

 

Przypomnę treść pytania, bo niektórzy chyba zapomnieli

 

Witam, klient ma zabrany DR prze polijanta i na skierowaniu jest za brak okresowego + dwie usterki. Pojazd jest zarejestrowany w Poznaniu.Jak Wy to to widzicie (chciałbym opine kogoś z Poznania) badanie okresowe + dodatkowe opłata 98+20+20 .Badanie okresowe , opłata 98+20+20 czy badanie okresowe opłata 98.

 

I zostawcie DR i PC w spokoju, niepotrzebnie rozwalacie temat :nook:nook:nook

 

Co do tematu - Jeśli policjant kieruje na dodatkowe to trzeba je wykonać i nie ma nic do tego dobre traktowanie klienta. Jest skierowanie - jest badanie, a że przy okazji nie ma okresowego? taki lajf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw usterki a potem OBt jak klient odbierze DR z WK.

 

Nie odbierze DR z WK jeśli został zatrzymany za brak OBT i usterki jednocześnie, a o takim przypadku w tym wątku mowa.

 

No właściwie tak bo tu brak OBT jest również przyczyną zatrzymania DR.

Więc BT tylko z PC i TTR...

 

Zdarza się natomiast inny przypadek kiedy przy "okazji" tylko DBT za usterki klient chce również wykonać OBT i nie mogę mu tego zrobić bo ma tylko pokwitowanie z policji.

Tu wrocławski WK wydaje klientowi DR po DBT mimo że nie jest już ważne OBT i na OBT klient przyjeżdża jeszcze raz z odzyskanym DR.

 

I po drodze np Policja znowu zatrzymuje DR za brak OBT i do WK po PC........... brak słów

Tak jest i my jesteśmy wtedy najgorsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po drodze np Policja znowu zatrzymuje DR za brak OBT i do WK po PC........... brak słów

Zawsze mówiłem, że zgnilizna przyjdzie od zachodu, z Wrocławia już do Ciebie blisko ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem, że zgnilizna przyjdzie od zachodu, z Wrocławia już do Ciebie blisko ,,,

Dobrze, że przynajmniej między wrocławiem a Lublinem jest spory kawał drogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, krótko mówiąc - wracając do tematu - jeżeli przyjeżdża klient ze skierowaniem z policji za brak OBT i z usterkami (nie ważne ile ich jest), to należy zrobić badanie dodatkowe, kliient do WK po PC i wtedy robimy OBT, klient po dowód do WK i do nas po pieczątkę.

Gratulacje dla ustawodawcy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g dz.u. 155 okresowe + dodatkowe występuje tylko przy zmianach konstrukcyjnych.

Faktycznie, istnieje również szkoła, gdzie zaleca się robić te badania jako dwa oddzielne w rejestrze, ja piszę (okresowe + dodatkowe) póki co ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić od razu dodatkowe i okresowe na pokwitowaniu (chyba że Twój WK twierdzi inaczej).

Chodzi o to, że na razie robię oba te badania razem, tylko zastanawiam się kiedy w WK im się to zmieni.

Moje obawy dotyczą też tego, czy zmiana podejścia w WK nie będzie miła konsekwencji dla mnie.

Bo może być tak: " przecież pan powinien robić tak od zawsze.....)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, jeśli ma 5 lub 10 usterek, kasujesz 98 za dodatkowe plus...

 

A gdzie widnieje dodatkowe za 98zł? Uczono mnie, że jak suma usterek przekroczy 98zł to robię okresowe BT.

 

I co na zaswiadczeniu? Chyba bym musiał w tym przypadku napisać okresowe + okresowe żeby się to nie mijało z tym co w cenniku? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.