Skocz do zawartości

Badanie dodatkowe zmiany - wynik badania


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy przy dodatkowym zmiany konstrukcyjne określacie wynik badania czy może pozycja 1 i 2 wykreślacie i nie dotyczy? mówimy tylko i wyłącznie o dodatkowym bez okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmianach konstrukcyjnych musisz zrobić okresowe i ustalic TNB

a dlaczego to w zakres zmian wchodzi OBT jeżeli klient niechce okresowego to tylko dodatkowe bez wyznaczania NTBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania nie dotyczy tyle tylko że przy zmianach konstrukcyjnych musisz zrobić okresowe i ustalic TNB

 

Jacek nie trzeba ustalać TNBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy dodatkowym zmiany konstrukcyjne określacie wynik badania czy może pozycja 1 i 2 wykreślacie i nie dotyczy? mówimy tylko i wyłącznie o dodatkowym bez okresowego.

To ja też ponowie pytanie gdyż na razie zostaje ono bez odpowiedzi , a Fredek wyrażnie się pyta czy bez okresowego skreślamy pozycję 1 i 2 czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczamy TNBT jeżeli po zmianach występuje zmana zapisu w DR (rodzaj,masy,rodzaj i pojemność silnika, przeznaczenie).

W takim przypadku mamy inny pojazd jak jest określone w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy nie na temat...

 

czy przy dodatkowym zmiany konstrukcyjne określacie wynik badania czy może pozycja 1 i 2 wykreślacie i nie dotyczy?

 

Określamy wynik i jest to jedyne badanie dodatkowe dla którego nie wykreślamy obu punktów (gdyż zawiera zakres badania okresowego). Jest to opisane w objaśnieniach do zaświadczenia z btp w pozycji **

 

 

 

 

Wyznaczamy TNBT jeżeli po zmianach występuje zmana zapisu w DR (rodzaj,masy,rodzaj i pojemność silnika, przeznaczenie).

W takim przypadku mamy inny pojazd jak jest określone w DR.

Ciekawe twierdzenie, szkoda tylko, że nie poparte przepisami... Wyznaczamy tnb tylko jeśli klient wnioskuje jednocześnie o okresowe, lub po zmianach konstrukcyjnych termin w dr jest niezgodny z ustawą (np zmiana rocznej ciężarówki do 3,5 t na specjalny)

5ae1a50ad645d_zawiadczenie1.thumb.jpg.5e7198e8602f9710665374580f0264d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego to w zakres zmian wchodzi OBT jeżeli klient niechce okresowego to tylko dodatkowe bez wyznaczania NTBT.

a dlatego że

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeŜeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montaŜu

instalacji do zasilania gazem - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w

sposób określony dla okresowego badania technicznego oraz zakres czynności określonych w pkt 1 i 2

działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia, a takŜe ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych

pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego w sposób określony w dziale II załącznika nr 4

do rozporządzenia oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe zgodnie z załącznikiem nr 5 do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego to w zakres zmian wchodzi OBT jeżeli klient niechce okresowego to tylko dodatkowe bez wyznaczania NTBT.

a dlatego że

 

Ale nadal jest to tylko badanie dodatkowe zawierające zakres okresowego, bez wyznaczania tnb. Chyba, że... jak w moim poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jeżeli jest to zakres badania okresowego to w to wchodzi również wyznaczenie TNBT

Nie o ile nie jest to sprzeczne z ustawą.

Zwykle wyznaczenie TNBT jest korzystniejsze dla kliena i wielu diagnostów tak postepuje, ale sa przypadki, że wyznaczając TNBT krzywdzimy kienta.

Dla przykładu w samochodzie osobowym zarejestrowanym 10.03.2012r dokonano dn. 20.03.2012r zmian konstrukcyjnych polegających na zmianie liczby miejsc z 5 na 4. W takim przypadku diagnosta mógł by wyznaczyć TNBT na 20.03.2014 ale gdy tego nie zrobi to TNBT będzie taki jak w DR czyli 10.03.2015, co jest opcia korzystniejszą dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jeżeli jest to zakres badania okresowego to w to wchodzi również wyznaczenie TNBT

 

No właśnie nie, bo nadal robisz badanie DODATKOWE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal robisz badanie DODATKOWE

jeżeli chodzi o Łódź to jest to zawsze badanie okresowe + dodatkowe oczywiście jeżeli chodzi o zmiany konstrukcyjne

 

[ Dodano: 20-03-2012, 15:59 ]

a jeszcze inaczej, jaką opłatę pobieracie przy zmianach konstrukcyjnych DIESEL do 3.5 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką opłatę pobieracie przy zmianach konstrukcyjnych DIESEL do 3.5 t

 

180 zł i za benzynę tez 180 zł :D (dodatkowe plus za zakres okresowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że za benzynę też, napisałem tak żeby ktoś nie rozpisywał się o gazie, ale wracając do tematu jeżeli wykonujesz badanie okresowe i pobierasz za to opłatę to według mnie każdorazowo należy ustalić TNBT bo inaczej idąc tym tokiem rozumowania jeżeli będziesz miał roczny pojazd na badaniu technicznym (a co nie można :D ) to żeby nie robić krzywdy klientowi uzupełnisz mu badanie do trzech lat

a jeszcze raz w zaświadczeniu jaki rodzaj badania piszesz samo dodatkowe czy okresowe + dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wykonujesz badanie okresowe i pobierasz za to opłatę to według mnie każdorazowo należy ustalić TNBT ... ...

a jeszcze raz w zaświadczeniu jaki rodzaj badania piszesz samo dodatkowe czy okresowe + dodatkowe?

 

Nie wykonujesz badania okresowego tylko jego zakres - to różnica.

 

Rodzaj tylko - DODATKOWE

 

Jesli klient sobie wyraźnie zażyczy, że chce jeszcze okresowe to wtedy DODATKOWE i OKRESOWE a opłatę za okresowe pobiera się tylko jeden raz (zgodnie z zapisem w rozporządzeniu o opłatach).

 

 

Kurczaki fiknąc, było to na forum już z 10 razy i nadal trzeba tłumaczyć na okrągło proste sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki fiknąc, było to na forum już z 10 razy i nadal trzeba tłumaczyć na okrągło proste sprawy.

 

No właśnie a mi chodziło tylko o mały detal - wykreślamy 1 i 2 ? No i okazuje się że określamy wynik badania. Można temat zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj tylko - DODATKOWE

to może inaczej - pytanie należałoby zadać dla konkretnego WK, jeżeli chodzi o moje miasto na samym dodatkowym nie ma mowy o załatwieniu sprawy w WK, potwierdza się reguła że co kraj to obyczaj i spieranie się co jest prawidłowe a co nie jest chyba nie ma sensu bo na prawdę robimy badania w większości przypadków pod konkretny WK, już tez kiedyś pisałem przy wymianie DR ustalamy brakujące dane techniczne badanie trafiło do Białegostoku i pytanie dlaczego wykonane zostało samo okresowe bez dodatkowego ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było to na forum już z 10 razy i nadal trzeba tłumaczyć na okrągło proste sprawy.

A co myslałes ze to juz sezon urlopowy... :?::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal trzeba tłumaczyć na okrągło proste sprawy

wytłumacz to ludziom, we wczorajszym wydaniu bodajże Dzień po dniu była poruszana sprawa odmowy rejestracji samochodu sprowadzone z zagranicy z powodu braku bodajże VAT-25 mogę się mylić, ale nie o to chodzi generalnie w jednym WK można zarejestrować pojazd bez tego dokumentu a w drugim nie można i nie czarujmy się że tu na forum każdy ma swoje racje a tak naprawdę dokumenty wypisuje się pod dyktando właściwego WK, a jeżeli macie inne doświadczenia z waszymi WK to gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumenty wypisuje się pod dyktando właściwego WK, a jeżeli macie inne doświadczenia z waszymi WK to gratuluję

 

Niekoniecznie, dlatego panie z "mojego WK" nie wysyłają klientów do mnie tylko na inne SKP tłumacząc, że "tam za bardzo się czepiają" :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Łodzi jest 55 SKP i trudno by było wysyłać do konkretnej stacji, a jeżeli już nawet takie sytuacje by były to by mi to bardzo brzydko pachniało - generalnie atmosfera jest taka że bardzo szybko możny by zostać posądzonym o korupcję i po stanowisku

 

[ Dodano: 20-03-2012, 19:54 ]

nie wysyłają klientów do mnie tylko na inne SKP

 

odważne te twoje panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było to na forum już z 10 razy i nadal trzeba tłumaczyć na okrągło proste sprawy.

Madrych ludzi posłuchać to i 20 razy można :P

dlatego ja lubie porozmawiać z mondrymi ludzimi i dlatego rozmawiam sam ze sobą :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.