Skocz do zawartości

OKRESOWE L + GAZ


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaż mi z podaniem podstawy prawnej co robię niezgodnie z prawem.
Czyli robisz po staremu :-( Dz.U. 996 par.2.4.1 bad. taxi,L,uprzywiliewowany,adr nie wchodzi w zakres okresowego.Jak nie wchodzi w zakres okresowego,to nie możesz tego robić w jednym badaniu.(lub jak wolisz bardziej literacko,pod tytułem jednego badania) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • waldorff

    33

  • Psuj

    29

  • JANUSZ60

    15

  • skpauto

    14

waldorff, a kto mi zabroni zrobić dadanie okresowe + dodatkowe?

 

[ Dodano: 10-10-2012, 20:33 ]

waldorff, tu raczej chodzi o to żeby wszystkie stacje kasowały za taxi uprzywilejowany bo nie wszystkie to robiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robisz po staremu

 

Jak po staremu a coś się zmieniło :shock: Robię okresowe+ dodatkowe pod jednym badaniem. Pobierałem wcześniej opłaty i pobieram teraz za war. dodatkowe, wiec co się zmieniło że jest po "nowemu" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nie możesz dać pozytywnego badania i pieczki do DR gdy nie spełania dodatkowych warunków. Ale możesz dać N jak robisz samo dodatkowe.

 

Chodzi chyba o to,że przy samym dodatkowym nie dajesz ani P ani N,tylko skreślasz oba punkty i wypełniasz punkt drugi,spełnia lub nie warunki dla..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 996 par.2.4.1 bad. taxi,L,uprzywiliewowany,adr nie wchodzi w zakres okresowego

 

Dokładnie !!!!!! i dlatego robię jeszcze dodatkowe (bo po staremu robiłem tylko okresowe a pobierałem dwie opłaty) a że po jednym numerem rejestru, ŻADEN przepis tego nie zabrania.

 

.Jak nie wchodzi w zakres okresowego,to nie możesz tego robić w jednym badaniu.(lub jak wolisz bardziej literacko,pod tytułem jednego badania)

 

Podstawa prawna?

 

Ale możesz dać N jak robisz samo dodatkowe.

No właśnie nie możesz, w dodatkowym możesz tylko określić spełnia/nie spełnia na drugiej stronie P i N są wykreślone.

 

A moim zdaniem robiąc pod osobnym numerem rejestru dodatkowe i okresowe nie masz w zasadzie podstawy do dania N na okresowym bo warunki taxi sprawdziłeś na dodatkowym pod innym numerem rejestru i tam już zapisałeś "nie spełnia taxi".

 

Przykładowy tekst klienta:

" No więc dlaczego chcesz mi dać N na okresowym jak jest wszystko ok - podbijaj albo idę na skargę albo gorzej - dzwonię na Policję i kij ma dwa końce dowód mi podbij i daj zaświadczenie z innej pozycji rejestru (dodatkowe) że nie spełnia taxi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, komu zależy aby w tym kraju nie było normalnie ???

W mętnej wodzie diagnostów lepiej złowić :D

 

Nie można dłużej tolerować zapisów rozporządzenia, które jest niezgodne z ustawą. Jest na tyle idiotyczne, że rozsądne środowiska, które szkolą diagnostów w sposób zdecydowany opowiedziały się za stosowaniem ustawy a nie idiotycznego rozporządzenia niezgodnego z ustawą.

 

Jak można twierdzić, że badanie pojazdu zasilanego gazem nie jest badaniem dodatkowym tylko badaniem okresowym?

No ja bardzo przepraszam, bo z tego by wynikało, że wszystkie pojazdy, które nie są zasilane gazem, zgodnie z ustanowionym zakresem badania okresowego nie powinny otrzymać pozytywnego wyniku badania technicznego.( bo nie maja zainstalowanego gazu).

 

Taki absurd chcecie wspierać, bo ja nie i dlatego od poniedziałku robimy badania okresowe i badania dodatkowe zgodnie z ustawą.

Za każde z tych badań pobieramy stosowną opłatę przypisana w cenniku i dotyczy to nie tylko gazu, ale i pozostałych badań dodatkowych.

 

Nic na to nie poradzę, że przy dodatkowych mamy skreślać pozycje 1i2 i wypełniać pkt. 2. zaświadczenia zgodnie z objaśnieniami.

Nic na to nie poradzę, że jest to sprzeczne z zakresem wykonywanej oceny i opisem kiedy należy wystawić negatywny wynik takiego badania.

Nic na to nie poradzę, że konsekwencją tego będzie absurdalny wpis do rejestru X tak jakby te badania nie dotyczyły badań technicznych.

 

To są skutki tworzenia rozporządzeń w TDT. To są te koszmarne absurdy, które niejednemu diagnoście będą się śnić po nocach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można twierdzić, że badanie pojazdu zasilanego gazem nie jest badaniem dodatkowym tylko badaniem okresowym?

 

Nie pisz bzdur tylko podaj podstawę prawną na badanie dodatkowe pojazdu zasilanego gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !!!!!! i dlatego robię jeszcze dodatkowe (bo po staremu robiłem tylko okresowe a pobierałem dwie opłaty) a że po jednym numerem rejestru, ŻADEN przepis tego nie zabrania.
Psuj,dlaczego chcesz to robić w jednym badaniu?Przecie napisałem już,klarowniej się chyba nie da!Co chcesz sprawdzać pod jednym zakresem badania,skoro te czynności w nim nie występują?Pisząc w tytule badania okresowe+dodatkowe łamiesz zapis ustawy,który przytoczyłem,gdyż badanie takowe jest prawnie wykluczone,aby je razem wykonywać!Nie możesz robić okresowe i jeszcze coś,bo zapis w ustawie jednoznacznie mówi,że to właśnie wyklucza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy podczas OBT wpisujecie UD do rejestru zgodnie z tabelą usterek?.Czy przy negatywnym wyniku badania gdzie występuje UI I UD przy badaniu poprawkowym kasujemy za dwie usterki czy tylko za UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz robić okresowe i jeszcze coś,bo zapis w ustawie jednoznacznie mówi,że to właśnie wyklucza.

 

Jakiej Ustawie ::? I jaki zapis zabrania łączenia badań tylko konkretnie :shock: bo chyba mi coś na oczy się rzuciło :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba mi coś na oczy się rzuciło
cytat z 996:" 4)sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych".Nie ma w zakresie okresowego L,taxi ,Uprzy...,adr.Jeśli napiszesz okresowe+coś tam,to jakbyś chciał sprawdzać to w jednym badaniu,czyż nie, a to akurat zapis wyklucza.Jak można jeszcze to inaczej wyjaśnić,może ktoś potrafi,bo ja juz nie umiem.

 

[ Dodano: 10-10-2012, 21:50 ]

przy badaniu poprawkowym kasujemy za dwie usterki czy tylko za UI
Tu się nic nie zmieniło usterka to usterka pobierasz za to co sprawdzałeś,kierując się cennikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można twierdzić, że badanie pojazdu zasilanego gazem nie jest badaniem dodatkowym tylko badaniem okresowym?

 

Nie pisz bzdur tylko podaj podstawę prawną na badanie dodatkowe pojazdu zasilanego gazem.

Naucz sie w sposób kulturalny porozumiewać a i też przeczytać sobie ustawę i rozporzadzenie.

Na naukę nigdy nie jest za późno i nie prowokój mnie twoimi mądrościami. :D:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem robiąc pod osobnym numerem rejestru dodatkowe i okresowe nie masz w zasadzie podstawy do dania N na okresowym bo warunki taxi sprawdziłeś na dodatkowym pod innym numerem rejestru i tam już zapisałeś "nie spełnia taxi".

 

Przykładowy tekst klienta:

" No więc dlaczego chcesz mi dać N na okresowym jak jest wszystko ok - podbijaj albo idę na skargę albo gorzej - dzwonię na Policję i kij ma dwa końce dowód mi podbij i daj zaświadczenie z innej pozycji rejestru (dodatkowe) że nie spełnia taxi"

 

Moim zdaniem żeby TAXI przeszło pozytywnie OBT musi mieć spełnione warunki dodatkowe.Ja robię tak:

Mamy TAXI na badaniu.Najpierw robię dodatkowe badanie a potem okresowe.I tak jeśli na dodatkowym spełnia to wynik okresowego P.Jeśli na dodatkowym nie spełnia to wynik okresowego N-lub klient jedzie najpierw wykreślić TAXI z dowodu i wraca na okresowe i wtedy P.

A kieruję się tym że na okresowym sprawdzam stan faktyczny pojazdu z danymi zawartymi w dow.rej.Jeśli jest TAXI to musi te warunki spełniać.Tym bardziej że jest zapis w ustawie że TAXI podlega corocznym BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napiszesz okresowe+coś tam,to jakbyś chciał sprawdzać to w jednym badaniu,czyż nie, a to akurat zapis wyklucza.

Nie w jednym a w dwóch badaniach pod jednym numerem rejestru. Wykonuje dwa badania i wystawiam na to jeden dokument, który nie wyklucza zapisów pomiędzy sobą a oszczędza drzewa... . Analogicznie jak przy zmianach konstrukcyjnych, jak wykonujesz same zmiany to jest to badanie dodatkowe (bez zmiany terminu następnego badania - wykonując jednocześnie badanie okresowe), jednak klient może poprosić o następny termin badania i wówczas w zaświadczeniu będzie już okresowe i dodatkowe, pod jednym numerem rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w jednym a w dwóch badaniach pod jednym numerem rejestru
No dobra jeszcze raz spróbuję :)
który nie wyklucza zapisów pomiędzy sobą a oszczędza drzewa
No właśnie wyklucza,bo w zakresie okres. itd. nie ma tego dodatkowego to tak jak byś chciał stać i iść jednocześnie :) po prostu się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z 996:" 4)sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych".Nie ma w zakresie okresowego L,taxi ,Uprzy...,adr.Jeśli napiszesz okresowe+coś tam,to jakbyś chciał sprawdzać to w jednym badaniu,czyż nie, a to akurat zapis wyklucza.Jak można jeszcze to inaczej wyjaśnić,może ktoś potrafi,bo ja juz nie umiem.

 

No właśnie wyklucza,bo w zakresie okres. itd. nie ma tego dodatkowego to tak jak byś chciał stać i iść jednocześnie

 

Nie o to się pytałem, pytałem się czy gdzieś jest zapis mówiący o tym że nie można zrobić dwóch badań (okresowe i dodatkowe) pod jednym numerem w rejestrze.

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:
§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

Czy jest gdzieś zapisane że nie można tych badań zrobić pod jednym numerem w rejestrze i pobrać opłatę sumaryczną za oba np : 98 (za okresowe)+48 (za L) razem 146 ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś zapisane że nie można tych badań zrobić pod jednym numerem w rejestrze
Nie ma takiego zapisu wprost ,jak i wielu innych.Trzeba po prostu logicznie mysleć a ta logika nie musi kończyć sie tzw. życiową mądrością co zresztą starzy wyjadacze diagności znają z autopsji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się czy gdzieś jest zapis mówiący o tym że nie można zrobić dwóch badań (okresowe i dodatkowe) pod jednym numerem w rejestrze.

Nigdzie nie jest napisane.

Jest napisane że dla taxi,L,ADR,100 i te skierowane, transport międzynarodowy VAT ble, ble ,ble - robimy badanie dodatkowe.

Dla pojazdu z gazem robimy samo okresowe (gaz) i pobieramy dwie opłaty 98 zł +63zł, a to dlatego że pojazd z gazem jest w par.42 a tzn że jest w 4)sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych".

Tak samo z autobusem komunikacji miejskiej, szkolnym (par. od 17 do 22) zawiera się w ust.4, a to wchodzi w zakres badanie okresowego aby sprawdzic również te właśnie warunki dodatkowe. I opłata (w zależności od ilości przewożonych osób) 199zł.(powyżej 15 osób) lub 98zł (do 15 osób) i poz. 7.4 lub 7.5 z cennika w zalezności od autobusu (miejski czy szkolny) ale cena jednakowa 41 zł.

I jak widac powyżej. Jest jedno badanie - okresowe- a pobieramy 2 opłaty.

Jeśli będą pojazdy jak już pisałem wyżej, Taxi, L, ADR.......itd. to przeprowadzamy dwa badania-okresowe i dodatkowe i również dwie opłaty.

Można to zrobić pod jednym numerem w rejestrze lub pod dwoma. Jak kto chce, bo nikt tego nie zabronił na piśmie. I kropka!!!!!!!!!!!! Nie wymyślajcie i nie utrudniajcie sobie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego zapisu wprost

Jak nie ma to chyba jednak wolno robić jak pisałem, zwłaszcza że jest to wygodniejsze i bezpieczniejsze dla diagnosty

Trzeba po prostu logicznie mysleć

I po co sobie życie utrudniać pisać po dwa badania jak można dwa w jednym :cool:

 

A teraz przykład: Masz okresowe i Taxi . Auto sprawne to dajesz P + pieczęć w DR, ale na dodatkowym wychodzi że coś nie halo, i co dajesz N na dodatkowym :shock: przecież jest bez określania wyniku, ale stempel w DR już dałeś na okresowym, więc dajesz zaświadczenie że nie spełnia dodatkowych warunków i co poprawka do badania które jest bez określania wyniku :razz: No chyba nie, więc jak klient ma podbity DR to już go nie zobaczysz, ale policjant czy tam krokodyl zobaczy twoją pieczątkę w DR że pojazd jest sprawny pomimo że nie spełnia warunków dla taxi, bo zaświadczenie które dałeś klientowi "wyparuje" i go im po prostu nie pokaże. Temat się wyjaśni jak cię wezwą do złożenia wyjaśnień, ale co sobie nerw napsujesz to Twoje :)

 

[ Dodano: 10-10-2012, 23:06 ]

Można to zrobić pod jednym numerem w rejestrze lub pod dwoma. Jak kto chce, bo nikt tego nie zabronił na piśmie. I kropka

 

No właśnie i o to chodzi, każdy robi jak chce i wszyscy robią dobrze, a powinniśmy wszyscy robić tak samo, tylko te nasze Dz.U. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla większego jeszcze mętliku ...

czyli woda na młyn ...

 

 

 

ZAŁĄCZNIK Nr 3

 

WZÓR ZAŚWIADCZENIA O PRZEPROWADZONYM BADANIU TECHNICZNYM POJAZDU

 

... BADANIU ... liczba pojedyńcza

a OBT + DBT to DWA badnia czyli liczba mnoga

miejscownik do tego brzmi - BADANIACH

 

... O PRZEPROWADZONYCH BADANIACH TECHNICZNYCH ...

 

:x:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz przykład: Masz okresowe i Taxi . Auto sprawne to dajesz P + pieczęć w DR, ale na dodatkowym wychodzi że coś nie halo, i co dajesz N na dodatkowym przecież jest bez określania wyniku, ale stempel w DR już dałeś na okresowym, więc dajesz zaświadczenie że nie spełnia dodatkowych warunków i co poprawka do badania które jest bez określania wyniku
Kurna,pisałem juz przeciez o tym na 5 stronie tego tematu.Najpierw dodatkowe...itd.

 

[ Dodano: 11-10-2012, 07:16 ]

... BADANIU ... liczba pojedyńcza

a OBT + DBT to DWA badnia czyli liczba mnoga

No właśnie.Obecne przepisy zostały tak skonstruowane,aby pod jednym numerem rejestru wykonywać jedno badanie.KONIEC I KROPKA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.