Skocz do zawartości

OKRESOWE L + GAZ


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • waldorff

    33

  • Psuj

    29

  • JANUSZ60

    15

  • skpauto

    14

aucz sie w sposób kulturalny porozumiewać a i też przeczytać sobie ustawę i rozporzadzenie.

 

Podaj podstawę prawną i tyle. Nic więcej.

Proponuje abyście zapoznali się z brzmieniem ustawy w omawianym zakresie na podstawie, której badanie na gaz nigdy nie podlegało badaniom okresowym.

Dz.U. 2003 nr 58 poz. 515

Art. 81.4. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki „SAM”, pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.
8. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 2 i 3, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega również pojazd:

2) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, oraz z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem;

I na tej podstawie wydano rozporządzenie, w którym uznano, że pojazd zasilany gazem podlega dodatkowemu badaniu technicznemu niezależnie od badania okresowego, które nazwano

12. SPECJALISTYCZNE BADANIE POJAZDU PRZYSTOSOWANEGO DO ZASILANIA GAZEM.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20032272250

Przyrównaj sobie aktualną ustawę prawo o ruchu drogowym i wskaż kolegom, jakie tam nastąpiły zmiany, że obecnie uważasz, że to nie jest badanie dodatkowe czy też specjalistyczne a jest to badanie okresowe.

Art. 81.6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przy-czepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki „SAM”, pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.
11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

3) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem;

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051080908

 

Instalacja do zasinia gazem była i jest badaniem dodatkowym wyłączona jedynie z pod rygorów art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, ustawy i podlega corocznym badaniom technicznym a nie badaniom okresowym. Tym samym badaniom podlegają pojazdy wyszczególnione w art.81 .11.

4), 8), 9). i właśnie te pojazdy podlegają corocznym badaniom technicznym a nie okresowym. Ja dostrzegam zasadniczą różnicę w wyznaczaniu terminów, która jest związane z badaniami okresowymi.

http://www.sdsforum.home.pl/viewtopic.php?p=4296#4296

Rozporządzenie w większości dostosowało się do przepisów unijnych. Sposób określania usterek wymusił w sposób zdecydowany rozdzielnie badań na okresowe i dodatkowe. Pozytywny wynik badania okresowego skutkuje wpisem w DR i wyznaczeniem terminu następnego badania.

Wynik badania dodatkowego powinien być określony w zaświadczeniu, ale przy skreśleniu pozycji 1i 2 nie ma żadnego znaczenia.

 

Zwracam się do zwolenników łączenia badań okresowych z dodatkowym o rozwiązanie w następującej sytuacji.

1.Wynik badania okresowego jest pozytywny natomiast nie spełnia warunków TAXI.

- wystawiamy zaświadczenie na tą okoliczność z badania dodatkowego czy też z badania okresowego.

- z bania okresowego z wynikiem negatywnym, bo nie spełnił warunków dodatkowych?

- z badania dodatkowego, które zostało ujęte w rejestrze pod jedynym numerem z badania okresowego.

 

Czy w tej sytuacji pojazd nie może być używany dla celów prywatnych, proszę o podanie powodów wyłączenia tego pojazdy z ruchu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w DR posiada wpis TAXI -wychodzę z założenia, że jeśli posiada ten wpis , to wszystkie elementy (wyróżniające go jako TAXI) , też ma mieć sprawne.

Tak sobie kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja do zasinia gazem była i jest badaniem dodatkowym wyłączona jedynie z pod rygorów art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, ustawy i podlega corocznym badaniom technicznym a nie badaniom okresowym.

 

Bardzo ciekawe. Jak rozumiem motocykl marki SAM podlega wyłącznie badaniom dodatkowym? A jaki przepis normuje zakres takiego badania? Żaden.

 

Przecież coroczne badanie techniczne to nic innego jak badanie okresowe. Nie ma dodatkowego badania na gaz, ani określonych terminów ważności badań dodatkowych.

 

Zauważ też, że sama nazwa "badanie okresowe" wskazuje na to, że co jakiś okres się je powtarza.

 

Dlatego uważam, że absolutnie nie masz racji i pojazd wymieniony w art. 81 ust. 6 zasilany gazem (a także np. marki SAM) podlega corocznemu badaniu okresowemu, w skład którego wchodzi sprawdzenie warunków dla gazu i nie jest to żadne badanie dodatkowe. Badania dodatkowe wymienione są w art. 81 ust. 11 oraz można do nich zaliczyć jeszcze badanie, o którym mowa w art. 71 ust. 4.

 

[ Dodano: 11-10-2012, 15:48 ]

Praktyk już wcześniej podał podstawę. Ustawa w art.81 ustala dwa i tylko dwa rodzaje badań - badanie okresowe + szereg badań dodatkowych. Art.81.2. Rozdział ten jest bardzo wyraźny.

 

No właśnie nie podał podstawy na dodatkowe badanie pojazdu zasilanego gazem. Nie podał też żadnej podstawy na rzekome terminy badań dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w DR posiada wpis TAXI -wychodzę z założenia, że jeśli posiada ten wpis , to wszystkie elementy (wyróżniające go jako TAXI) , też ma mieć sprawne.

Tak sobie kombinuję.

 

Też tak uważam, a jak ma wpis w DR TAXI i nie spełnia warunków to wynik OBT N i nie ma co rozgraniczać OBT i DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma wpis w DR TAXI i nie spełnia warunków to wynik OBT N i nie ma co rozgraniczać OBT i DBT.

Jestem za.

Zgoda ale opłata za okresowe i dodatkowe, bo Taxi nie jest ujęte w paragrafach dot.sprawdzenia dodatkowych warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

do " praktyka"

szanowny kolego, w przypadku który podałeś jest sprawa prosta, jeżeli taxi przyjechało na obt

to ja wykonuję zakres okresowego i zakres dodatkowego, jeżeli wszystko jest ok to P i wpis do DR jeżeli usterki w zakresie okresowego wiadomo N, jeżeli w zakresie dodatkowego też N na całość a jak klient chce używać pojazdu do celów prywatnych to niech zrezygnuje z taxi, w takim przypadku wystawiłbym za zakres okresowego zaświadczenie z wynikiem P na odwrocie po usunięciu oznak Taxi napisałbym że pojazd nie spełnia wymogów Taxi, po skreśleniu adnotacji o taxi w DR przez Wydz Kom. , dostaje wpis P do DR. tyle zawiłości a proste jak drut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież coroczne badanie techniczne to nic innego jak badanie okresowe. Nie ma dodatkowego badania na gaz, ani określonych terminów ważności badań dodatkowych.

 

Zauważ też, że sama nazwa "badanie okresowe" wskazuje na to, że co jakiś okres się je powtarza.

 

Zauważ że to co napisałeś to jest genialne , absolutnie genialne i rzadko kto tak potrafi to wymyśleć. Musisz nad tym więcej popracować i masz zagwarantowane miejsce w tworzeniu przepisów. Jak już nie w tworzeniu to przynajmniej w ich interpretowaniu? Po prostu jestem zaskoczony tak genialnym rozwiązaniem.

 

Jeszcze nie tak dawno temu pod żądami wspomnianej ustawy robiłem badania dodatkowe na gaz i na tej podstawie wydawałem zaświadczenie z badania dodatkowego na gaz. Kasowałem też za badanie dodatkowe. Na podstawie tego zaświadczenia z badania dodatkowego na gaz, WK dokonywał wpisu „GAZ” do DR.

No ale co tam oni się na tym nie znali nie znali stosownej interpretacji którą nam zaprezentował "michal_k"

 

Zaledwie parę miesięcy temu policja skierowała na badania dodatkowe pojazd w związku z podejrzeniem nieszczelności w instalacji gazowej. No ja mu wykonałem badanie dodatkowe, zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i na tej podstawie WK wydał mu DR.

 

Na pewno w naszym WK jak i innych o tych rewelacyjnych interpretacjach nic nie wiedzieli.

 

Według "michal_k" , diagnosta będzie musiał pozbawić właściciela ważności dotychczasowych badań okresowych i wykonać badanie okresowe z gazem z wyznaczeniem nowego terminu. No cóż nie każdy uważa, że mamy zamożnie i głupie społeczeństwo, aby wyłudzić od klienta nienależne pieniądze. Diagnosta nie tylko sprawdzi gaz, ale musi dokonać okresowego badania pojazdu, tak wynika z wyjaśnień Michała. :lol: No proszę, jakie to proste.

Bardzo przepraszam, ale musiałem zastosować łopatologię, bo ustawa to za słaby argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny diagnosto praktyk

 

może michał nieco nieprecyzyjnie się wyraził,tak ja to odebrałem, Ty widać inaczej, owszem jest samo badanie dodatkowe gazu i przykład tego podałeś, ale kolego w takim przypadku wystawiasz zaświadczenie i w wyniku badania zaznaczasz "bez oceny" na odwrocie wpisujesz

"ustała przyczyna zatrzymania DR" i na tym koniec ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno temu pod żądami wspomnianej ustawy robiłem badania dodatkowe na gaz i na tej podstawie wydawałem zaświadczenie z badania dodatkowego na gaz. Kasowałem też za badanie dodatkowe. Na podstawie tego zaświadczenia z badania dodatkowego na gaz, WK dokonywał wpisu „GAZ” do DR.

No ale co tam oni się na tym nie znali nie znali stosownej interpretacji którą nam zaprezentował "michal_k"

 

Wiesz w ogóle na podstawie jakich dokumentów dokonuje się wpisu gazu w DR? Na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji i faktury za montaż ;) A zauważyłeś może, że montaż instalacji gazowej jest wyłączony z katalogu badań dodatkowych (art. 81 ust. 11 pkt 3 PORD)? Więc może podasz jednak podstawę prawną "badania dodatkowego na gaz, które uprawnia do wpisu w DR"?

 

Zaledwie parę miesięcy temu policja skierowała na badania dodatkowe pojazd w związku z podejrzeniem nieszczelności w instalacji gazowej. No ja mu wykonałem badanie dodatkowe, zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i na tej podstawie WK wydał mu DR.
To było badanie dodatkowe z art. 81 ust. 11 pkt 1, czyli pojazdu, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu lub naruszał wymagania ochrony środowiska. Rozumiem, że również nie dotarło do Ciebie, że to badanie nie ma wyniku pozytywnego ani negatywnego, gdyż skreśla się P i N?

 

Nadal nie odpowiedziałeś mi jaki to termin mają badania dodatkowe.

 

A co z badaniami okresowymi motocykla marki SAM? Według Ciebie nie podlega on okresowym tylko corocznym badaniom. Podaj proszę rozporządzenie, które mówi jak te "coroczne badania" wykonywać, jaki jest ich zakres i jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też pobieram za taxi czy L przy okresowym,jeżeli pojazd przyjeżdza na badanie i niespełnia warunków taxi to jak można mu dać P jak kolega PRAKTYK opisuje wynika to z zakresu badania i prawa ruchu drogowego że taki pojazd podlega co rocznym sprawdzeniu czy spełnia dodatkowe warunki ,konkurencja robi za 98 i jeszcze myjnia gratis .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ogóle na podstawie jakich dokumentów dokonuje się wpisu gazu w DR?

WIEM. A wiesz w ogóle na podstawie jakich dokumentów DOKONYWAŁO SIĘ uprzednio wpisu ” GAZ” w DR?

To było badanie dodatkowe z art. 81 ust. 11 pkt 1, czyli pojazdu, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu lub naruszał wymagania ochrony środowiska.

To była podstawa skierowania pojazdu na badania I ZTEGO NIE WYNIKA, Z JAKIEGO ZAKRESU NALEŻY WYKONAĆ SPRAWDZENIE CZY USTERKI ZOSTAŁY USUNIETE. To taka subtelna różnica, o której wie każdy diagnosta.

Rozumiem, że również nie dotarło do Ciebie, że to badanie nie ma wyniku pozytywnego ani negatywnego, gdyż skreśla się P i N?

Ale do Ciebie nie dotarło, że szanujący się urzędnik na podstawie takiego zaświadczenia nie powinien wydać DR, nie wiedziałeś o tym?

Art. 71. 2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

Wydając DR uprzednio zatrzymany przez policje dopuściłeś pojazd do ruchu nie wiedząc czy spełnia warunki określone w art.66.

Dz. U. nr 137 poz. 0968 Rozdział 1 Przepisy ogólne § 1. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

12) zaświadczeniu o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu - rozumie się przez to zaświadczenie z badania technicznego pojazdu wraz z wymaganymi załącznikami, określone w przepisach w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach, potwierdzające pozytywny wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ustawy;

Wydałeś DR, mimo że z zaświadczenia nie wynikało ze badanie zostało zakończone z wynikiem pozytywnym, co z Ciebie za urzędnik.

Jaki termin maja badania dodatkowe jest zapisane w ustawie i w każdym dotychczasowym rozporządzeniu w sposób szczegółowy jest opisane jak je wykonywać. Trudno to jednak Tobie wytłumaczyć, bo nie jesteś diagnostą.

Żadnych badań okresowych marki SAM nie przeprowadzam i nie radzę to innym. Przeczytaj sobie to, co napisał B. Maćkowski w tym temacie.

Niestety dalszej dyskusji z Tobą nie przewiduje z tego względu, że jakoś tępo się edukujesz a ja wolę przeznaczyć czas na pożyteczniejszą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalszej dyskusji z Tobą nie przewiduje z tego względu, że jakoś tępo się edukujesz a ja wolę przeznaczyć czas na pożyteczniejszą dyskusję.

 

Ja również nie zamierzam z Tobą dyskutować, gdyż merytoryczną dyskusję można prowadzić z kimś, kto rozumie co się pisze i kto ma elementarną wiedzę dotyczącą przepisów. Namawiasz do łamania prawa przez diagnostów, a to już w ogóle nie wymaga komentarza. Pozdrawiam.

 

Jaki termin maja badania dodatkowe jest zapisane w ustawie

 

Jeśli możesz - zacytuj odpowiedni art. z PORD. Postawię piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno temu pod żądami wspomnianej ustawy robiłem badania dodatkowe na gaz i na tej podstawie wydawałem zaświadczenie z badania dodatkowego na gaz.

Po co?

Czy miał zabrany dowód za to? Po co dodatkowe na gaz?

A może na podstawie twojego zaświadczenia WK dokonał wpisu do DR?

Powiem tak.

WK dokonuje wpisu GAZ do DR nie na podstawie zaświadczenia (też może) z SKP lecz na podstawie dokumentów homologacyjnych na instalacje które przedstawi klient bezpośrednio w WK i na podstawie oświadczenia że założył GAZ.

Na podstawie tego zaświadczenia z badania dodatkowego na gaz, WK dokonywał wpisu „GAZ” do DR.

Dokonali wpisu bo był kwit z SKP i nie ma się co dziwić?

Zaledwie parę miesięcy temu policja skierowała na badania dodatkowe pojazd w związku z podejrzeniem nieszczelności w instalacji gazowej. No ja mu wykonałem badanie dodatkowe, zaświadczenie z wynikiem pozytywnym i na tej podstawie WK wydał mu DR.

No nie mów mi że zrobiłeś badanie dodatkowe na gaz? I jeszcze do tego wystawiłeś wynik pozytywny?

Może coś kumasz ale nie bardzo wiesz o co chodzi.

Po pierwsze - Jak już - to badanie dodatkowe pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego który zagrażał bezpieczeństwu ruchu lub naruszał wymagania ochrony środowiska- a nie dodatkowe na gaz.

Po drugie - nie wynik pozytywny - tylko ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Wiesz w ogóle na podstawie jakich dokumentów dokonuje się wpisu gazu w DR? Na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji i faktury za montaż

:ok

To było badanie dodatkowe z art. 81 ust. 11 pkt 1, czyli pojazdu, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu lub naruszał wymagania ochrony środowiska.
:ok
A wiesz w ogóle na podstawie jakich dokumentów DOKONYWAŁO SIĘ uprzednio wpisu ” GAZ” w DR

To jak było już nie ma znaczenia :-D

Ale do Ciebie nie dotarło, że szanujący się urzędnik na podstawie takiego zaświadczenia nie powinien wydać DR, nie wiedziałeś o tym?

Na podstawie skreślonego P i N - to nie powinien wydać, ale na podstawie zapisu "USTAŁA PRZYCZYNA ZATRZYMANIA DOWODU REJESTRACYJNEGO"- miał obowiązek.

Pozdrawiam tych co komplikują sobie życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że zapisy rozporządzeń mijają się z literą PoRD , to od lat wiemy wszyscy. Gdyby była jakaś instytucja, która zechciała by zaskarżyć niezgodność zapisów rozporządzeń z ustawą zasadniczą, pewnie nie mieli byśmy teraz takich kłopotów z interpretacją. W PoRD badanie przystosowania pojazdu do zasilania gazem określane jest jako badanie dodatkowe a w rozporządzeniach jako okresowe .W PoRD mamy dwa rodzaje badań, w rozporządzeniu pojawia nam się określenie "za banie specjalistyczne" Z pobieraniem opłat też jest cyrk. Za niektóre warunki dodatkowe zawarte w zakresie okresowego pobieramy ( zgodnie z cennikiem) opłaty za inne nie.

Brak instytucji, która zechciała by nad tym zapanować, to poważny błąd koledzy diagności.

 

Dlatego zastanówcie się, czy nie wesprzeć Swoją osobą jakiejś organizacji, która mogła by tego dokonać. I zastanówcie się nad wyborem. Bo nie każdej będzie zależało, żeby diagności mieli jasno określone w prawie sposoby postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono dziś byłem na szkoleniu i gość z ITS-u powiedział dość ciekawe zdanie z według Dz.U. 996 :2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w  wypadku drogowym, w  którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z  zastrzeżeniem pkt  4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i  ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących zespołów i  układów, w  sposób określony w  pkt  0–10 działu I  załącznika nr  1 do rozporządzenia i  w  dziale I  załącznika nr  2 do rozporządzenia; kasujemy 94+98 i nie musimy określać terminu badania co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie te 98?

 

Na podstawie treści. Zakres okresowego 0-10 + zakres powypadkowego = 98 + 94. Jeżeli wykonujemy, to kasujemy. Dlaczego mamy wykonywać pracę za darmo. Wykonać zakres okresowego + dodatkowego i pobrać mniej niż okresowe? To trochę chore.

 

Nie określamy daty, bo to badanie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono dziś byłem na szkoleniu i gość z ITS-u powiedział dość ciekawe zdanie z według Dz.U. 996 :2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w  wypadku drogowym, w  którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z  zastrzeżeniem pkt  4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i  ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących zespołów i  układów, w  sposób określony w  pkt  0–10 działu I  załącznika nr  1 do rozporządzenia i  w  dziale I  załącznika nr  2 do rozporządzenia; kasujemy 94+98 i nie musimy określać terminu badania co Wy na to?

 

Tylko tak :ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno gość z ITS-u mówił jeszcze że badania dodatkowe robić osobno a nie razem z okresowym.

 

[ Dodano: 15-10-2012, 08:14 ]

JANUSZ60, On to tłumaczył inaczej, że jeżeli chcemy określić termin to trzeba przekwalifikować badanie jako okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.