Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

kisielsrem

badanie N termin badania

Polecane posty

kisielsrem

auto przyjechało na okresówke 2 maja brak hamulców tylnych i luzy w zawieszeniu wynik badania negatywny. 9 maja to auto przyjechało naprawione jaki termin badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
9 maja to auto przyjechało naprawione jaki termin badania?

NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie i jestem pewny ze robie to dobrze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisielsrem

czyli to że pierwszy raz był 2 maja to nieważne date badania w dowodzie wbijamy 9 maja a następne badanie od 9 za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie

Ja natomiast wyznaczam na 02.05.2013 i tez uważam, że robię dobrze :? Zgodnie z projektem rozporządzenia zastępujacego Dz U 155, to termin powinien być wyznaczony na 02.05.2013 :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pentagram
auto przyjechało na okresówke 2 maja brak hamulców tylnych i luzy w zawieszeniu wynik badania negatywny

 

A DR zatrzymałeś :?: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisielsrem

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

No!

Po takiej usterce, to DR powinieneś mieć w szufladzie....

Termin NBT wyznaczyłbym na 09.05......... i też uważam, że robię to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
praktyk
9 maja to auto przyjechało naprawione jaki termin badania?

NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie i jestem pewny ze robie to dobrze... ;)

:ok

Art. 82.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje

do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego

wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolf
NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie

Ja natomiast wyznaczam na 02.05.2013 i tez uważam, że robię dobrze :? Zgodnie z projektem rozporządzenia zastępujacego Dz U 155, to termin powinien być wyznaczony na 02.05.2013 :cool:

 

Też tak robię i uważam, że dobrze ;)

 

Niech przywrócą warunkowe BT i będzie po sprawie, a tak na dwa razy babka wróżyła :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
kolejny termin badania technicznego wpisuje

do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego

wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej

W tym zapisie jest mowa o tym kiedy wpisujemy termin NOBT ale nie ma mowy jak go wyznaczamy. W obu omawianych przypadkach termin zostaje wpisany do DR po spełnieniu warunku z art 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Cytat:

Art. 82.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje

do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego

wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

Pomijając drobną różnicę, że badanie z wynikiem N1 jest badaniem niedokończonym, które może trwać do 14-tu dni,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz1971

A ja też wyznaczam na 02.05.2013. i też uważam że robie dobrze,Panowie z TDT na kontroli w październiku również nie mieli zastrzeżeń :cool::cool::cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
A ja też wyznaczam na 02.05.2013. i też uważam że robie dobrze

Ja też, a co , bogatemu wolno, nie ?

Panowie z TDT na kontroli w październiku również nie mieli zastrzeżeń :cool: :cool: :cool:

Bo Panowie mają ten sam co my dylemat ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg
Panowie z TDT na kontroli w październiku również nie mieli zastrzeżeń

 

U mnie wręcz stwierdzili, że data NTBT na rok, od poprawki.

Powiedziałem im, że dzwoniłem do ITS-u i konsultowałem z nimi. Usłyszałem : "co oni tam wiedzą"..... :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Powiedziałem im, że dzwoniłem do ITS-u

No już chyba najmniej ma do tego ITS ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Czasami dobrze z kimś rozmawiać czy jest to ITS, czy nasze forum - zawsze w "kupie" łatwiej to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1

U mnie wręcz stwierdzili, że data NTBT na rok, od poprawki.

Powiedziałem im, że dzwoniłem do ITS-u i konsultowałem z nimi. Usłyszałem : "co oni tam wiedzą"..... :evil:

 

Po wejściu RMin Infr z 18.09.2009 DzU 155, było takie ramowe pismo z Min. nt. różnych zmian, m.in. że należy ustalać NTOBT od dnia usunięcia usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Po wejściu RMin Infr z 18.09.2009 DzU 155, było takie ramowe pismo z Min. nt. różnych zmian, m.in. że należy ustalać NTOBT od dnia usunięcia usterek.

Marek, przeczytaj odpowiedź MI na pyt. nr 20 ze słynnych 27-miu i powiedz co Twoim zdanie autor miał na myśli ???

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6832&highlight=pyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Wg. mnie autor miał na myśli to , że badanie N jest badaniem nie skończonym - wobec tego kończysz je kiedy przyjeżdża na poprawkę. Jeśli kończysz je w tym drugim terminie, to nie ma wyjścia i trzeba dać na rok od tego (drugiego) terminu.

Tak przynajmniej ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz1971

Panowie wszyscy robimy po swojemu i niech tak zostanie, do póki nie będzie jasnych przepisów zawsze będą rozbieżności w ich interpretacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1

Marek, przeczytaj odpowiedź MI na pyt. nr 20 ze słynnych 27-miu i powiedz co Twoim zdanie autor miał na myśli ???

z pisma:

20. (...) termin kolejnego badania wyznacza się od daty pozytywnego wyniku

 

I o co chodzi, trzeba jaśniej? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
I o co chodzi, trzeba jaśniej?

Właśnie dlatego robimy to odmiennie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luket

Czyli najpierw zakazujecie dalszego poruszania się dając N, a potem z datą wsteczną czyli od 2.05 twierdzicie że jednak jest ok? A co jak w międzyczasie np 4 miał stłuczkę bez ważnych badan technicznych, a wy 9.05 wpisujecie mu od 2.05 i co gitara? Jak będzie sprawny to P od daty kiedy to ustaliłem, co było wcześniej mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg
Jak będzie sprawny to P od daty kiedy to ustaliłem, co było wcześniej mnie n ie interesuje.

 

:ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Czyli najpierw zakazujecie dalszego poruszania się dając N, a potem z datą wsteczną czyli od 2.05 twierdzicie że jednak jest ok? A co jak w międzyczasie np 4 miał stłuczkę bez ważnych badan technicznych, a wy 9.05 wpisujecie mu od 2.05 i co gitara? Jak będzie sprawny to P od daty kiedy to ustaliłem, co było wcześniej mnie nie interesuje.

 

No mądrego to i miło posłuchać :D Ja też daję rok od poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.