Skocz do zawartości

Rozp. ws zakresu i sposobu przeprow bad tech(DzU 2012p996)


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na mocy rozporządzenia diagnosta ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny za niezgodność cech identyfikacyjnych. Dopiero przed sądem może się bronić.

 

To najpierw ktoś przed sąd musiałby taka sprawę doprowadzić. :cool:

Prędzej można by się narazić na zarzut przeprowadzania BT niezgodnie z przepisami.

Ale i tak nie uważam żeby dla potrzeb BT rozstrzygać te dylematy " o wyższości ustawy nad rozporządzeniem"

Tym bardziej, że zapis w tym rozporządzeniu jednoznacznie określa sposób postępowania w przypadku niezgodności VIN-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    66

  • Psuj

    47

  • mirek.g

    42

  • michal_k

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak to przeczytałem to twierdzę że nadal przepisy w naszym kraju układają osoby nie mające pojęcia jak to jest w praktyce. Jak wygląda faktyczna praca diagnosty samochodowego.

To po co były te "niby" konsultacje społeczne skoro i tak jest tyle nieścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym kraju układają osoby nie mające pojęcia jak to jest w praktyce

Ale premie nagrody i takie tam się należą i to pewnie nie małe.

Im więcej urzędników tym trudniejsze życie obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem pytanie które pozostało bez odpowiedzi ,teraz pogłówkujcie o co chodzi z tym zapisem

 

Ono miało odpowiedź tylko ktoś go nie usłyszał.

 

Milczenie jest złotem. I odpowiedź przemilczano hehe

 

A co mamy powiedzieć. Wprowadzono obligatoryjnie prowadzenie rejestru w formie elektronicznej a teraz wprowadza się rejestr fakultatywnie w formie elektronicznej.

Jednocześnie dopuszcza się archiwizacje rejestru WYŁĄCZNIE w formie teleinformatycznej. Ja już nie wspominam o teletransmisji BTP do CEPIK co 3 dni czy tworzeniu sprawozdania z opłat ewidencyjnych albo wpisie usterek o treści jak w 996.

 

I co tu komentować jak jest to kolejny przykład sprzeczności wewnątrz tego samego rozporządzenia. Albo za dużo ludzi wpływa na treść rozporządzenia albo nikt tego nie czyta przed drukiem. A gdzie jest centrum legislacyjne MTBIGM skoro jest także wykroczenie poza uprawnienia ustawowe jak w zatrzymaniu dow. rej. za VIN.

 

I po co ja to wyjaśniam.

 

Wystarczyło by: "odpowiedź już była." :x

PRZEMILCZELIŚMY hehe :x

 

proponuję pisać :

UD - Xoo

UI - oXo

USZ - ooX

UD + UI - XXo

itd ...

 

No następne pozostało niedwuznacznie:

UD+UI+USZ - XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§2.1 3 a)stanu technicznego ogumeinia, w tym prawidłowości doboru obciążenia, prędkości i przeznaczenia właściwego dla danego typu pojazdu,

 

Może jestem niewyspany ale chyba im o nośność chodziło no chyba, że mamy robić także za inspektorów ITD - rozkład ładunku na pace. :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mamy powiedzieć.

No to ja napiszę to co usłyszałem na konferencji ITS.

Przy takim zapisie jaki był rozporządzenie musiałoby iść do Ministerstwa Cyfryzacji ,musieliby określić warunki dla programu i ogłosić przetarg na program i mielibyśmy jeden program dla wszystkich. Zapisem jaki teraz jest tego uniknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Polacy normalnie to mają we krwi: jak by tu ominąć prawo by było jako tako legalnie patrząc przykładem od góry. Znaczy na stacji obowiązku komputera nie ma, obowiązku programu nie ma, ale obowiązek archiwizacji elektronicznej jest, obowiązek teletransmisji danych do CEPIK też jest. Niby jak to zrobić bez komputera i oprogramowania? Dobrze, że autorzy wpadli na pomysł by hasła wprowadzić przy loginach a każde nowe badanie miało nowy numer. :x Ja też zwalam swoje wypowiedzi na niewyspanie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z § 6. 1

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia.

 

1. Czy ktoś wie "ma przecieki" w jakiej formie diagnosta ma informować klienta o usterkach? Czy wystarczy ustnie poinformować ?

2. Co będzie gdy za brak jednego światła stop ( UD ) wynik badania pozytywny a klient w krótkim czasie zostanie zatrzymany i policja zabierze mu DR za brak jednego stopu.

Pytanie główne: Czy nadal w WK będą prowadzane statystyki SKP których DR pojazdów u nich przebadanych zatrzymywane są krótko po badaniu? W moim odczuciu prowadzenie tych statystyk od 8 października straci sens !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co będzie gdy za brak jednego światła stop ( UD ) wynik badania pozytywny a klient w krótkim czasie zostanie zatrzymany i policja zabierze mu DR za brak jednego stopu.

 

W moim mniemaniu klient ma po wyjeździe ze stacji z wiedzą o usterkach drobnych je jak najszybciej usunąć. UD nie powstała po to żeby klient zlewał sprawę "bo za rok też przejdzie" tylko ma to naprawić. Jak nie i straci DR na drodze jego problem i brak litości na badaniu dodatkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co będzie gdy za brak jednego światła stop ( UD ) wynik badania pozytywny a klient w krótkim czasie zostanie zatrzymany i policja zabierze mu DR za brak jednego stopu.

 

Wszystko ociera się o to co poruszył kolega Brodaty (m.in. za co można, a za co trzeba, a za co nie wolno zatrzymać DR i kto może to zrobić). Policjant ma zatrzymać właścicielowi DR i zakazać dalszej jazdy - to samo wg PoRD ma zrobić SKP. To jest wręcz obowiązek. A tu nagle wychodzi, że Minister rozporządzeniem uchyla obowiązek ustawowy. Tym samym policjant nadal za brak stopu DR nam zabierze, a SKP nie tylko, że nie zabierze, to nawet da pozytywne badanie... Sytuacja robi się kuriozalna!!

 

Nawet badanie dodatkowe zaczyna tu tracić sens. Bo teraz tak - byłem na OBT. Wynik pozytywny, pomimo, że nie mam światła STOP. OK - prosto z SKP jadę do warsztatu na wymianę światła... Ale po drodze Policja zabiera mi DR... I co dalej? Ano wizyta na SKP. I choć przed chwilą byłem na OBT i było OK, to teraz dodatkowego nie przejdę, jeśli nie będę miał tego STOPu - tak? :)

 

[ Dodano: 13-09-2012, 11:06 ]

Psuj - ale Policja nie ma czegoś takiego jak stopniowanie usterek. Dla nich brak światła to brak. Nie ważne czy przepaliło się dziś, wczoraj, czy rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia.

ciekawie to bedzie na kontroli :lol: Ja informuje i "P",,Kontrolujacy -za tą usterkę to wynik negatywny......itd 8)

klient ma po wyjeździe ze stacji z wiedzą o usterkach drobnych .... ....i nie po to żeby zlewał sprawę, tylko ma to naprawić.

wzór niemiecki

 

[ Dodano: 13-09-2012, 11:21 ]

prosto z SKP jadę do warsztatu na wymianę światła... Ale po drodze Policja zabiera mi DR..

Po prostu pech :-D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pech :-D:P

 

Pech pechem - Ty mi powiedz, czy jak od razu do Ciebie zawrócę na badanie, żeby odebrać ten DR to... No właśnie... Jakie - nadal bez tego stopu - dostanę od Ciebie badanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak wpisu "gaz" - UD. Ale do badania gazu wymagamy chyba wtedy papierów od zakładu montujacego i kasujemy 162zł :/

Zanim sie oswoimy z tymi przepisami w życie wejdą nowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostanę od Ciebie

 

Hmmmmmmmmmmmm :P

 

awrócę na badanie, żeby odebrać ten DR to... No właśnie... Jakie

 

Dodatkowe .Naprawie Ci ten STOP 'gratis :x

Takie dziwne te przepisy wymyslaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak wpisu "gaz" - UD. Ale do badania gazu wymagamy chyba wtedy papierów od zakładu montujacego i kasujemy 162zł :/

Tylko po co, skoro mamy wyraźnie wymagać protokołu TDT na zbiornik ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co będzie z okresowym po raz pierwszy bez tablic?

Jeśli to przeoczenie to będą kolejne odpowiedzi na pytania MI, a jeśli celowe znaczy dla kasy to czasówki na badania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co będzie z okresowym po raz pierwszy bez tablic?

 

 

Myślę,że będzie bez zmian,czyli tzw. pierwsze bez tablic.Pamiętacie ostatni zamęt po zmianie przepisów i można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że będzie bez zmian,czyli tzw. pierwsze bez tablic.Pamiętacie ostatni zamęt po zmianie przepisów i można.

 

Ale w poprzednim rozporządzeniu nie było, że brak tablic/cy skutkuje N, a w tym jest czarno na białym.

 

Kończy się era "pierwszych" bez tablic i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.