Skocz do zawartości

zaświadczenie adr


dyrooo

Rekomendowane odpowiedzi

panowie,

jak wypełnić zaświadczenie adr, pojazd cysterna FL, chodzi mi głownie o pkt III - informacje dodatkowe pod nr 1).........potwierdzone protokołem TDT nr....... dnia........, ważnym do dnia...........termin najbliższego badania............., jakie daty tu wpisać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daty przepisujesz z protokołu TDT.

Ważność protokołu określa termin najbliższego badania.

W praktyce "ważny do..." i termin najbliższego badania" wpisujesz tą samą datę najbliższego badania, która na protokole TDT jest wpisana na dole po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np tak

 

Zakładamy że masz protokół numer TDT-111/222/12 z dnia (dolny prawy róg) 11-10-2012

badanie okresowe 10-2015(dolny lewy)

 

potwierdzone protokołem TDT nr. 111/222/12 z dnia. 11-10-2012, ważnym do dnia 31-10-2015 termin najbliższego badania 10-2015,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A na jakiej podstawie - a może xxx, a może zgodnie z DR?

 

no i dylemat części III trwa nadal:

badanie TDT nr.../ z dnia..../ ważne do ...../ termin następnego badania ????

a skąd wzić ten termin jak na zaświadczeniu z TDT nie jest on wymieniony w przypadku gdy badamy tylko ciągnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy tylko cystern i pojazdów MEMU. A ciągnik nie jest żadnym z nich.

Dlatego cały ten punkt, w przypadku samego ciągnika, należy po prostu skreślić i nie podawać już innych dat z "czerwonego paska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

jak wypełnić zaświadczenie adr, pojazd cysterna FL, chodzi mi głownie o pkt III - informacje dodatkowe pod nr 1).........potwierdzone protokołem TDT nr....... dnia........, ważnym do dnia...........termin najbliższego badania............., jakie daty tu wpisać????

Daty przepisujesz z protokołu TDT.

Ważność protokołu określa termin najbliższego badania.

W praktyce "ważny do..." i termin najbliższego badania" wpisujesz tą samą datę najbliższego badania, która na protokole TDT jest wpisana na dole po lewej stronie.

Przepisujesz z Protokolu TDT. Czyli?

Tam sa dwie daty.

My mamy wpisac nr protokolu oraz jego date waznosci, a nie date taka sama jaka jest data badania posredniego.

Mamy termin badania okersowego np. 04.2017r i termin badania posredniego np. 04.2014r.

Tzn. ze po numerze protokolu wpisujemy datę waznosci protokolu TDT czyli 04.2017r, a termin najblizszego badania to tam wpisujemy date badania posredniego czyli 04.2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeniu w pozycji "ważny do dnia......." i "termin najbliższego badania....." wpisuję datę najbliższego badania jakie musi przejść zbiornik (przeważnie data z protokołu TDT oznaczona jako "Badanie pośrednie...")

 

Robię trochę ADRów i nikt nigdy nie zanegował moich zaświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"termin najbliższego badania....." wpisuję datę najbliższego badania jakie musi przejść zbiornik (przeważnie data z protokołu TDT oznaczona jako "Badanie pośrednie...")

Tu się zgodzę. Termin najblizszego badania wpisujemy termin badania pośredniego.

Ale dlaczego mam pisać w ważności protokołu TDT datę równiez badania pośredniego jeśli dany pojazd protokół ma wazny do np 04.2017 i do tego dnia ma przeprowadzić badanie okresowe.

Może ktoś wytłumaczy w końcu jak to ma być. Jedni robią tak a drudzy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wytłumaczy w końcu jak to ma być. Jedni robią tak a drudzy inaczej.

 

Dzwoniłem dzisiaj do trzech oddziałów TDT Gdańsk,Bydgoszcz,Olsztyn.

Pytanie- Jakie daty wpisać w zaświadczenie o przeprowadzeniu dodatkowego bad.tech.pojazdu przeznaczonego do przewozu mat.nieb. w punkcie III podpunkt 1?

 

Odpowiedz u wszystkich była jednoznaczna.

 

.....ważny do dnia /protokóle TDT w niektórych przypadkach są podane daty dwóch badań ,pośrednie i okresowe.Która data wypada szybciej tą wpisujemy w to pole.

Przykład na protokóle cysterny -badanie pośrednie-09.2014-bad.okresowe-09.2017.

Wpisujemy datę- ważności do dnia-09.2014/

.....termin najbliższego badania /wpisujemy datę z "ważny do dnia".czyli w obu przypadkach piszemy takie same daty./

Ze względu na zmianę wzoru zaświadczenia od dnia 7.10.2012 jest prośba TDT ,by nr protokółu pisać cały ,bez skrótów.Przykładowo nr protokółu TDT -111/111/11 ,a nie 111/111/11.

Wszelkie błędnie wypisywane zaświadczenia nie będą przyjmowane.

Taką informację uzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ,że należy wpisywać datę badania która wypada wcześniej ,gdyż jak tłumaczy TDT przy następnym badaniu zbiornika TDT wystawia nowy protokół ,a tym samym poprzedni traci ważność .

Osobiście jeszcze wpisuję datę ostatniego dnia miesiąca np badanie pośrednie 09-2014 piszę data ważności do dnia 30-09-2014 i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
panowie,

jak wypełnić zaświadczenie adr, pojazd cysterna FL, chodzi mi głownie o pkt III - informacje dodatkowe pod nr 1).........potwierdzone protokołem TDT nr....... dnia........, ważnym do dnia...........termin najbliższego badania............., jakie daty tu wpisać????

Daty przepisujesz z protokołu TDT.

Ważność protokołu określa termin najbliższego badania.

W praktyce "ważny do..." i termin najbliższego badania" wpisujesz tą samą datę najbliższego badania, która na protokole TDT jest wpisana na dole po lewej stronie.

Przepisujesz z Protokolu TDT. Czyli?

Tam sa dwie daty.

My mamy wpisac nr protokolu oraz jego date waznosci, a nie date taka sama jaka jest data badania posredniego.

Mamy termin badania okersowego np. 04.2017r i termin badania posredniego np. 04.2014r.

Tzn. ze po numerze protokolu wpisujemy datę waznosci protokolu TDT czyli 04.2017r, a termin najblizszego badania to tam wpisujemy date badania posredniego czyli 04.2014r.

 

Dziś miałem adr.Wpisałem daty tak jak mówi Kolega doli.Ciekawe czy dobrze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko to robie , ale jak już to najpierw wysyłam do tdt. faxem , oni sprawdzą i dopiero klient jedzie po pasek .

 

Też za często nie robię ADR'ów ale prawie zawsze są jakieś jaja w TDT'ci i trzeba coś poprawiać. A najlepszy hit to mam z EX'ami (naczepy, przyczepy) gdy nie mają instalacji elektrycznej w przedziale ładunkowym i wykreślałem pkt. dotyczący instalacji cały, ale po telefonie od TDT'u zostało mi to objaśnione że mam pisać że instalacja elektr. spełnia wymagania a spełnia dlatego że jej nie ma, dodatkowo w uwagach żeby wpisać że pojazd nie posiada instalacji elektrycznej :lol: Dla mnie logiki w tym nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.