Skocz do zawartości

ADR - pytanie


zbg1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pytanko z ADR powiedzcie jak to jest z tym badaniem pośrednim ,czy ono jest ważne jak gość przyjedzie cysterna po wypadku doraźne ma ,a pośrednie skończyło sie ,okresowe ma ,czy wykonujemy takie badanie ? Z nieważnym pośrednim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanko z ADR powiedzcie jak to jest z tym badaniem pośrednim ,czy ono jest ważne jak gość przyjedzie cysterna po wypadku doraźne ma ,a pośrednie skończyło sie ,okresowe ma ,czy wykonujemy takie badanie ? Z nieważnym pośrednim ?

 

Tobie chodzi o to, czy badanie dorażne zastępuje badanie pośrednie ADR ?

Tego nie wiem, ale jaki sens byłoby robić dorażne bez pośredniego (podejrzewam iz czynności i procedury za bardzo od siebie nie odbiegają lub sa wręcz takie same), więc to kwestia wypełnienia odpowiedniego ząświadczenia.

 

Dlaczego niby masz nie robić badania jeśli nie ważne jest pośrednie ? badanie przeprowadzasz a wynik jest oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo spotkałem sie z takim pytaniem " jak zachować ma się diagnosta przy badaniu cysterny ADR po wypadku jeżeli mamy następującą sytuację cysterna z protokołem TDT okresowe ważne do 12.2015, badanie pośrednie ważne do dnia 12.2012, i badanie dorażne powypadkowe wykonane z datą 01.2013. Badanie tyczy się pojazdu skierowanego przez organ kontroli. Zwracam uwagę na fakt braku ważności badanie pośredniego. Jak się ma to badanie dorażne względem pośredniego?Czy odstępuję od wykonania takiego badania?"

Nie doczytalem jednoznacznej odp na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie dorażne powypadkowe wykonane z datą 01.2013.

Skoro było badanie doraźne to co tam jest napisane w tym protokole?

 

Raczej nie wie skoro

Pytam bo spotkałem sie z takim pytaniem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się domyślać że to pytanie z egzaminu.Najlepiej byłoby poznać całą dokładną treść tego pytania wraz z podanymi odpowiedziami.Bo jak na razie to nie wiemy co autor miał na myśli i mogą pojawić się błędne odpowiedzi.

Ja osobiście nie widziałem protokołu z badania doraźnego,ale moim zdaniem coś jest nie tak, skoro badanie doraźne wykonane po terminie "pośredniego". Według mnie powinien być ustalony nowy termin badania "pośredniego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widziałem protokołu z badania doraźnego,ale moim zdaniem coś jest nie tak, skoro badanie doraźne wykonane po terminie "pośredniego". Według mnie powinien być ustalony nowy termin badania "pośredniego"

 

Raczej powinno być zaznaczone (poświadczone) iż sie odbyło, skoro okresowe za niecałe trzy lata.

Przecież można było zrobić zakres pośredniego w czasie badania dorażnego (co pewnie sugerował ketiw38) . Dorażne ma zapewne taki sam zakres jak okresowe a więc większy niż pośrednie. Ostatnie zdanie to tylko moja dywagacja, bo nie wiem jakie sa zakresy tych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko chodzi czy jest taka sytuacja możliwa jak tak to co ma diagnosta zrobić przy badaniu bo wiadomo cysterna ma badanie na 5lat pośrednie w niektórych jest na 2-3lata ,jest wypadek gość robi doraźne po wypadku i przyjeżdża na stacje na badanie po wypadku ale okazuje sie ze posrednie mu sie skończyło i co wtedy robi diagnosta ?czy taka sytuacja jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko chodzi czy jest taka sytuacja możliwa jak tak to co ma diagnosta zrobić przy badaniu bo wiadomo cysterna ma badanie na 5lat pośrednie w niektórych jest na 2-3lata ,jest wypadek gość robi doraźne po wypadku i przyjeżdża na stacje na badanie po wypadku ale okazuje sie ze posrednie mu sie skończyło i co wtedy robi diagnosta ?czy taka sytuacja jest możliwa?

 

Mnie uczono iż badanie pośrednie i okresowe są na przemian, jedno od drugiego ważne na okres trzech lat, czyli co trzy lata okresowe lub pośrednie. Lub patrząc inaczej pośrednie od pośredniego lub okresowe od okresowego jest robione co sześć lat.

 

Czyżbym coś żle zrozumiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.