Skocz do zawartości

Brak numeru VIN w sprowadzonym aucie


Nix2

Rekomendowane odpowiedzi

A więc powyższa procedura jest nieważna i zostaje ministerstwo

 

No jak nie ma to tak tylko odstępstwo a ile się czeka na odpowiedź z ministerstwa to nie wiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj, WK skierował na nabicie nr ramy, bez żadnego rzeczoznawcy.

 

Dziwne to postępowanie. Stoi ono w jawnej sprzeczności z Art. 66a.3 PRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu , robiłem odstępstwo (w swoim samochodzie).

Chodziło o brak nr silnika - wtedy był potrzebny.

Trwało to ok. 1.5 miesiąca.

Tyle , że u Ciebie jest brak VIN - sądzę że w kraju poprzedniej rejestracji VIN też był wymagany.

Dziwny temat......

W Niemczech bez VIN ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj, WK skierował na nabicie nr ramy, bez żadnego rzeczoznawcy.

 

Dziwne to postępowanie. Stoi ono w jawnej sprzeczności z Art. 66a.3 PRD

Jaką Ty widzisz sprzeczność , gdzie w Art. 66a.3 PRD , jest mowa o rzeczoznawcy.

Parę lat temu , robiłem odstępstwo (w swoim samochodzie).

Chodziło o brak nr silnika - wtedy był potrzebny.

Trwało to ok. 1.5 miesiąca.

Tyle , że u Ciebie jest brak VIN - sądzę że w kraju poprzedniej rejestracji VIN też był wymagany.

Dziwny temat......

W Niemczech bez VIN ::?

Odstępstwem z MI , może być pozwolenie na nabicie nr , może za granicą została wymieniona rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką Ty widzisz sprzeczność , gdzie w Art. 66a.3 PRD , jest mowa o rzeczoznawcy.

 

Art.66a.3. Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, powinny być potwierdzone pisemną

opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole

numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania albo wskazywać na brak

oryginalnie umieszczonej cechy identyfikacyjnej.

 

To jest sprzeczność o której pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma nadany nr VIN - tylko tyle, że fizycznie na pojeździe umieszczony jest jedynie na tabliczce znamionowej - i to narusza nasze warunki techniczne. Proszę nie upraszczać tej sytuacji do postaci, że "pojazd za granicą był bez nr VIN".

 

Oczywiście opinia rzeczoznawcy jest niezbędna.

 

No ale to tyczy się nabijania numerów. Jak brak to tylko odstępstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat......

W Niemczech bez VIN ::?

 

Faktycznie dziwne, tym bardziej że TIV niemiecki był do 08.2012 a więc "świeży"- widocznie oni jednak numeru nie sprawdzali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne, tym bardziej że TIV niemiecki był do 08.2012 a więc "świeży"- widocznie oni jednak numeru nie sprawdzali...

 

Pocztowcy :x:):-D:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eborg napisał/a:

 

Dziwny temat......

W Niemczech bez VIN ::?

 

 

Faktycznie dziwne, tym bardziej że TIV niemiecki był do 08.2012 a więc "świeży"- widocznie oni jednak numeru nie sprawdzali...

 

Powtarzam

Pojazd ma nadany nr VIN - tylko tyle, że fizycznie na pojeździe umieszczony jest jedynie na tabliczce znamionowej - i to narusza nasze warunki techniczne. Proszę nie upraszczać tej sytuacji do postaci, że "pojazd za granicą był bez nr VIN".

 

Z tego co wiem w wielu krajach nr na TZ wystarczy, więc o czym ta dyskusja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta uparł się jednak że tabliczka to tylko tabliczka i można ją przynitować wszędzie, VIN bity na ramie jest w sposób absolutnie trwały i stąd jego wymagalność.

W sumie racja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ma rację ten POLSKI diagnosta. W Niemczech może i to wystarczyło. Tu nie. Ale to nie znaczy, że za granica pojazd przechodził badania nierzetelnie. Po prostu tam widocznie nie jest to wymagane. Sprawa była już "maglowana" w przypadku pojazdów z USA, bo tam jest podobnie (VIN tylko na TZ + ewentualnie podszybie) - poszukaj sobie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy w EU nie powinno być to ujednolicone?

 

Ja tam nie wiem... Ale wiem np. że w Niemczech zarejestrujesz Anglika, a w Polsce ciągle nie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.