Skocz do zawartości

Nowy pojazd z fabrycznym gazem ???


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • Qnick

    6

  • michal_k

    6

  • Olga

    5

Top Posters In This Topic

A jeśli auto ma 6 butli?? A do tego windę?

Miałem na OBT Mercedesa Econica CNG i miał 8 butli i windę. W Patronacie dało rade to jakos upchnąc w uwagach :)

Czy spotkaliscie się z pojazdem trójpaliwowym?- P.,LPG, CNG

Tak miałem przyjemność ogladac taki pojazd i to dość dawno bo w 2006r, był to Peugeot Partner 1,4 B.Butle do LPG miał zainstalowaną w miejscu koła zapasowego a butla CNG znajdowała sie w przestreni ładunkowej w specjalnej skrzyni. Z racji tego, że silnik 1,4 ma niewielkie gabaryty bez trudu "upchnieto" cały osprzet zwiazany z instalacja gazowa w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywałem przeglad iveco rama po zabudowe z cng klient musiał zgłosic zbiorniki do TDt 4 szt.Iveco sprzedaje samochód a to wlasciciel musi się zając zgłoszeniem instalacji DMC 6500 Kazda butla ma osobne dopuszczenie do eksploatacji na okres 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Odświeżę temat.

 

Spotkało mnie to dziś. Wydział Komunikacji odmówił zarejestrowania nowego samochodu z instalacją gazową, zażądał badania okresowego i dodatkowego gaz powołując się na przepisy przytoczone przez markesa w pierwszym poście i teraz co podlega czy nie. Jak trzeba WK wyda PC i czerwone tablice i mamy robić badanie :lol: Mnie to wisi chcą to zrobie skasuję 161 zł ale klient już taki zadowolony nie będzie zwłaszcza że kupił 7 takich pojazdów.

W końcu jak to jest trzeba nie trzeba dla nowego pojazdu z gazem, bo dla pojazdu zarejestrowanego nie trzeba badania na gaz ale dla nowego już trzeba wg. tego WK :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że nie trzeba żadnego badania dopóki wpisu dokonuje WK na podstawie homologacji z montażu, po prostu WK wymyśla,,,

 

A nie do końca wymyśla.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120001137

 

Trzeba wejść w załącznik (PDF, a następnie strona 83 i 84).

 

Patrząc na umiejscowienie tiret "-" czytamy:

 

Art. 81

 

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

 

1) nowy pojazd, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji, o którym mowa w art. 68 ust. 1, lub zostało wydane zwolnienie z obowiązku homologacji, o którym mowa w art. 70,

 

2) nowy pojazd sprowadzony z zagranicy, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji zgodnie ze wspólno-

tową procedurą homologacji przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym,

3) zarejestrowany pojazd sprowadzony z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym:

a) na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji zgodnie ze wspólnotową procedurą homologacji przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym w okresie od dnia pierwszej rejestracji za granicą do dnia terminu okresowego badania technicznego określonego w ust. 5, lub

b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

 

–222) z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.

 

"-" jest równolegle z punktem 3), a nie głębiej, co może oznaczać, że dotyczy punktów od 1) do 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest równolegle z punktem 3), a nie głębiej, co może oznaczać, że dotyczy punktów od 1) do 3).

No to się zacznie rewolucja, wcześniej nikt tego nie rozważał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zacznie rewolucja, wcześniej nikt tego nie rozważał ,,,

 

Kilka WK rozważało, chociaż w "Serwisie prawnym" dostępnym w intranecie WK nie widać dokładnego umiejscowienia "-", więc większość WK zapewne sądzi, że dotyczy on punktu 3), przy czym też są zdania podzielone, czy całego punktu 3) czy tylko podpunktu b).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie czytałem nowego Dz.U. w oryginale. Wszyscy wiedzą, że tiret ten dotyczy wyłącznie pkt 3, jeśli jednak znów dano skuchę w druku to cóż... 8) Inna sprawa, że mam wrażenie, że niektóre WK cierpią na nadmiar nudy... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie czytałem nowego Dz.U. w oryginale. Wszyscy wiedzą, że tiret ten dotyczy wyłącznie pkt 3, jeśli jednak znów dano skuchę w druku to cóż... 8)

 

Na stronie sejmu jest umiejscowiony równo z "3)", a nie a) i b) :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dotyczy całego punktu 3. Rozszerzanie go do pozostałych punktów to nadinterpretacja.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120001137

 

A zerknij sobie np. na art. 72 ust. 1a. Tiret jest na równi z punktem 2). Czy uważasz, że dotyczy tylko punktu 2), czyli wymóg handlu pojazdami dotyczy tylko VAT-marży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie objaśnienia do tiretu. Odsyła ono do DZ. U. 244 poz. 1454 o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw, art. 4 pkt 7 lit. a i brzmi:

7) w art. 81:

a) w ust. 4 część wspólna otrzymuje brzmienie:

"— z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego

lub pojazdu odpowiednio przystosowanego

lub wyposażonego zgodnie z przepisami

o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych,

pojazdu z zamontowanym urządzeniem

technicznym podlegającym dozorowi technicznemu

oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie

do ruchu lewostronnego."

czyli dotyczy całego ust. 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - no nie zdziwiłbym się gdyby tak właśnie było...

 

To inny przykład - art. 72 ust. 1 pkt 8)

 

VAT25 (podatek opłacony) byłby wymagany zawsze, a nie tylko do pierwszej rejestracji, a VAT25 (brak obowiązku) byłby wymagany tylko do pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli przypomnienia - przepisy czytamy w całości z przyległościami. Skoro odnośniki odwołują się do konkretnych innych przepisów to czytamy i interpretujemy zgodnie z ich literą. Inaczej możemy gdybać co by było gdyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zastosować te wyłączenia do wszystkich punktów to nowe radiowozy powinny przejść okresowe przed pierwszą rejestracją....

 

No właśnie, taxi, uprzywilejowany, ADR'y, windy z tyłu, HDS'y, hakowce czyli wszystko co podlega dozorowi :razz:

 

Tylko skąd WK ma wiedzieć że to ma HDS, windę czy tam hak do pojemników albo że będzie wozić ADR :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czeka nas jeszcze dużo takich kwiatków.Właśnie przeglądałem nowelizację PoRD-te zmiany odnośnie homologacji,badań technicznych,dopuszczenie jednostkowe.Ładny podział badań (okresowe,dodatkowe,co do zgodności z war.tech.poj zabytkowych)-ładnie pozmieniali art 83 ust 1,ale zapomnieli zmienić ust 1a-skoro ma nie być SAM tylko dopuszczenie jednostkowe to czemu jest że badania techniczne pojazdu marki SAM przeprowadzane jest w OSKP.????

Ciężki rok nam się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma nie być SAM tylko dopuszczenie jednostkowe

 

Momencik - tego nie doczytałem. Zlikwidowano pojazdy marki SAM??

Ja myślę, że SAMy zostają po staremu, tylko "jednostkowe" przeszły do "uprawnionych jednostek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że SAMy zostają po staremu, tylko "jednostkowe" przeszły do "uprawnionych jednostek"

 

To już wolę dokładnie odwrotnie, wolę zrobić badanie pojazdu po zabudowie niż badać Sama i domyślać się czy to się rozleci czy wytrzyma a może pęknie na spawach bo sprawdzić nie mam za bardzo jak w SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nic nie przeszło, a to tylko projekty - projekty rozporządzeń dotyczą badań jednostkowych - ale wcale nie jest powiedziane, że za SAM y tez się wezmą - tylko zapewne później.

Jednak kwoty zapewne odstraszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.