Skocz do zawartości
Baster

Przyczepa z osią centralną

Rekomendowane odpowiedzi

Baster

Koledzy jak podejdziecie do badania takiej przyczepy ze sztywnym holem wywrotki,ciężarowo-rolniczej sprowadzonej z Niemiec Linder&Fisher HP 20 Front?

Masa własna 6410, F1-20000kg i F2-20000kg na tabliczce i w niemieckim dowodzie, naciski 1- 9000kg i 2- 9000kg, rozstaw osi 1,50mm, szerokość 2,60mm wpisana w dokumentach. W rzeczywistości ma około 2,55mm, w uwagach zapisano że odstępstwa od PoRD przekroczenie szerokości w przypadku opon szerokich. Na tabliczce zapisana jest jeszcze 2000kg na hol z tego co wnioskuje. Jaka będzie administracyjna dmc, naciski, co z tą szerokością?

Lindner-HP20-B-2484972.jpg.902fd98c5a5d35b923cc47988588ad33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marbie

Admin D.M.C 18t, a naciski są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Problem jest chyba większy niż nam wszystkim się wydaje :evil:

Bo może tą przyczepę należy traktować jak naczepę :x bo jest określony nacisk 2 000 kg

Z drugiej strony, który ciągnik rolniczy (zgodnie z prawem) może mieć nacisk na zaczep 2 000 kg :?:

Co z oponami wystającymi poza obrys pojazdu :?:

 

Więc wyjście jest salomonowe:

F2 - zmienić na 18 000 - opisać w uwagach, zę widziało się zapis f2 - 20 000, ale administracyjnie 18 000 dla WK

Napisać, że szerokość pojazdu 2,55 opisać w uwagach w zaświadczeniu zmierzono dla WK

I nikt nie ma problemu z rejestracja i innymi takimi.

 

No chyba, że blakop znów napisze, że nie wolno zmieniać zapisów w DR :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
No chyba, że blakop znów napisze, że nie wolno zmieniać zapisów w DR :-P

 

Nigdzie nie napisałem, że "nie wolno"... Czytaj e zrozumieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Tak tylko czepiłem się jednego zdania naszego forumowicza cyt "Wpisy dokonane w dowodach zachowują ważność"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Ale tu się rozmawia, a nie "czepia" :)

 

Jeśli styl "czepiania" się tak Ci odpowiada, to przerzuć się bardziej na tamto forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Mama mi mówiła: "Uderz w stół a nożyce same się odezwą" :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abcs

Tu jest wszystko OK. przecież ograniczenie dla przyczep dwu- i trzyosiowych nie dotyczy przyczep rolniczych;

Dz.U.32, par.3:

12a. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy przeznaczonej do łączenia z ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym nie może przekraczać sumy dopuszczalnej masy wynikającej z dopuszczalnych nacisków na oś lub osie i masy przypadającej na urządzenie sprzęgające.

12b. Maksymalne statyczne obciążenie pionowe urządzenia sprzęgającego w ciągniku rolniczym nie może przekraczać 3000 kg, przy czym:

1) dopuszczalne statyczne obciążenie pionowe urządzenia sprzęgającego nie może przekraczać wartości określonej przez producenta ciągnika rolniczego oraz wartości określonej dla urządzenia sprzęgającego zgodnie z jego świadectwem homologacji;

 

Odstępstwo od szerokości jedynie, bo gdyby to była specjalna to nawet tego by nie potrzebowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daniel Braś

proszę o podstawę prawną odnośnie nie spełnienia wytycznych co do pojazdów specjalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

:faint:

 

DzU 2003r. nr32, poz.262 z późn.zm.

§45.

3.

1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daniel Braś

Wielkie dzięki pozdrawiam :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.