Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

IVVO

Niemieckie tablice wielokrotnego użycia a nowe przepisy

Polecane posty

IVVO

Witam Taka kwestia. Niemiecka firma działająca w Polsce posiada jedną tablicę wielokrotnego wpisu /20 pozycji/ Jak podejść do tej sprawy. Ja jestem czysty bo pojazd posiada tablicę tylko co dalej, co klient ma pozostawić w WK. W ciągu jednego dnia mogę mieć kilka badań na jednej tablicy. Jak to rozwiązać

OLEK

Pozostaje wykonać badanie a WK sobie poradzi :ok

IVVO

OK - jak dokumentować wielokrotność użycia tej samej tablicy, a co do WK to za bardzo nie wiedzą jak podejść do tematu gdyż klient powinien coś zdać podczas rejestracji a może co najwyżej oświadczenie od sprzedawcy z kserem książki

eborg

No tak, a ma wpisane te tablice do jakiegoś dokumentu?

Ja dzisiaj dzwoniłem do WK, w sprawie tablic z Holandii ( wiadomo jakie są).

Pwiedziano mi , że jeśli te tablice są wpisane w holenderski dokument o wyrejestrowaniu

pojazdu (RDW) , to z wynikiem P.

Chcą jeszcze tylko tłumaczenie RDW(?)- co tam tłumaczyć, to już nie wiem....

IVVO
No tak, a ma wpisane te tablice do jakiegoś dokumentu?

Tak jest książka z 20 pozycjami gdzie wpisują do czego założyli te tablice, Dzwoniłem do kilku WK i z tablicami jest wolna amerykanka- dla jednych bez różnicy, inni nie honorują żółtych z Niemiec dla jeszcze innych co napisze diagnosta to przejdzie bo klient składa oświadczenie

Psuj
Tak jest książka z 20 pozycjami

Więc 20 pojazdów które były na btp muszą być tam wpisane. Bo cwaniaki zakładają tablice a nie wpisują i starcza im wtedy na 50 pojazdów...

blakop

No to pytanie.

Przyjeżdżam do Was na badanie (pojazd z zagranicy) na polskich tablicach badawczych :)

Co wystawicie?? :)

Psuj

Ciekawy przypadek, ale myślę, że nasze tablice badawcze nie są wydawane w celu przejazdu na badanie.

Te zagraniczne o których pisze IVVO może dostać każdy warsztat i nie sa to badawcze (no chyba, że się mylę :) )

Tomek D
OK - jak dokumentować wielokrotność użycia tej samej tablicy

Nasze też się powtarzają.

IVVO
Nasze też się powtarzają.

Miałem taki przypadek - czasówki trzy razy wydane w ciągu 5-dni i w pewnym momencie pokiełbasili badania w WK- nasze chciaż mają różne PC. W Polsce też są tablice wielokrotnego wpisu- posiadają je przedstawiciele firm sprowadzających nowe pojazdy z zagranicy, zwykły śmiertelnik ani firma ich nie dostanie

blakop
posiadają je przedstawiciele firm sprowadzających nowe pojazdy z zagranicy

Oj chyba coś pokręciłeś... Jeśli już to firmy wywożące z kraju :)

zwykły śmiertelnik ani firma ich nie dostanie

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "zwykły". Ja je mam w firmie - niezwykły nie jestem ;)

nasze tablice badawcze nie są wydawane w celu przejazdu na badanie

No nie są... Ale kto mi zabroni? Mam to korzystam :)

michal_k
Pojazd jest już (czasowo) zarejestrowany w kraju, więc pewnie będzie to badanie okresowe + ewentualnie jakieś ustalenie danych. A kto inny uzna, że czasowa rejestracja to nie rejestracja, więc wystawi DIP.

JANUSZ60
A kto inny uzna, że czasowa rejestracja to nie rejestracja, więc wystawi DIP.

Najwyższy zatem czas, by się umówić czy czasowa jest rejestracją i robić DIP a tylko przed pierwszą rejestracją w kraju ,,,

michal_k
Najwyższy zatem czas, by się umówić czy czasowa jest rejestracją i robić DIP a tylko przed pierwszą rejestracją w kraju ,,,

Nie trzeba się umawiać, bo teraz DIP wystawia się także do czasowej z art. 74 ust. 2 pkt 2c, czyli w celu wykonania badania.

Blakop tylko zadał przewrotne pytanie o czasową badawczą.

mmiodzio

Koledzy ,a co wy na to , jest klijent na Pierwszym- samochodem z Danii zaś ma Dowód Rejestracyjny [do tablic] i tablice ważne do dziś tzn.09.10.2012 ,oczywiście oprócz tzw.DIP-u . Ja mu zrobiłem badanie. Zobaczymy jaki będzie odzew.

JANUSZ60

I znowu deprecha...

To już chyba coś gorszego, może pomroczność jasna ???

Dzięki, że czuwasz nad nad nami Psuju, obyś wytrzymał jak najdłużej ,,,

blakop

Pytanie co mają zrobić przedsiębiorcy, którzy VAT dla pojazdu sprowadzonego w celu odsprzedaży (na handel) rozliczają w miesięcznych deklaracjach?? Oni zwyczajnie nie podlegają pod obowiązek uzyskiwania druku VAT25, bo rozliczają się z US w tych kwestiach na innych zasadach. I jest to uregulowane ustawowo. A tu nagle rozp. badaniach nakłada jednak na nich ten obowiązek, no bo żeby uzyskać czasówki, to VAT25 muszą już mieć... I co? :)

maros
Pytanie co mają zrobić przedsiębiorcy, którzy VAT dla pojazdu sprowadzonego w celu odsprzedaży (na handel) rozliczają w miesięcznych deklaracjach?? Oni zwyczajnie nie podlegają pod obowiązek uzyskiwania druku VAT25, bo rozliczają się z US w tych kwestiach na innych zasadach. I jest to uregulowane ustawowo. A tu nagle rozp. badaniach nakłada jednak na nich ten obowiązek, no bo żeby uzyskać czasówki, to VAT25 muszą już mieć... I co? :)

i wlasnie to jest dla mnie chore!! chore poprostu!!

marwyk

bo jeden z drugim - obaj Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! e - takie ustawy piszą. Zabrać 3 kolejne pensje i by się może nauczyli

darkdog
i tablice ważne do dziś tzn.09.10.2012 ,oczywiście oprócz tzw.DIP-u . Ja mu zrobiłem badanie. Zobaczymy jaki będzie odzew.

Przyjacielu w tym rozporządzeniu nowym czyli 996 nic niemówi się o ważności TR

Spoko :D

Marek1

Dokładnie :ok

JANUSZ60

O ważności nie, o legalizacji już tak ,,,

Nie do końca to jasne, jak widać ,,,

darkdog
O ważności nie, o legalizacji już tak ,,,

Nie do końca to jasne, jak widać ,,,

No właśnie

IVVO

I tu sęk - jak ta legalizacja wygląda /naklejka czy dokument/ czerwone i żółte nie mają nalkejki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.