Skocz do zawartości

Auto sprowadzone z gazem


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak to jest, że auto sprowadzone z zagranicy zasilane gazem /potwierdzenie w Briefie/ z zamontowanym polskim zbiornikiem gazu na co jest potwierdzenie TDT, potwierdzone badaniem okresowym + gaz zostaje cofnięte z WK bo brak wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji. Pani w WK żąda takich samych dokumentów jaby to był pojazd przystosowywany w Polsce. Jak to ugryźć i czy u Was też tak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem takiego przypadku.

Jeśli pojazd sprowadzony posiadał polskie badanie zbiornika (TDT),

to nie było nigdy problemu.

U Ciebie ponadto jest zapis w Briefie.......

Czyżby nadgorliwość....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam , że jak miałem problem I-wszy raz, to dzwoniłem do WK.

Pani powiedziała mi , że jeśli ma dozór z TDT, to oni to uznają.

Od tamtej pory tak robię - niekoniecznie dobrze - i zwrotów nie miałem..... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtej pory tak robię - niekoniecznie dobrze - i zwrotów nie miałem....

 

No cóż życie.Ps, Było o tym w "słynnych" 27 odpowiedziach.Odp. nr. 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niech klient zmieni okienko, może się uda, recepty innej nie widzę :twisted:

 

To jest najlepsza rada. Jak jest wpis o gazie w briefie to nie powinno być problemu przy rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety klient był obsługiwany przez dwie starsze panie bo chyba jedna nie dałaby rady sama rozgryźć tak zawiłej sprawy :) . Ale dla samego papierka poprosił osobę montującą zbiornik gazu o wystawienie faktury i homo na montaż instalacji. Absurd, urzędnik państwowy nakłania do łamania prawa, kombinatorstwa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy jak wg Was jest teraz z autem sprowadzonym z gazem bez wpisu GAZ w zagranicznym DR.W świetle obowiązujących obecnie przepisów jest to UD .Czy wymagamy tylko dozór na zbiornik i wynik P ? Chyba tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wg Was jest teraz z autem sprowadzonym z gazem bez wpisu GAZ w zagranicznym DR

 

W zasadzie P bo brak adnotacji w DR to UD choć nie wiem na jakiej podstawie wpiszą zasilanie gazem do polskiego DR jak nie ma wyciągu i faktury za montaż i nawet adnotacji w zagranicznym DR :razz: Już dawno mówiłem że teraz można zakładać "lewe" instalacje byle tylko zbiornik miał dozór :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No k.... , a na jakiej podstawie tam wpisano że gaz?

 

Ale o co pytasz? W grę wchodzi wiele państw - w tym takie, w których paliwa w ogóle nie podaje się w DR. Skąd nam wiedzieć na jakiej podstawie tam wpisują GAZ? Może na żadnej? Po prostu na wniosek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś dyrektywa regulująca sposób i tryb dokonywania wpisów do dowodów rejestracyjnych adnotacji o zasilaniu gazem?? Ja nie znam. Ale jak ktoś zna to słucham.

 

Taki dowód z Hiszpanii w ogóle nie ma informacji o zasilaniu - i co??

Starsze dowody z innych krajów również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie sobie klient latał z papierami żeby go w Polsce zarejestrować.

a z jakimi papierami ma biegać?

Ma mieć:

Wyciąg ze św.homo. sposobu montażu instalacji przystosowujacej dany typ pojazdu do zasilania gazem

Będzie biegał po papiery ,a nie z papierami :P po zakładach montujących ins.gaz. by dostać homo :-D

 

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydzialy/wydzial-komunikacji,20/dokonanie-adnotacji-o-przystosowaniu-pojazdu-do-zasilania-gazem,1938/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.