Skocz do zawartości

P-pa lekka z zagranicy,jakie badanie.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

W rodzaju badania wpisuję BADANIE OKRESOWE PO RAZ 1. a nie BADANIE OKRESOWE.

 

I łamiesz prawo. Przyczepa lekka nie podlega badaniu okresowemu (czy to po raz pierwszy czy kolejny).

 

No a co z danymi do rejestracji bo ustalenie danych jest bez DIPu.

Wnioskujesz o ustalenie takich danych jak w DIPie, potrzebne to czy zależne od humoru urzednika :cool:

 

Wnioskuję wyłącznie o dane, których brakuje w zagranicznym DR - tyle wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    9

  • michal_k

    9

  • Psuj

    7

  • blakop

    6

Mam taką regułę w edytorze (np OpenOffice), wypełniam i robię kopiuj/wklej do uwag badania

Z takim wnioskiem to póki co jeszcze nikt się u mnie nie pojawił.

Natomiast temat drążę z innego powodu.

Trzeba sobie nieraz zadać trudu w ustalaniu tych danych więc pytam po co.

W DR nie są umieszczane i mam wrażenie że nie za każdym razem WK ma te dane do rejestracji a jednak rejestruje... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuju - do wniosku (dla wygody WK :cool: ) warto by jeszcze dodać DMC przyczepy - parametr ten wpisuje się w karcie pojazdu, a nie zawsze będzie to różnica F3 i F2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję wyłącznie o dane, których brakuje w zagranicznym DR - tyle wystarczy.

No właśnie tak myślałem...

A my ryjemy po dokumentacjach szukając np. rozstawu kół lub rozstawu osi bo w DIPie to jest. :evil:

Natomiast nie spotkałem się ze skierowaniem na ustalenie takich danych przy rejestracji w WK na podstawie ważnego przeglądu z kraju pochodzenia np. z Niemiec bo w DR niemieckim tych danych nie ma.

Stąd pytanie komu to potrzebne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie spotkałem się ze skierowaniem na ustalenie takich danych przy rejestracji w WK na podstawie ważnego przeglądu z kraju pochodzenia.

Stąd pytanie komu to potrzebne :razz:

 

Pewnie zagraniczny DR zawierał wszystkie potrzebne dane (de facto wystarczy F1/F2, G, nacisk, liczba osi, rodzaj pojazdu i ewentualnie przeznaczenie), a są WK, które nie kierują na badanie jeśli brakuje wyłącznie roku produkcji, którego zwykle nie ma w zagranicznym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są WK, które nie kierują na badanie jeśli brakuje wyłącznie roku produkcji, którego zwykle nie ma w zagranicznym DR.

No i tak to właśnie SKP na tym tracą... :cool:

bo w końcu niby potrzebne dane jak w DIPie a jednak niepotrzebne.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim wnioskiem to póki co jeszcze nikt się u mnie nie pojawił.

 

i nie pojawi, bo to diagnosta daje klientowi do podpisania jak ten mówi, że chce ustalenie danych. Oczywiście wniosek może być też ustny, ale u nas na stacji przyjęła się papierowa wersja. Jak jest skierowanie z WK to już wniosku nie daję do pisania.

 

do wniosku (dla wygody WK :cool: ) warto by jeszcze dodać DMC przyczepy

 

no przeca jest - maksymalna/dopuszczalna z hamulcem i maksymalna bez hamulca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że nie napisałem tego wniosku tylko dla siebie. Jest on dostępny dla użytkowników oprogramowania Stacja w zakładce - Rejestry badań / Formularze, wnioski i opisy, razem z oświadczeniem z ważenia pojazdu i protokołem badania przepuszczalności szyb. A dla użytkowników innych oprogramowań na forum w dziale Badania techniczne pojazdów / Pożyteczne-czyli materiały pomocne w badaniu / Przegląd forum-czyli same pożyteczne linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

w uwagi wklejasz sobie:

Maks/dop masa całkowita (F1/F2) ….. x/x [kg] Maks/dop ładowność (-/-) ….. x/x [kg] Maks/dop masa całkowita zespołu pojazdów (-/F3) ….. x/x [kg] Masa własna (G) ….. x [kg] Maks/dop masa przyczepy z hamulcem (O1/-) ….. x/x [kg] Rozstaw osi (-) ….. x [m] Maks masa przyczepy bez hamulca (O2) ….. x [kg] Maks/dop nacisk osi (-/-) ….. x/x [kN] Liczba osi/kół (L/-) ….. x/x [szt] Liczba miejsc do siedzenia/stania/leżenia (S1/S2/-) ….. x/x/x [szt] Pojemność silnika (P1) ….. x [cm3] Rok produkcji (-) ….. x [r] Maks moc silnika/przy obrotach (P2/-) ….. x/x [kW/obr] Rodzaj paliwa (P3) ….. x Stosunek mocy do ciężaru (Q) ….. x [kw/kg] Rodzaj/podrodzaj/przeznaczenie pojazdu (-/-/-) ….. x/x/x Kolor (-) ….. x

Mam taką regułę w edytorze (np OpenOffice), wypełniam i robię kopiuj/wklej do uwag badania

A ja mam taki fajny program, że edytuje mi to w uwagach z krateczkami na wpisanie danych następnie naciskam kopiuj i już mam w uwagach dane które chce - możliwość wyboru danych potrzebnych :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki fajny program, że edytuje mi to w uwagach

 

Stacja też ma tą opcję, ale ja jestem nadgorliwy i chciałem więcej danych. Dlatego zapisałem sobie w edytorze i kopiuj/wklej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Podepnę się:

 

Klient przywiózł przyczepkę lekką z zagranicy, nr ramy pięciocyfrowy, rok produkcji 2010r, czy taki pojazd podlega pod warunki techniczne w sensie VIN'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się:

 

Klient przywiózł przyczepkę lekką z zagranicy, nr ramy pięciocyfrowy, rok produkcji 2010r, czy taki pojazd podlega pod warunki techniczne w sensie VIN'u ?

Podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi o pojeździe samochodowym, czy przyczepa lekka to pojazd samochodowy ?

 

WK chce badanie na ustalenie danych zapewne, czy w przypadku badania dodatkowego mogę takie dane do rejestracji ustalić dla takiej przyczepki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście są dwie:

1.Jest to taki zagraniczny SAM, czy SAM z zagranicy

2.ma nadany i wybity numer nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

8)

 

[ Dodano: 15-04-2013, 20:16 ]

Przepis mówi o pojeździe samochodowym, czy przyczepa lekka to pojazd samochodowy ?

 

DzU 32 Dział III

§ 6. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to pojazd samochodowy i przyczepę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 6. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to pojazd samochodowy i przyczepę. :)

 

No tak - ale można dwojako rozumieć "przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami" - albo jako z pojazdem wolnobieżnym i ciągnikiem rolniczym albo jako z wszystkimi pojazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale można dwojako rozumieć "przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami" - albo jako z pojazdem wolnobieżnym i ciągnikiem rolniczym albo jako z wszystkimi pojazdami.

 

Dokładnie o to mi chodziło.

Choć przepis mówiący o zwolnieniu z obowiązku w przypadku nr nadanych wg odrębnych przepisów tez może mieć zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale można dwojako rozumieć "przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami" - albo jako z pojazdem wolnobieżnym i ciągnikiem rolniczym albo jako z wszystkimi pojazdami.

Jednak to nie da się już rozumieć dwojako:

2. Przepisy /par.11/ ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi o pojeździe samochodowym, czy przyczepa lekka to pojazd samochodowy ?

 

WK chce badanie na ustalenie danych zapewne, czy w przypadku badania dodatkowego mogę takie dane do rejestracji ustalić dla takiej przyczepki ?

ustal dane i wyślij klienta do wk. a wk niech ja dopuszcza do ru chu albo nie . :-D

i pytanie czy za granicą że tak powiem sa przyczepy marki SAM? czyli że Niemiec robi sobie pezyczepkę marki SAM?albo francuz czy anglik ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że Niemiec robi sobie pezyczepkę marki SAM?albo francuz czy anglik ? :)

 

Niemiec na pewno - marka to chyba jego nazwisko, a model EIGENBAU albo na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jest to taki zagraniczny SAM, czy SAM z zagranicy

2.ma nadany i wybity numer nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

8)

 

pytanie czy za granicą że tak powiem sa przyczepy marki SAM?

 

Niemiec na pewno - marka to chyba jego nazwisko, a model EIGENBAU albo na odwrót.

 

A gdzie wyście wyczytali, że koledze chodzi o SAM-a? Bo ani słowem o tym nie wspomniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.