Skocz do zawartości

Data kolejnego okresowego badania technicznego


wiedza5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przyjechał do mnie samochód z Niemiec na 1 rejestracje -1 rejestracja za granicą 5.07.2007 pojazd był u mnie na badaniu 4,05,2012 termin następnego badania to 4,05,2013 ?w WK odesłali spowrotem żeby dopełnić do 5 lat czyli ma być do 5,07,2012 badanie na 2 miesiące ???Badanie okresowe po raz pierwszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 rejestracja za granicą 5.07.2007

 

A do kiedy ważne badanie niemieckie?, bo to jest istotny fakt, czy miał robione po trzech latach w Niemczech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne badanie techniczne z Niemiec było do 5,07,2012

 

Więc powinieneś zrobić tylko ustalenie danych za 60 zł i tyle, bez wyznaczanie tnb. A jeśli już okresowe przed to termin na rok gdyż dwuletni został już wykorzystany przy badaniu w Niemczech

 

Obowiązuje zasada 3-2-1-1-1-1 itd... 3 i 2 zostały już rozdysponowane więc zostaje na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie techniczne z Niemiec było do 5,07,2012

W takim przypadku równie dobrze, WK mógł zarejestrować na podstawie badania niemieckiego, po uprzednim uzyskaniu uzupełnienia danych o rok produkcji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie techniczne z Niemiec było do 5,07,2012

W takim przypadku równie dobrze, WK mógł zarejestrować na podstawie badania niemieckiego, po uprzednim uzyskaniu uzupełnienia danych o rok produkcji,,,

Mógł, ale data 04.05.2013 też nie była błędem skoro klient zażyczył sobie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie techniczne z Niemiec było do 5,07,2012

W takim przypadku równie dobrze, WK mógł zarejestrować na podstawie badania niemieckiego, po uprzednim uzyskaniu uzupełnienia danych o rok produkcji,,,

 

Obawiam się, że klient w pierwszej kolejności pojechał na SKP, WK powinien nie mniej jednak uznać TNBT z badania w PL jeśli w kraju poprzedniej rejestracji badanie na 2 lata się odbyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien nie mniej jednak uznać TNBT z badania w PL jeśli w kraju poprzedniej rejestracji badanie na 2 lata się odbyło.

Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku WK dał ciała, wręcz się ośmieszając,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku WK dał ciała, wręcz się ośmieszając,,,

 

A przepraszam - z czego ten wniosek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam - z czego ten wniosek???

Z powyższych postów,,,

Tu masz Blakop potwierdzenie tego, iż WK nie czytają DR-ów zagranicznych tylko dokumenty z badania na SKP,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkretnie i uzasadnij w czym WK się ośmieszył. Bo ja tu niczego do śmiechu nie widzę. Z tego zakresu informacji jaki tu podano nie wiemy czy OBT było wymagane, czy nie, Ty zaś od razu wiesz, że WK się ośmieszyło. Albo zatem wiesz coś więcej niż tu napisano na temat tej sprawy, albo masz jakiś dziwny pogląd - który chciałbym poznać - który utwierdza Cię w przekonaniu, że ktoś się ośmieszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkretnie i uzasadnij w czym WK się ośmieszył.

Udowodnił, że nie czyta przepisów, żądając powtórnie badania z dwuletnim okresem.Gdyby jeszcze rok temu zrobił to diagnosta, miałbyś zapewne swoje o nim zdanie, a teraz nie wiedzieć czemu nie wiesz o czym ja mówię,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja po prostu Cię nie rozumiem. Czyli uważasz, że ośmieszenie wynika z faktu innej interpretacji sposobu ustalenia terminu, tak??

 

No cóż. Moje zdanie co do sposobu ustalenia terminu jest podobne jak Psuja. Biorąc jednak pod uwagę jak często tu na forum padają pytania o to jak wyznaczyć termin + to co sam słyszę na stacjach - a mam z tym do czynienia nader często, to uważam, że jednak te przepisy nie są tak do końca jasne. Było zresztą o tym na forum nie raz, więc nie wiem, czy odmienna interpretacja to aż takie ośmieszanie się... Jeśli tak, to musiałbym się śmiać przynajmniej raz w tygodniu z wielu diagnostów, których wiedzy i kwalifikacji nie kwestionuję i których lubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja po prostu Cię nie rozumiem. Czyli uważasz, że ośmieszenie wynika z faktu innej interpretacji sposobu ustalenia terminu, tak??

Ja natomiast rozumiem Cię świetnie, jeśli chodzi ogólnie o kwestię ustalenia terminu, to masz rację. Jednak w tym konkretnym przypadku WK zażądał wręcz, by diagnosta zastosował zasadę 3.2.2.1.1.mając w DR zagranicznym dwuletnie zażądał dwuletniego.

No to o czym to świadczy, na pewno nie o odmiennej interpretacji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardo wiele WK i SKP stosuje zasadę badania na 2 lata zawsze w takiej sytuacji, bo e biorą pod uwagę faktów zagranicznych badań w ogóle.

Jak widać nie jest to tak do końca dla wszystkich oczywiste, skoro taki czas po wejściu w życie i diagności i SKP nadal się tym gubią...

 

Na SKP z którą współpracuję np. z uporem pierwsze okresowe zawsze dopełniają do trzech. I na nic tłumaczenia... Oni to po prostu inaczej rozumieją. A że i cała okolica robi podobnie to jak z tym walczyć? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A że i cała okolica robi podobnie to jak z tym walczyć? :?

To w ciekawej pracujesz okolicy :lol:

Jednak jak "dopełniają" do trzech to znaczy że pojazd ma jeszcze ważne BT więc po co nowe... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc po co nowe... :shock:

 

Bo są sytuacje, w których OBT z zagranicy nie można uznać, albo się nie uznaje. Było o tym na forum nie raz - temat rzeka.

 

To w ciekawej pracujesz okolicy :lol:

 

Nie sądzę, a nawet wiem, że nie jest to tylko kwestia mojej okolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nie jest to tylko kwestia mojej okolicy...

Fakt, potem przyjeżdża taki "dopełniony do trzech lat" i nie wiadomo jaki TNOBT bo z dat w DR trudno cokolwiek wywnioskować :shock:

To też powracający wciąż "temat rzeka" na forum... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym wypadku to bądźmy szczerzy, WK dał ciała i tyle.

blakop, to, że to "Twój" teren to nie znaczy żeby bronić za wszelką cenę tej twierdzy ;)

Na zaświadczeniu jest wyraźnie zaznaczone, czy to BT okresowe, czy dodatkowe!

Skoro ktoś przedstawił dokument z BT okresowego, a urzędnik stwierdził, że diagnosta ma dać okresowe w tym wypadku na 2 miesiące to chyba ..... delikatnie mówiąc się pomylił.

Jeśli mam życzenie to chcę zrobić BT okresowe, tak?

Płacę za nie i przepisy mi nie zabraniają go wykonać, tak?

Jeśli będę miał życzenie to będę sobie okresowe BT robił co m-c, bo mam taki kaprys!!!!!

I nic urzędnikowi do tego, że je sobie wykonuję co m-c ... i basta!!!!

Jeśli natomiast ma wątpliwości wystarczy spojrzeć w PORD art. 81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam jest napisane, że to sprawa z mojego terenu? :shock:

 

Jakkolwiek by nie podchodzić do tematu, to w obecnym brzmieniu zawsze dojdzie przy pewnym zbiegu okoliczności do paradoksu badania na przysłowiowe "dwa dni" - czy to ktoś będzie dopełniał do dwóch, czy do pięciu...

 

A dopełnianie do trzech (bo o tym chyba tu była mowa) to raczej przykład jak kraj długi i szeroki niestety... OK - może w ostatnim roku - półtora się coś zmieniło... nie mam już takiego wglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Moje zdanie co do sposobu ustalenia terminu jest podobne jak Psuja. Biorąc jednak pod uwagę jak często tu na forum padają pytania o to jak wyznaczyć termin + to co sam słyszę na stacjach - a mam z tym do czynienia nader często, to uważam, że jednak te przepisy nie są tak do końca jasne. Było zresztą o tym na forum nie raz, więc nie wiem, czy odmienna interpretacja to aż takie ośmieszanie się...

 

Marcin Malczewski podzielił się w swoim wystąpieniu spostrzeżeniami Transportowego Dozoru Technicznego :

 

.....Wzrasta z roku na rok liczba SKP kontrolowanych bez stwierdzenia nieprawidłowości, co daje przekroczenie 30% ogółu sprawdzonych. Nadal najczęstszymi nieprawidłowościami są błędne wyznaczanie daty następnego badania (udział 40-procentowy we wszystkich nieprawidłowościach) oraz pobieranie niewłaściwej opłaty (25%). .....

A dlaczego????

 

Ciekawe statystyki :/

 

 

 

http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/225-relacja-z-konferencji-stacje-kontroli-pojazdow-2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe statystyki :/

 

Okazuje się, że na ogólną liczbę 5,7 mln badań jedynie 109 tys. zakończyło się „negatywem”.

wychodzi 1,9%

 

na 1000 badań 19 N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.