Skocz do zawartości

ciągnik rolniczy RP 1986 niezarejestrowany


radek.m

Rekomendowane odpowiedzi

W takim przypadku WK wpisze 1 stycznia roku produkcji,czyli 01.01.1984r

 

Niekoniecznie. Literalnie jest to pojazd nowy, więc data I rejestracji (a więc i warunki techniczne) może być dzisiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datę 01.01.RP zgodnie z przepisem ustala się dla pojazdów zarejestrowanych wcześniej (!) dla których daty I rej. ustalić nie można. Czyli mamy wiedzę, że pojazd był rejestrowany, ale z dokumentów nie można wyczytać daty (np. pojazdy ze Stanów, z Hiszpanii, czy nawet krajowe, ale sprzedawane bez dokumentów itd.).

Co jednak kiedy pojazd wcale nie był rejestrowany - nigdy - i dobrze o tym wiemy? :)

 

Wtedy...

Literalnie jest to pojazd nowy, więc data I rejestracji (a więc i warunki techniczne) może być dzisiejsza.

 

W praktyce jednak często WK wychodzą z założenia, że pojazd taki należy traktować tak samo jak zarejestrowany, jeśli jego dopuszczenie do ruchu jest niewątpliwym faktem, a jedynie z uwarunkowań prawnych nie istnieje dokumentacja to potwierdzająca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa c. rolniczego sprowadzonego z zagranicy? Z dokumentów tylko umowa kupna, rok prod 83' Wymagam od klienta PC i tablice próbne ale wk się na to nie zgadza i w pierwszej kolejności wymaga zaświadczenia z przeglądu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności wymaga zaświadczenia z przeglądu. :roll:

Ta..... , a po przeglądzie , udupią Cię za przegląd bez tablic ..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po przeglądzie , udupią Cię za przegląd bez tablic ..... .

Nie bo przegląd zakończy się N :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton, Poproś kierownika /-czke WK o to na piśmie - uzasadnienie nie wydania PC + TR - na 100% je dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton, zawsze możesz wykonać Ustalenie Danych na wniosek właściciela i tablice nie są Ci do tego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o brak tablic się nie martwię - dam n i po sprawie. Bardziej mnie męczy brak dr lub odpowiadającego mu dokumentu. Robić badanie na podstawie tylko umowy kupna sprzedaży nie bardzo mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić badanie na podstawie tylko umowy kupna sprzedaży nie bardzo mi pasuje

 

Są kraje, w których ciągniki rolnicze nie podlegają rejestracji więc nie będą posiadać "zagramanicznego" DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton, zawsze możesz wykonać Ustalenie Danych na wniosek właściciela i tablice nie są Ci do tego potrzebne.

- a dla mnie to bardzo pokręcone i dlatego Cię poproszę o rozwinięcie bardziej szczegółowe co z literalnym zakresem i wynikiem takiego badania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK podchodzi do tego tak: Na podstawie umowy K/S wydają TTP + PC - ustalenie danych + przegląd. Oczywiście tylko dla umów z krajów w których ciągniki nie podlegają rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK podchodzi do tego tak: Na podstawie umowy K/S wydają TTP + PC - ustalenie danych + przegląd. Oczywiście tylko dla umów z krajów w których ciągniki nie podlegają rejestracji

i nic więcej do szczęścia by mi nie było potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagam od klienta PC i tablice próbne ale wk się na to nie zgadza i w pierwszej kolejności wymaga zaświadczenia z przeglądu. :roll:

- coś mi się zdaje, że klient przy okienku powinien być skuteczniejszy (uparty znaczy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.