Skocz do zawartości

Naczepa cysterna a ADR


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że klient kiedy rezygnuje z przewozu ADR, powinien zgłosić się najpierw do WK celem wykreślenia zapisu o przystosowaniu do ADR - to jest zmiana przeznaczenia i zaświadczenie diagnosty nie jest potrzebne.

No bo przecież nie możemy do badania podejść - brak ważnego dozoru TDT.

Chyba, że zaświadczenie dozoru ważne- to OBT , wynik N (ze względu na to, że nie spełnia warunków ADR - a przecież w DR jest taki wpis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że klient kiedy rezygnuje z przewozu ADR, powinien zgłosić się najpierw do WK celem wykreślenia zapisu o przystosowaniu do ADR - to jest zmiana przeznaczenia i zaświadczenie diagnosty nie jest potrzebne.

 

A na jakiej podstawie WK od tak sobie ma zmienić przeznaczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. przepisów możesz podejść do badania?

 

To w końcu podlega dozorowi czy nie? Jak WK zmieni przeznaczenie to już nie podlega, a jak nie zmieni to podlega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie problem z niejasnością naszego prawa.

W różnych regionach kraju podchodzi się różnie

To w końcu podlega dozorowi czy nie? Jak WK zmieni przeznaczenie to już nie podlega, a jak nie zmieni to podlega?[/quote

Jeśli wykreślą adnotację ADR- to nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w WK nie wykreślą bez opisu zmian.

 

Skoro uważasz, że nie podlega "po wykreśleniu", czyli de facto już teraz nie podlega to wystaw opis zmian, a wtedy WK zmieni dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się w nim zmienia?

Przecież nic się w tym wozie nie zmienia, tylko nie będzie się wozić towarów podlegających ADR-owi.

Jeśli klient chce wozić gnojówkę , to w cysternie (poniżej P<0,5bar) może sobie ją wozić.

Wtedy TDT nie jest potrzebne.

Przecież może sobie jeździć pojazd-cysterna, spełniająca najbardziej restrykcyjne przepisy ADR , ale nie musi wozić tych towarów.

Co innego jeśli taką cysternę właściciel zaleje np. paliwem płynnym......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jek wozisz towary ADR, to musisz mieć dozór TDT, i to zaświadczenie z czerwonym paskiem.

Jeśli tych towarów nie wozisz, a Twoim towarem jest "coś tam" i ma mniej niż 0,5bara ciśnienia to ani dozór TDT (dla diagnosty), ani zaświadczenie z czerwonym paskiem (na drodze) nie jest Ci potrzebne.

Zaświadczenie na przewóz towarów ADR ,wydaje diagnosta m.in. na podstawie dozoru TDT, następnie TDT wydaje owy "czerwony pasek"-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie jestem przekonany uważam że niema podstaw odpowiedzieć klientowi że robi okresowe + dodatkowe albo wcale Jeżeli jest dozór TDT na beczkę to w czym problem Przepisy adr to nie tylko obowiązki przewoźnika ale też nadawcy i odbiorcy Nie jest możliwe podjechać asenizacyjnym do płocka i zażyczyć sobie do pełna. Kierowca musi mieć przy sobie teczkę dokumentów w przypadku niebezpiecznych Świadectwo (czerwony pasek), instrukcję, zaświadczenie ze szkolenia, list przewozowy itd. Z jakiegoś powodu nie będzie woził paliwa i nie będzie występował do tdt o pasek a więc nie chce zaświadczenia z OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe podjechać asenizacyjnym do płocka i zażyczyć sobie do pełna. Kierowca musi mieć przy sobie teczkę dokumentów w przypadku niebezpiecznych Świadectwo (czerwony pasek), instrukcję, zaświadczenie ze szkolenia, list przewozowy itd.

Ale to co zacytowalem z twej wypowiedzi - wcale ALE to wcale nie interesuje diagnoste w momencie gdy na stacji pojawia sie dana cysterna i jest jemu wreczony DR pojazdu.Patrz na to formalnie. Zaczynasz odbiegac od głównego wątku kolegi DIAGNOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam.Dzisiaj pojawiła się znowu naczepa cysterna do przewozu paliw płynnych.Klient twierdzi że wozi nią olej rzepakowy.Poprosiłem o Decyzję TDT a takowej nie posiada.Badania nie wykonałem.Klienta poinformowałem o konieczności zmiany rodzaju cysterny.Jedyna kategoria która mi przychodzi to inna. Dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredek masz rację, chodzi mi o zmianę przeznaczenia.Sprawdzałem ciśnienie robocze na tabliczce znamionowej i jest 0,046, więc TDT nie musi posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.