Skocz do zawartości

Kilka pytań z teorii


htcc

Rekomendowane odpowiedzi

Co te oznaczaja skroty? UI,UD,USZ ::? J/W :o

 

Czytałeś rozporządzenie 996 ?

 

Przeczytałem rozporzadzenie...

Przeczytałem ponad 40 stron odpowiedzi z ostatniego miesiaca w temacie z roz.996...

 

Znam już mniej wiecej Waszą opinie w tym temacie, ale...

Mam w nastepnym tyg egzamin teoretyczny :o Gdyby pojawilo sie pytanie(odpukac):

na badanie okr. po raz pierwszy w kraju przyjezdza pojazd bez tablic...

Rozumiem ze wedlug aktualnych przepisow robie badanie z wynikiem N i UI i wydaje zaswiadczenie z terminem 14 dni na usuniecie usterek?

Albo przyjezdza pojazd po kolizji... tylko powypadkowe? :/

 

Nie pytam juz nawet o przypadki gdyby byl L/gaz/taxi/hak :twisted:

 

Roumiem ze w takich pytaniach kierowac sie wylacznie aktualnymi rozporzadzeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    9

  • htcc

    9

  • mik8181

    8

  • Jacdiag

    6

a 14 dni "drobnym drukiem" jako pouczenie dla klienta

 

W sumie obyloby sie pewnie i bez tego. Wystarczy slowne uswiadomienie klienta. Wiec na egzaminie napisalbym : "i poinformowanie klienta ze ma czas 14dni na usuniecie usterek i powtorne stawienie sie na skp tym samym unikajac calej oplaty za BT - 98zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calej oplaty za BT - 98zł"

i tu znowu

1289825750_zonk.jpg zonk

 

 

cena OBT zależy od "tonażu"

więc:

motorower = 50

motocykiel = 62

trachtor = 62

przyczepa do 3,5 t DMC = 78 (rolnicza 40 / 50 )

osobowe & ciężarowe & specjalne do 3,5 t DMC = 98 + ewentualnie 63 + ewentualnie 21

aftobus = 199 + ewentualnie 41

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej "przed pierwszą".

skoro yatsek wpisał pierwszym w " " to wiadomo "o co kaman" :lol:

 

Bo piszecie skrutami i tak zapamiętujecie, a potem wielkie oczy na egzaminie, że nie "pierwsza

rejestracja w kraju" a"przed pierwszą rejestracją w kraju". Za ten drobiazg zdający ze mną kolega zakończył egzamin z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem po teoretycznym w Krakowie 17.10.2012r.

Zdałem wszystko oprócz ADR. Jestem zadowolony bo ogólnie nikt nie zdał całości, a podstawową część chyba tylko 6-8 osób. Dzieki wszystkim za pomoc i cenne rady. :piwo

 

A przy okazji, każdy pojazd ADR powienien posiadać ogranicznik prędkości, bo miałem pyt. samochód do 3.5t DMC i zaznaczylem ze nie musi mieć. Pewnie też dlatego musze adr poprawiać... :|:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem po teoretycznym w Krakowie 17.10.2012r.

Zdałem wszystko oprócz ADR. Jestem zadowolony bo ogólnie nikt nie zdał całości, a podstawową część chyba tylko 6-8 osób. Dzieki wszystkim za pomoc i cenne rady. :piwo

 

A przy okazji, każdy pojazd ADR powienien posiadać ogranicznik prędkości, bo miałem pyt. samochód do 3.5t DMC i zaznaczylem ze nie musi mieć. Pewnie też dlatego musze adr poprawiać... :|:|

 

Wg. tabeli z działu 9 ADR pkt. 9.2.5. Ogranicznik prędkości wymagany jest dla pojazdów powyżej 12ton zarejestrowanych po dniu 31 grudnia 1987r, także Twoja odpowiedź moim zdaniem jest nieprawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ośrodek spoko moja wina nie uwaga materiał zginał wiec ratuje sie jak moge mam nadzieje ze nie spotka mnie to na praktyce ale ogolny zarys chcialem miec tak w skrocie takze jesli ktos ma checi to prosze o odpowiedz pozdrawiam ja osrodek mielm dobry to moja nie uwaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teorie zdawałem jeszcze przed wakacjami teraz czas na praktykę miedzy czasie zagubiłem materiały hmm możemy o tym dyskutować do rana a mnie interesują raczej rzeczowe odpowiedzi jeśli to nie problem

 

[ Dodano: 22-10-2012, 22:11 ]

a i teorie zdalem za 1 razem hmm dlategoprosze o skrot doslownie telegraficzny wiadomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie chcialem zakładać nowego tematu:

 

Mam pytanie na kilka godzin przed egzaminem:

 

Skąd mam wiedzieć co wpisać w zaświadczeniu ADR w pkt.III.2

 

Zwalniacz [...] posiada skuteczność wystarczającą dla jednostki transportowej o dopuszczalnej masie całkowitej.....???.... ton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za cenne rady od samego poczatku.

Zdalem dzis praktyczny;) Mialem obliczyc uciag haka D. poradzilem sobie przeksztalcajac wzor na DMC przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.