Skocz do zawartości

Nowy pojazd z fabrycznym gazem ???


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Momencik - tego nie doczytałem. Zlikwidowano pojazdy marki SAM??

Ja myślę, że SAMy zostają po staremu, tylko "jednostkowe" przeszły do "uprawnionych jednostek"

 

Taki jest zapis w projekcie zmian PORD z 2011r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • Qnick

    6

  • michal_k

    6

  • Olga

    5

Top Posters In This Topic

Jak na razie to nic nie przeszło, a to tylko projekty

 

Nowelizacja PoRD jest już podpisana przez Prezydenta - czekamy tylko na ogłoszenie przecież. Zmian już nie będzie. A rozporządzeń jeszcze nie ma - to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie a jak podchodzicie do tematu nowy pojazd z instalacją gazową fabryczną CNG (podwozie bez zabudowy) ma pozwolenie czasowe jest zarejestrowany tymczasowo bo ma wykonywaną zabudowę jednostkową.Po zabudowie przyjedzie na OBT (art 74 ust2 pkt2 lit c ) jak ugryść ten temat , tylko badanie okresowe-jednostkowe czy okresowe jednostkowe+gaz ?Jakie dokumenty musi mieć -wyciąg z homologacji przystosowujący pojazd do zasilania gazem ,dozór na butle ? Jak wy to widzicie ,jak to przeprowadzacie takie badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie okresowe z gazem (cena za okresowe + gaz 63 Pln) przed I rej. w PL oczywiście. Z dokumentów to decyzja TDT na zbiornik (zbiorniki) na każdy zbiornik decyzja wystawiona przez TDT bo często dla zbiorników CNG w nowych pojazdach są badania z jakiś zagranicznych urzędów.

Wyciąg z homologacji to pewnie będzie na podwozie i tam warto zobaczyć czy jest przystosowany do zasilania CNG.

Wystawiasz zaświadczenie z badania + DIP i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,wlaśnie o to mi chodziło bo właściciel coś wspominał że ma jakieś dokumenty z zagranicy o badaniach tych butli ,też mu tłumaczyłem że bedzie musiał miec dozór na butle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo właściciel coś wspominał że ma jakieś dokumenty z zagranicy o badaniach tych butli

 

No to pokaż mu punkt 10.5 lit a), naszej tabelki i mu się rozjaśni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Iveco z fabrycznym CNG Przed wykonaniem badania firma zgłosiła zbiorniki w TDT przyjechał pan wystawił dokumenty i dopiero wykonałem badanie tego pojazdu po przedsawieniu dokumentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Mam pytanie:

Czy nowy pojazd kupiony w salonie z homologacją i fabryczną instalacją gazową musi przejść okresowe badanie techniczne przed pierwszą rejestracją?

Moim zdaniem czytając literalnie Dz. U. 108 Art 81 to TAK !

Nowy z windą i podnośnikiem również!

Co wy na to?

 

No chyba teraz już nie, co? :D

 

Przeglądając dzisiaj Dz. U. z 2012 r. 1448 zwróciłam uwagę na to jakie brzmienie i przy okazji "wygląd" ;) otrzymał ust. 4 w art. 81 PoRD

Zobaczcie gdzie teraz jest umieszczony tiret - dokładnie pod literką "b" w punkcie 2 :-P

 

ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

 

1) nowy pojazd, dla którego wydano świadectwo zgodności WE, świadectwo zgodności, dopuszczenie jednostkowe pojazdu, decyzję o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu;

 

2) zarejestrowany pojazd:

a) na którego typ wydano świadectwo homologacji typu WE pojazdu – w okresie od dnia pierwszej rejestracji za granicą do dnia terminu okresowego badania technicznego, ustalonego na podstawie ust. 5, lub

b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu

lewostronnego.”

 

 

Nie mogłam tu zrobić odpowiednich akapitów.... albo nie umiałam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak:

„4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:
2) zarejestrowany pojazd:
- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.”

 

zbiorniki LPG, CNG podlegają dozorowi technicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem po części słowami kolegi :)

Zasadniczo tiret wchodzi tylko w skład danej litery.

Czy w tym wypadku tiret nie dotyczyłby tylko litery "b" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym wypadku tiret nie dotyczyłby tylko litery "b" ?
moim skromnym zdaniem tiret dotyczy punktu nie tylko litery - chociaż wg. na szybko znalezionej definicji w wikipedii dotyczy on właśnie tylko litery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW w sprawie "Zasad techniki prawodawczej"

Dz.U.2002.100.908 z póź. zm.

Rozdział 7

Oznaczanie przepisów ustawy i ich systematyzacja

 

§ 54.Podstawową jednostką redakcyjną ustawy jest artykuł.

§ 55. 1.Każdą samodzielną myśl ujmuje się w odrębny artykuł.

2.Artykuł powinien być w miarę możliwości jednozdaniowy.

3.Jeżeli samodzielną myśl wyraża zespół zdań, dokonuje się podziału artykułu na ustępy. W ustawie określanej jako "kodeks" ustępy oznacza się paragrafami (§).

4.Podział artykułu na ustępy wprowadza się także w przypadku, gdy między zdaniami wyrażającymi samodzielne myśli występują powiązania treściowe, ale treść żadnego z nich nie jest na tyle istotna, aby wydzielić ją w odrębny artykuł.

§ 56. 1.W obrębie artykułu (ustępu) zawierającego wyliczenie wyróżnia się dwie części: wprowadzenie do wyliczenia oraz punkty. Wyliczenie może kończyć się częścią wspólną, odnoszącą się do wszystkich punktów.

2.W obrębie punktów można dokonać dalszego wyliczenia, wprowadzając litery.

3.W obrębie liter można dokonać kolejnego wyliczenia, wprowadzając tiret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to samo co Koleżanka Olga:

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002 r. w sprawie "Zasad techniki prawodawczej" (Dz. U. z 2002 r. Nr 100, poz. 908) "§ 56.3. W obrębie liter można dokonać kolejnego wyliczenia, wprowadzając tiret.

 

[ Dodano: 21-06-2013, 22:23 ]

2) zarejestrowany pojazd:

b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.”

 

Już pomijając "nieszczęsny tiret (myślnik)" to co zostało wytłuszczone moim zdaniem determinuje do wykonania badania - chociaż powiem szczerze albo nie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie jest to tiret (tiret jest krótki ) tylko myślnik i dotyczy całego ust. 4.
markes30 raczej nie jest tak jak myślisz,

Oznaczanie przepisów w tekście ustawy:

 

¬ Art. 1. – artykuł – akapit, skrót „art.”, cyfra arabska z kropką prawej strony;

 

¬ 1. – ustęp – akapit, cyfra arabska z kropką z prawej strony;

¬ § 1. – paragraf – (tylko w kodeksach), akapit, symbol „§”, cyfra arabska z kropką z prawej strony;

 

1) – punkt – cyfra arabska z nawiasem z prawej strony (bez kropki);

 

a) – litera – mała litera alfabetu łacińskiego, oprócz liter właściwych wyłącznie językowi polskiemu (ą, ę, ś, ć, ł, ń, ó, ź, ż) z nawiasem z prawej strony;

 

– - tiret – pozioma kreska;

 

Oczywiście z odpowiednimi akapitami.

 

[ Dodano: 22-06-2013, 16:01 ]

Paragraf dobry - gorzej z jego przestrzeganiem:

 

(załącznik do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dn. 20 czerwca 2002 r.w sprawie "Zasad techniki prawodawczej" (Dz. U. Nr 100, poz. 908))

 

§ 6. Przepisy ustawy redaguje się tak, aby dokładnie i w sposób zrozumiały dla adresatów zawartych w nich norm wyrażały intencje prawodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, raczej markes ma jednak rację :)

 

Powiem tak. :)

Też uważałam jak markes, że to "z wyjątkiem..." dotyczy całego ustępu 4, bo w Dz. U. z 2011 r. Nr 244, poz. 1454 w art. 4 mamy

7) w art. 81:

a) w ust. 4 część wspólna otrzymuje brzmienie:

"- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.",

 

Ale wczoraj przerabiając zmiany przepisów, czytając ten ustęp (napisane "otrzymuje brzmienie", więc mogło być to całkiem nowe brzmienie, prawda?), widząc układ tego ustępu - pomyślałam, że może to przy okazji zmienili? Celowo poddałam to pod wątpliwość.

A o tym, że ustawodawcy jednak chodziło nie tylko o pojazdy z pkt 2b, czy z całego pkt 2, ale również o nowe i że faktycznie nie jest to tiret, tylko część wspólna, utwierdziła mnie nie tyle odpowiedź markesa ;) , co treść art. 10 ust. 3 Dz. U. 2012, poz 1448, który dzisiaj dojrzałam :-P

 

Koniec na ten weekend czytania przepisów, czas na relaks :D

 

[ Dodano: 22-06-2013, 17:50 ]

A-ha! I jeszcze jedno do tego ustępu 4 pasuje:

§ 56. 1.W obrębie artykułu (ustępu) zawierającego wyliczenie wyróżnia się dwie części: wprowadzenie do wyliczenia oraz punkty. Wyliczenie może kończyć się częścią wspólną, odnoszącą się do wszystkich punktów.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-ha! I jeszcze jedno do tego ustępu 4 pasuje:

Cytat:

§ 56. 1.W obrębie artykułu (ustępu) zawierającego wyliczenie wyróżnia się dwie części: wprowadzenie do wyliczenia oraz punkty. Wyliczenie może kończyć się częścią wspólną, odnoszącą się do wszystkich punktów. :)

 

Przekonuje mnie ten zapis, a czytałem go wielokrotnie od wczoraj :x

Olga, to niezłego zamieszania w szeregach mych dokonałaś poddając pod wątpliwość słowa markes-a. :D

ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - chociaż "Zasad techniki prawodawczej" (Dz. U. Nr 100, poz. 908) poczytałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.