Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu który spędził ostatnie 20 lat w szopie


Groszek30

Rekomendowane odpowiedzi

czyli do 1000 zł płaci się podatek?

umowa powyżej 1000 zł

Jezeli wartośc samochodu przekracza 1.000.-to trzeba odwiedzić US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wartośc samochodu przekracza 1.000.-to trzeba odwiedzić US...W tym przypadku to chyba raczej nie...

Z tym US to lepiej uważać - do 1000 zł nie płacisz podatku, ale tak czy tak lepiej zgłosić, bo mogą uznać, że na umowie celowo zaniżyłeś wartość pojazdu, żeby uniknąć podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zgłosić w US że kupiłem samochód i pokazać umowę?

Po kolei:

1. Kupuję auto

2. Ubezpieczam je

3. Robię OBT na SKP

4. Rejestruję

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zgłosić w US że kupiłem samochód i pokazać umowę?

Po kolei:

1. Kupuję auto

2. Ubezpieczam je

3. Robię OBT na SKP

4. Rejestruję

?

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie byłem ale nie wiem o czym piszecie jakie kupno :?: od kogo :evil:

(...)... Chcę kupić samochód a dokładnie fiata 126p który przez dwadzieścia lat stał w szopie bez ruchu. Fiacik posiada dowód rejestracyjny (brak ubezp. OC) oraz właściciela. (...)

Reszta chyba już nie ważna :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam jeszcze pytania. Co w takim przypadku kiedy będę ubezpieczał pojazd przed zarejestrowaniem go na mnie, będą nr rejestracyjne zbywcy pojazdu i dane w dowodzie rej. Potem jak go zarejestruje na siebie numery nowe będą inne niż te w polisie OC... Dane właściciela też będą się roznic w dowodzie i polisie ponieważ w chwili ubezpieczania bedę musiał podać dane z dowodu-a tam będą dane człowieka od którego kupiłem auto. Proszę o rade w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestruj go i mając PC ubezpiecz, taka moja rada. DR odbierzesz już mając OC na własne blachy.

 

 

Jeżeli chcesz go najpierw ubezpieczyć i potem przerejestrować to późniejsz zrobisz taki aneks do ubezpieczenia i już, VIN, nr ramy, nadwozia czy jak to nazwał pozostanie ten sam. Jednak idąc tą drogą nie wiem czy do poprzedniego nabywcy nie przywali się ktoś za to ubezpieczenie. Ja rejestrując przyczepę polazłem do WK i dostałem PC i blachy na mnie i z tym do PZU a tam tekst że pojazd przestał 20 lat w stodole i rdzewiał, bez problemu zrobili polisę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam jeszcze pytania. Co w takim przypadku kiedy będę ubezpieczał pojazd przed zarejestrowaniem go na mnie, będą nr rejestracyjne zbywcy pojazdu i dane w dowodzie rej. Potem jak go zarejestruje na siebie numery nowe będą inne niż te w polisie OC... Dane właściciela też będą się roznic w dowodzie i polisie ponieważ w chwili ubezpieczania bedę musiał podać dane z dowodu-a tam będą dane człowieka od którego kupiłem auto. Proszę o rade w tej sprawie.

 

Pojazd ubezpieczysz na siebie na podstawie umowy kupna. Co prawda na polisie będzie wpisany numer rejestracyjny z DR (który się zapewne zmieni), ale po rejestracji udasz się ponownie do firmy ubezpieczeniowej, która wystawi aneks do polisy (zmiana numeru rejestracyjnego).

 

Absolutnie nie polecam wizyty w wydziale komunikacji bez ważnego ubezpieczenia - może to skutkować zawiadomieniem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a tego chcesz przecież uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio z tym zawiadomieniem UFG?

Przerejestrowywałem kilka pojazdów i OC chcieli dopiero przy wydaniu DR, do PC nigdy nie chcieli OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio z tym zawiadomieniem UFG?

Przerejestrowywałem kilka pojazdów i OC chcieli dopiero przy wydaniu DR, do PC nigdy nie chcieli OC.

 

Organ rejestrujący ma obowiązek sprawdzić OC, przy czym nigdzie nie jest napisane kiedy ma to zrobić. Dlatego jeden urząd będzie żądał zawsze, a inny np. przy wydawaniu PC, a jeszcze inny przy wydawaniu DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

[ Dodano: 27-03-2012, 14:45 ]

Czy przypadkiem nowy ubezpieczyciel nie bedzie wymagał starego ubezpieczenia, czy jest i do kiedy wazne?

 

[ Dodano: 27-03-2012, 17:34 ]

Czy przypadkiem nowy ubezpieczyciel nie bedzie wymagał starego ubezpieczenia, czy jest i do kiedy wazne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.