Skocz do zawartości

Rodzaj nadwozia Corsa D 2011r.


zulus1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam auto sprowadzone z Francji.W dowodzie rejestracyjnym jest wpis : rodzaj nadwozia AF czyli wielozadaniowy.Czy mogę tak wpisać w DIP?Czy Hatchback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hmm bij zabij nie widzę takiego punktu w DIPie..

Wniosek z tego taki, że albo nasz DIP nie wszedł jeszcze do Unii, albo stare kraje Unii nigdy w niej nie były,,,

Zresztą ja zawsze uważałem, że ta Unia jeszcze długo nie będzie Unią a potem wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bij zabij nie widzę takiego punktu w DIPie...albo slepy jestem, albo czegoś nie wiem, to douczę się.

DIP punkt 9

 

C. DEFINICJE RODZAJU NADWOZIA

Kod Nazwa Definicja

AA kareta (sedan) wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.1., z włączeniem pojazdów o więcej niż czterech szybach bocznych

AB hatchback kareta (AA) z podnoszonymi drzwiami z tyłu nadwozia

AC kombi wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.4.

AD coupe wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.5.

AE kabriolet wg normy ISO 3833 -1977, określenie 3.1.1.6.

AF wielozadaniowe

 

 

Rodzaj pojazdu 03 samochód osobowy

 

Podrodzaj pojazdu

01 kareta (sedan)

02 hatchback

03 kombi

04 coupe

05 kabriolet

06 wielozadaniowy

07 van

08 terenowy

99 inny*

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to sam.ciężarowy to nie może być hatchback,a jeżeli osobowy to na odwrót,nie może być wielozadaniowy.

Zajrzyj do Dz.Ustaw nr 192 poz. 1878 załącznik nr 4

Sory ,pomyłka osobowy może być wielozadaniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to sam.ciężarowy to nie może być hatchback,a jeżeli osobowy to na odwrót,nie może być wielozadaniowy.

I tu się mylisz, dopóki mowa o DR-ach zagranicznych, u nich osobowy często jest AF, natomiast hatchback-a jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się mylisz, dopóki mowa o DR-ach zagranicznych, u nich osobowy często jest AF, natomiast hatchback-a jeszcze nie spotkałem

JANUSZ jesteś tak szybki że niezdążyłem napisać sprostowania a twój post już mnie wyprostował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do Dz.Ustaw nr 192 poz. 1878 załącznik nr 4
to już nie aktualne :!:

 

Dz. U. 2010 nr 36 poz. 182

§1. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 oraz z 2009 r. Nr 121, poz. 1003) wprowadza się następujące zmiany:

 

6) w załączniku nr 4 do rozporządzenia:

 

a) tabela nr 1 "Rodzaje i podrodzaje pojazdów" otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego rozporządzenia,

 

b) tabela nr 4 "Przeznaczenia pojazdów używanych do określonych celów" otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 3 do niniejszego rozporządzenia.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

Zajrzyj do Dz.Ustaw nr 192 poz. 1878 załącznik nr 4

to już nie aktualne

Wiedziałem że dwonią tylko niewiedziałem w jakim kościele :o

Dzięki za podanie namiarów na Dz. U.

Już sobie wydrukowałem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. 2010 nr 36 poz. 182

§1. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 oraz z 2009 r. Nr 121, poz. 1003) wprowadza się następujące zmiany:

 

6) w załączniku nr 4 do rozporządzenia:

 

a) tabela nr 1 "Rodzaje i podrodzaje pojazdów" otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego rozporządzenia,

 

b) tabela nr 4 "Przeznaczenia pojazdów używanych do określonych celów" otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 3 do niniejszego rozporządzenia.

 

a tam w/g nowej klasyfikacji pojazdów, i osobowy i ciężarowy mogą być zarówno VAN-em jak i wielozadaniowym :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.