Skocz do zawartości

Niezgodność w dokumentach zagranicznych.


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoń do WK czy się będą czepiać, ale ja bym olał... Rodzaje pojazdów to w wielu krajach dość zróżnicowane przepisy i nazewnictwo, a co dopiero podrodzaj i przeznaczenie. Do tego mogą dochodzić błędy przy tłumaczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdemontowana winda i zabudowa to OBT + zmiany. Nawet jeśli nie ma windy to i tak zmiany zmieni się MW.

 

Zastanawiam się jeszcze nad czymś innym. Przyjeżdża klient na pierwsze OBT z PC i np jest błąd w danych w PC, a zgadza się z DR zagranicznym i wtedy co bierzemy pod uwagę PC czy DR zagraniczny- wynik N czy P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad czymś innym. Przyjeżdża klient na pierwsze OBT z PC i np jest błąd w danych w PC, a zgadza się z DR zagranicznym i wtedy co bierzemy pod uwagę PC czy DR zagraniczny- wynik N czy P

 

Podczas badania porównuje się dane z DR lub odpowiadającym mu dokumentem. W tym wypadku tym dokumentem jest PC i to z nim moim zdaniem należy porównać dane, na co wskazuje chociażby identyfikacja pojazdu. Tablica ma być zgodna z dokumentami pojazdu, a jest przecież zgodna z PC (a nie z zagranicznym DR), więc i resztę danych należy porównać z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojazd przyjechał juz przebudowany na skrzynie,winda itd zdjęte,jak robić z dokumentów :) czy ze stanu faktycznego

 

Aaaa - czyli tu faktycznie była zmiana konstrukcyjna, a nie kwestia błędu.

No to w sumie tak jak wolf mówi -

OBT + zmiany

 

Ale... wiele WK tak naprawdę nie interesuje to co jest w zagranicznym DR i przyjmuje dane z badania. Tak to w praktyce wygląda. Wtedy ten opis zmian to tak naprawdę niepotrzebny wydatek dla klienta, ale to już inna kwestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... wiele WK tak naprawdę nie interesuje to co jest w zagranicznym DR i przyjmuje dane z badania.

Dokładnie, aby się o tym przekonać wystarczy w DIP-ie wpisać dane niezgodne z DR zagranicznym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robić z dokumentów czy ze stanu faktycznego
:shock:

robisz badanie dokumentów czy pojazdu, który masz na stacji :?:

Nie jestem diagnostą ale to podejście mi się bardzo podoba ;)

Stan faktyczny tego co przyjechało a nie to co jest namotane w kwitach (niech sprzedawca, kupujący i WK prostują). Ważne jest chyba to co przyjechało no chyba że kwity i ćwiartka są od innego auta a reszta od innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np jeden z moich okolicznych wk nie dopuszcza zmian przed pierwsza rejestracją, najpierw rejestruje klient to co sprowadził a poźniej zmiany

 

Bezprawnie. Taki WK dodatkowo "wymusza" na diagnoście poświadczenie nieprawdy, czyli badanie zgodnie z dokumentami zagranicznymi, potem pojazd jest rejestrowany i dopiero diagnosta może wykonać badanie po zmianach. Jeszcze raz powtórzę - BEZPRAWNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że tak u mnie nie jest bo chcę sobie kupić przyczepę krone/kogel o dmc 14-18 ton i poprzez zmiany kontsrukcyjne mieć ją ją jako rolniczą a pewnie będzie to jeszcze na niemieckich tranzytówkach, potem myślałem zmiany i z kompletem kwitów do wk a oni mi twardy polski DR już z wpisem rolnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.