Skocz do zawartości

Zabrany DR za drak okresowego i usterki .


Yeti

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie widnieje dodatkowe za 98zł? Uczono mnie, że jak suma usterek przekroczy 98zł to robię okresowe BT.

Lepiej dla klienta żeby policjant znalazł 5 usterek niż dwie bo przy 2 musi więcej zapłacić :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • JANUSZ60

    10

  • michal_k

    8

  • Yeti

    5

Top Posters In This Topic

A gdzie widnieje dodatkowe za 98zł? Uczono mnie, że jak suma usterek przekroczy 98zł to robię okresowe BT.

Tak dokładnie, to opłata nie może przekraczać ceny OBT.

Rodzaj badania jest nadal taki sam, 4.1 czyli DBT pojazdu skierowanego przez OKRD

za usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska:

 

4.1- określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu) 4)

 

4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

 

W tym przypadku powinniśmy skasować za okresowe plus za każdą usterkę

 

 

 

 

 

5.Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska:

 

5.1- co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych. 3)

 

 

3) W przypadku gdy opłata za badania techniczne powstała z połączenia opłat określonych w lp. 4.1 i 5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w lp. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w lp.1 tabeli.

 

W tym przypadku powinniśmy skasować aby nie przekroczyło okresowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie widnieje dodatkowe za 98zł? Uczono mnie, że jak suma usterek przekroczy 98zł to robię okresowe BT.

Musisz niestety się przyzwyczaić, że uczono nas różnie, dlatego różnie robimy ,,,

Obawiam się jednak, że musisz jeszcze poczytać ,,,

resztę wyjaśnili Ci "Marek1" i "fiedorowicz" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak, że musisz jeszcze poczytać ,,,

resztę wyjaśnili Ci "Marek1" i "fiedorowicz" ,,,

 

Nie wiem Janusz60 ile "piw" należałoby postawić Marbie-mu jak wreszcie zrozumie :lol::lol::lol:

a może to on jednak będzie stawiał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj badania jest nadal taki sam, 4.1
:ok

pobieramy jak za OBT ale w dalszym ciągu jest to badanie dodatkowe.

 

Pobieranie oddzielnie tych opłat wynika z zapisu DU 155 poz 1232 par 4 ust:

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Są to oddzielne badania więc i oddzielne opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie oddzielnie tych opłat wynika z zapisu DU 155 poz 1232 par 4 ust:

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

To jest dodatkowy argument, poza zapisami w cenniku, że nie można utożsamiać i ujednolicać tych badań. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki przypadek i trzeba też brać pod uwagę fakt że Pan Policjant wpisuje w pokwitowaniu zazwyczaj _skierowanie na badanie okresowe a o dodatkowym nie ma zmjanki pomimo że wpisał np dwie usterki. Policjant chyba dopisuje usterki aby mieć za co wystawić odpowiedniej wysoki mandat za faktyczny stan pojazdu jeżeli faktycznie są rażące bo za brak badania to najczęściej pouczenie i zatrzymanie DR bez pieniężnej kary.

I jeszcze jedno bardzo często na pokwitowaniu policja podczas kolizji u góry pisze pojazd uszkodzony w trakcie kolizji drogowej a niżej wpisuje usterki a jeszcze niżej -zarządzam skierowanie na badanie pojazdu . tylko moje pytanie jakie ???? dodatkowe za usterki , czy pokolizyjne bo nie określone.

Zadzwoniłem kiedyś na komęde i pytam co w takiej sytuacji i otrzymałem odpowiedż że policjant podczas kolizji nie ma obowiązku wypisywania wszystkich usterek powstałych na wskutek wypadku co jednoznacznie daje nam odpowiedż że robimy pokolizyjne i wszyst :razz: ko w tym temacie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki przypadek i trzeba też brać pod uwagę fakt że Pan Policjant wpisuje w pokwitowaniu zazwyczaj _skierowanie na badanie okresowe a o dodatkowym nie ma zmjanki pomimo że wpisał np dwie usterki.

 

Przeczytaj dobrze tekst jaki jest wydrukowany w dolnej części pokwitowania z policji.

Ten tekst to: "kieruję na dodatkowe badania" i tylko na takie policja może kierować.

W art. 81 ust 11 nie jest przewidziany przypadek kierowania przez OKRD pojazdu na OBT tylko na DBT.

 

 

 

I jeszcze jedno bardzo często na pokwitowaniu policja podczas kolizji u góry pisze pojazd uszkodzony w trakcie kolizji drogowej a niżej wpisuje usterki a jeszcze niżej -zarządzam skierowanie na badanie pojazdu . tylko moje pytanie jakie ???? dodatkowe za usterki , czy pokolizyjne bo nie określone.

Zadzwoniłem kiedyś na komęde i pytam co w takiej sytuacji i otrzymałem odpowiedż że policjant podczas kolizji nie ma obowiązku wypisywania wszystkich usterek powstałych na wskutek wypadku co jednoznacznie daje nam odpowiedż że robimy pokolizyjne i wszyst :razz: ko w tym temacie Pozdrawiam

Jak jest niejednoznaczne to o ty już musisz sam zadecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli faktycznie jest tam wydrukowane że kierują na dodatkowe badanie to na jakiej podstawie daje pokwitowanie za brak okresowego , czy okresowe to dodatkowe według pokwitowania z policji- totalna beznadzieja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli faktycznie jest tam wydrukowane że kierują na dodatkowe badanie to na jakiej podstawie daje pokwitowanie za brak okresowego , czy okresowe to dodatkowe według pokwitowania z policji- totalna beznadzieja ?

Zapewniam że tak tam stoi + to co w par. 81 ust.11 PoRD.

Dlatego policja nie ma prawa kierować na OBT.

Może natomiast zatrzymać DR za brak ważnego OBT.

Te zależności leżą u podstaw wykładni wg. której nie można wykonać OBT na pokwitowaniu z policji bo nie jest właściwym do tego dokumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli faktycznie jest tam wydrukowane że kierują na dodatkowe badanie to na jakiej podstawie daje pokwitowanie za brak okresowego , czy okresowe to dodatkowe według pokwitowania z policji- totalna beznadzieja ?

 

Pokwitowanie nie jest za brak okresowego tylko za zabrany DR,który z kolei został zabrany za brak BT.Policjant odsyła DR do WK i jego rola sie w tym miejscu kończy,a co teraz zrobi właściciel pojazdu to jego sprawa,aby odzyskac DR musi zrobic BT

 

Inna sprawa gdy DR jest zatrzymany za usterki przy ważnym BT-wtedy policjant kieruje na dodatkowe BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie nie jest za brak okresowego tylko za zabrany DR,który z kolei został zabrany za brak BT.

co teraz zrobi właściciel pojazdu to jego sprawa,aby odzyskac DR musi zrobic BT

Dokładnie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie nie jest za brak okresowego tylko za zabrany DR,który z kolei został zabrany za brak BT.Policjant odsyła DR do WK i jego rola sie w tym miejscu kończy,a co teraz zrobi właściciel pojazdu to jego sprawa,aby odzyskac DR musi zrobic BT

Dzięki, myślę, że tym trafiłeś do wszystkich ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Niezgłoszenie się w wyznaczonym terminie na badania skutkuje mandatem ,którego wysokość zależna jest od opóźnienia i zaczyna się od kwoty 25 euro za 2-miesięczne spóźnienie .Przy zwłoce 8-miesiecznej mandat wynosi nawet 75 euro ,a do tego dochodzą dwa punkty karne .Należy tutaj wspomnieć o stosowaniu przez organizację wykonujące badania dopłaty za spóźnione badanie pojazdu.Na przykład TUV za badanie spóźnione o 2 miesiące podnosi cenę usługi o 20 % ,co argumentuje tym,że jej pracochłonność jest większa

 

niestety to nie u nas

 

 

Serwis Motoryzacyjny nr 4/2012 - badania techniczne w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ciekawostka

 

Zatrzymane PC za przekroczenie terminu wazności(DR-już do odebrania w Ożarowie :) )

i pęknietą szybę .

W Ożarowie nie wydadzą DR bo jest pęknieta szyba,a w Poznaniu nie ma zaswiadczenia :)

Klientka zgubiła zaświadczenie policji ,ale miała zdjęcie tego zaswiadczenia na tablecie.

termin ważności zaświadczenia tez minął .

Jakie rozwiazanie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klientka zgubiła zaświadczenie policji ,ale miała zdjęcie tego zaswiadczenia na tablecie.

termin ważności zaświadczenia tez minął .

Jakie rozwiazanie proponujecie?

 

Pytasz o legalne czy o takie, że zgubiła zaświadczenie jednak po badaniu? :x

 

A może ma KP i można to uznać za odpowiadający dokument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne , różne ;)

Bez problemu to zaświadczenie moge wydrukować z jej tabletu i podpiąć pod dokumenty :-P

Niektóre starostwa też "różnie patrzą "na badanie wykonane na nie ważnym zaświadczeniu policji.

 

A może ma KP

 

to jest tylko dodatkowe ....z tabletu wyraźniej było odczytac dane -powiększyłem sobie i bez okularów wszystko widziałem :evil:

 

Była "gdzieś" na SKP i bez próbnych nie chcieli zrobic badania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre starostwa też "różnie patrzą "na badanie wykonane na nie ważnym zaświadczeniu policji.

Pokwitowanie za zatrzymany DR, jako takie jest ważne zawsze.

Jedynie na ograniczony czas może "uprawniać do poruszania się pojazdem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.